Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavel Kunert

Pavel Kunert,*3.1.1930 - herec

Pavel Kunert

Pavel Kunert má střední odborné vzdělání a už od roku 1949 působí jako herec v různých městech. Je zářným příkladem toho, že herecký talent může rozkvést i bez absolvování divadelní školy. Jeho první angažmá bylo v Krajském oblastním divadle v Hradci Králové (1949-1956), poté odešel do Krajského oblastního divadla Trutnov (1956-1958) a nakonec přesídlil do Brna (Divadlo Julia Fučíka 1958-1963, od 1.8.1963 v nynějším Městském divadle Brno).

Za svou dlouhou kariéru načerpal spoustu rolí, kterých si váží a na které rád vzpomíná. Jsou mezi nimi například Maršál (Bílá nemoc), Biff (Smrt obchodního cestujícího), Jindřich VIII., Lopachin (Višňový sad), Harpagon (Lakomec), Policejní direktor (Revizor) či Abbé des Grieux (Manon Lescaut).

V posledních letech si zahrál také v Našich furiantech, Přeletu nad kukaččím hnízdem, Hráčích, Maškarádě, Amadeovi, Cyranovi z Bergeracu, Koločavě, komedii Jak je důležité míti Filipa, pohádce Zahrada divů, Naně, Odysseie či v Šumařovi na střeše. Jeho zatím posledními rolemi jsou postavy Komorníka, Faráře, Klenotníka a Hosta v hospodě v inscenaci Tři mušketýři.
 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář