Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oldřich Vlach

Oldřich Vlach,*3.7.1941 - herec, dabér

 

Herectví se věnoval od mládí, ochotnicky hrál už během svých středoškolských studii na gymnáziu a na stavební průmyslovce. Po absolutoriu DAMU hrál od roku 1966 v Divadle Na zábradlí, odkud pak v roce 1991 přešel do Vinohradského divadla.

Ve filmu a v televizi si zahrál celou řadu rolí, v převážné míře se vždy jednal o drobnější role vedlejší či epizodní. Mezi jeho nejznámější role paří např. role zootechnika v Menzelově filmu Vesničko má středisková.

Jedná se také o výrazného a úspěšného dabingového herce.

Zdroj Osobnosti,cz

Herce Oldřicha Vlacha zlobí zdraví: Přestal chodit!

 
 

„Mám zúžený míšní kanálek a ta bolest mi vystřeluje do nohou,“ řekl včera Blesku do telefonu herec. „Nejsem schopen se normálně pohybovat. Je to velmi nepříjemné,“ pokračoval Vlach, který už musel kvůli zdravotním problémům zrušit několik kšeftů, mimo jiné v Divadle na Vinohradech.

„Mám hrát tuto sobotu ve hře Hodinový hoteliér, ale zatím neumím říct, jestli to zvládnu. Držte mi palce,“ rozloučil se s Bleskem Vlach. Vinohradská scéna má zatím představení v programu a dál na ně prodává vstupenky.

 
 

Nemocný herec Oldřich Vlach: Strašně to bolí, čekám na operaci!

 
Představení Hodinový hoteliér celé proseděl.
 

Vlach mimo jiné odstoupil ze zkoušek Čapkova Loupežníka v Divadle na Vinohradech. Inscenace má premiéru už 6. února a roli Šefla místo něj převzal Jaroslav Satoranský (75).

„Není mi vůbec dobře! Strašně to bolí a jsem neustále pod prášky. Proto jsem zrušil jakoukoliv práci a budu čekat na operaci,“ řekl Blesku skleslým hlasem Vlach, který by tolik chtěl hrát. Jeho stav mu to ale v tuto chvíli nedovoluje.

 

 

Už na podzim museli herce kvůli představení Hodinový hoteliér na jeviště doslova nosit. „Narvu se prášky, kolegové technici mne pak vynesou na pódium a hraju,“ stýskal si tehdy Vlach.

 
Autor: lbp, zrk
zdroj Blesk,cz
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář