Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Buchta

Petr Buchta,*21.1.1985 - herec

 

 
 
Filmový, televizní a divadelní herec Petr Buchta (*1985, Karviná) vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě.

První angažmá získal v Těšínském divadle, kde působil 4 roky. Zde ztvárnil například role Raskolnikova (Zločin a trest), Chlestakova (Revizor), Figara (Figarova svatba) či Demetria (Sen noci svatojánské) a další.

Nyní ho mohou diváci pravidelně vídat v angažmá v Kladenském divadle ve hrách Letní byt (Tognino), Vinnetou (Kulaté sklo), Mach a Šebestová (Horáček), Noční motýl (Míťa).

První televizní a filmové zkušenosti získal v televizním filmu Kobova garáž (ČT). Nejznámější seriální rolí je postava Vojty Kalicha v seriálu Ulice (Nova). Filmové role ztvárnil například v komedii Deset pravidel (rež. K. Janák, 2014), dokumentu Tajemství a smysl života (rež. P. Vachler, 2014) nebo dramatu HANY (rež. Michael Samir, 2014).

Krom herecké práce se také píše texty, scénáře a věnuje se autorské činnosti ve společnosti Funny bunny films (např. spot pro Týden komunikace 2013).

Mezi jeho zájmy patří hra na kytaru, baskytaru a klavír, žonglování a velké množství sportů (brusle, skateboard, chůdy, potápění, házená, tenis, nohejbal, volejbal, vodáctví).

Autor: sunlenka
zdroj FDb,cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář