Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Borovec

Petr Borovec,*21.9.1984 - herec

Petr Borovec je jediným synem otce grafika a matky učitelky a narodil se 21. září 1984 ve Skalici. Své dětství i mládí prožil ve Strážnici, proslulém městě folklorních tradic na jižní Moravě a domovské scéně celosvětově známých folklorních slavností zaměřených na lidový tanec. Ve Strážnici chodil na základní školu a vystudoval zde i střední odbornou školu.

Několik let po maturitě se mu podařilo splnit si svůj sen, když se dostal na obor činoherní herectví pražské DAMU. Po zakončení studií nejprve přijal nabídku Východočeského divadla Pardubice na hostování, od roku 2012 je zde už v řádném angažmá.

V televizi debutoval rolí jednoho z dvojice provozujícím svérázným způsobem Guerilla Gardening v pořadu zaměřeného na kutilství VRABCI V HRSTI.

Podílel se i na několika divadelních a krátkometrážních filmových pracích svého kamaráda a všestranného filmového nadšence Ondřeje Hudečka (také ze Strážnice), z nichž doposud nejúspěšnějším se stal krátký studentský film O-RING, který byl po letech neúčasti českého kandidáta vybrán do soutěže VII. ročníku Festivalu krátkých filmů Praha.

zdroj Východočeské divadlo Pardubice,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář