Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pavel Bošek

Pavel Bošek,*1.1.1932 - 17.11.1980 - herec

dramatikpublicistadivadelní organizátor a spisovatel. Jednalo se o blízkého spolupracovníka divadelníka a spisovatele Ivana Vyskočila.

 

 

Pavel Bošek vystudoval v letech 19501954 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy (titul JUDr. získal v roce 1975) a v letech 19601962 absolvoval nástavbové studium estetiky na Filosofické fakultě. Pracoval na ministerstvu kultury a do roku 1963 jako dramaturg Armádního uměleckého souboru Víta Nejedlého. Roku 1963 se stal redaktorem časopisů Repertoár malé scény (který založil) a Ochotnické divadlo (později přejmeován na Amatérskou scénu, v letech 19771980 zde byl vedoucím redaktorem). Spolupráce s Ivanem Vyskočilem a jeho Nedivadlem se datuje od roku 1964, kdy působil jako divadelní autor a příležitostný herec v pražských divadlech malých forem (především v Redutě a v Metru). Zahrál si také několik drobnějších filmových rolí a byl spoluzakladatelem a pravidelným lektorem řady festivalů netradičního amatérského divadla (Šrámkův Písek, Amfórum Karlovy Vary, Femad Poděbrady). Od roku 1977 působil také jako lektorLidové konzervatoře v oblasti malých jevištních forem.

Jezdil na chalupu v Borové u Poličky.

Jako spisovatel debutoval roku 1961 v měsíčníku Plamen povídkou Ogarská dolina a dále publikoval v časopisech Ochotnické divadloRepertoár malé scényHost do domuKulturní tvorba,TvářLiterární noviny a další. Svými povídkamicauseriemi a hrami se stal společně s Ivanem Vyskočilem klíčovou postavou tzv. text-appealů, specifické varianty autorského literárníhokabaretu.

zdroj Wikipedie

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář