Jdi na obsah Jdi na menu
 


Patrik Děrhel

Patrik Děrhel,*24.2.1989 - herec

 

Patrik Děrgel se narodil 24. února 1989 v Bohumíně. Pro svou pohybovou zdatnost se dostal do hokejové základní školy. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a v současné době studuje na Divadelní akademii múzických umění v Praze činoherní herectví.

Mladý talent přijala moravská divadla s otevřenou náručí, a tak Patrik Děrgel sbíral divadelní zkušenosti v Národním divadle moravskoslezském, v Divadle Petra Bezruče, v Těšínském divadle a v současné době hraje na prknech Švandova divadla v Praze v představeních Gottland, Merlin: Pustá zem, Merlin: Grál a Crash u potoka.

Ve filmu ho diváci měli možnost vidět ve Škole princů. V současné době dotočil třídílné drama Hořící keř o alarmujícím činu Jana Palacha, osudech jeho blízkých a počátcích normalizace v posrpnovém ČSSR s renomovanou polskou režisérkou Agnieszkou Hollandovou. Každý den jej můžem vidět v seriálu Ulice

.Zdroj: Osobnosti,cz

 

 


 

 Narodil se  v Bohumíně.

Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, během níž účinkoval v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a v divadle v českém Těšíně. Poté pokračoval ve studiu na pražské DAMU a od sezóny 2011/2012 je v angažmá ve Švandově divadle na Smíchově. Souběžně působí v divadelní společnosti Masopust, o. p. s. Zahrál si také ve filmu DON´T STOP v režii Richarda Řeřichy, kde se představil coby rebelující punkový muzikant. Režisérka dramatické trilogie HOŘÍCÍ KEŘ Agnieszka Holland si Patrika vybrala do role mladého koncipienta Pavla Jandy. Filmoví fanoušci mohou nejmladšího člena souboru smíchovské scény vidět také jako žárlivého manžela Igora ve snímku NEPRAVDĚPODOBNÁ ROMANCE režiséra Ivana Vojnára nebo ve filmu MARTIN A VENUŠE.
Zpívá a hraje na kytaru v kapele EMA, nejradši má svého psa, československého „pankáče“ Lilu, ale taky hokej (který také na postu brankáře aktivně hraje) a svíčkovou.

 

Divadlo (výběr):

Divadelní společnost Masopust: Čupakabra, El Príncipe Constante (Vytrvalý princ)

Hudební divadlo Karlín: Lucie (muzikál)

 

Film: Don´t stop, Nepravděpodobná romance, Martin a Venuše, Smíchov pláče Brooklyn spí (film Švandova divadla).

 

Televize: Škola princů (TV film), Ulice (TV seriál), Hořící keř (TV seriál), Kriminálka Anděl (TV seriál), Helena (TV seriál), Sanitka 2 (TV seriál)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář