Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Čtvrtníček

Petr Čtvrtníček,*5.4.1964 - herec

 

Petr Čtvrtníček vystudoval střední umělecko-průmyslovou školu obor scénografie a Vysokou školu civilní obrany v Ostravě. Spoluzaložil divadlo Vrata. Do širšího podvědomí vstoupil jako spolutvůrce a moderátor televizních pořadů Česká soda a Šteindler, Vávra, Čtvrtníček uvádějí.

V roce 1999 se stal stálým členem souboru Divadla na Zábradlí, kterému zůstal dodnes věrný. Petr Čtvtníček způsobil povyk díky billboardové kampani, ve které paradoval jednoho českého politika. Spolurežíroval film Česká soda (1998), věnuje se také vymýšlení a režírování reklamních spotů. Je dalším portrétovaným hrdinou Vorlova dokumentu Z města cesta. V současné době natáčí nový český film Doblba, kde bude hrát jednu z hlavních rolí.

Na začátku roku 2005 se objevil v celovečerní filmové grotesce Skřítek (režie Tomáš Vorel) a ve stejném roce si zahrál jednu z hlavních rolí v černé vánoční komedie Doblba! (režie Petr Vachler) a spolu s Jiřím Lábusem vytvořil hru Ivánku, kamaráde, vycházející z policejních odposlechů úplatných fotbalových činovníků.

Z dalších filmů můžeme jmenovat např. Pasti, pasti, pastičky (1999), Eliška má ráda divočinu (1999) nebo Cesta z města (2000)

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář