Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ondřej Havel

Ondřej Havel,*27.9.1994 - herec

 

Herecké zkušenosti sbírá Ondřej již od pěti let, kdy začal navštěvovat pěvecko-dramatický soubor Vltavín. V deseti letech by přijat do Dětské opery Praha, ve které zpívá dodnes. Díky této průpravě si zahrál již v Národním divadle v představeních Cyrano z Bergeracu, Otec doma a Lucerna či v GoJa Music Hall v muzikálu Les Miserable, v němž ztvárnil roli Gavroche. V současné době ho můžete vidět ve Stavovském divadle v inscenacích Richard III. (role prince Williama) a Sněhová královna (role Káje) nebo v GoJa Music Hall v muzikálu Děti Ráje.
Vedle rolí divadelních si Ondřej už vyzkoušel také role filmové. Objevil se například v pohádkách Žabí princ a Kouzla králů či v koprodukčním snímku Oliver Twist.


V poslední době Ondřej také poměrně často dabuje. Jeho hlas zní například ve snímcích Toy Story 3, Koralína a svět za tajemnými dveřmi či Streetdance.

O prázdninách se Ondřej pravidelně účastní Letní herecké školy.

Vedle herectví, zpěvu a tance se Ondřej hodně věnuje také sportu. Sedm let hrál závodně fotbal, několik let tenis, ale baví ho i snowboard, lyže, kolo a golf.

V současné době Ondřej studuje na gymnáziu. Po jeho absolvování by rád pokračoval ve studiu herectví na DAMU.

Autor: matejhruska

zdroj Osobnosti,cz

Ondřej Havel


Mladý herec momentálně studuje gymnázium v Praze a po jeho absolvování by se rád dostal na DAMU. Od dětství se věnuje zpěvu, tanci a herectví. Začínal nejprve v dětském souboru Vltavín, který pod vedením Drahomíry Vlachové nastudoval čtyři dětské muzikály a naučil se tu electro-booggie, pracovat s mikrofonem a také stepovat. Již v šesti letech zvítězil v soutěži Rozjezdy pro hvězdy.
V roce 2003 začal navštěvovat soubor Dětská Opera Praha, kde působí dodnes, a kde si zazpíval hlavní role v operách Kominíček a Brundibár. V letech 2004-2007 hrál a zpíval roli Gavroche v muzikálu Les Miserables. Jako představitel dětských rolí vystupoval v Národním divadle v představení Lucerna, Otec doma, Cyrano z Bergeracu a ve Stavovském divadle v Richardovi III. a Sněhové královně.
Výraznou rolí ve filmu pro něj byla postava ve studentském snímku Bába, který získal hlavní cenu studentské sekce festivalu v Cannes a role Tomáše v celovečerním filmu Vendeta.Objevil se i ve filmu Lidice a v pohádkách Kouzla králů a Tři srdce. Dále hraje v seriálu Ulice a Špačkovi v síti času.V současnosti tancuje v muzikálu Děti Ráje. Dále učinkuje v divadle Semafor v představení Kam se poděla Valerie a v divadle Broadway v muzikálu Andílci za školou v roli Šimona.
 

Ondřej Havel v současnosti účinkuje v :

Kam se poděla Valerie?

zdroj Divadlo Semafor,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář