Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oldřich Kaiser

Oldřich Kaisef,*16.5.1955 - herec

 

Geniální komik patří k nejkontroverznějším hereckým osobnostem současného českého divadla a filmu. Vystudoval brněnskou konzervatoř a pražskou DAMU. Po absolutoriu nastoupil do Divadla na Vinohradech, dlouhé roky byl členem Ypsilonky, posléze člen Národního divadla.

Naposledy účinkoval v několika představeních v Divadle Bez zábradlí. Ve filmu debutoval počátkem 70. let. V následujících 20 letech vytvořil řadu romantických i komických rolí. Spolu s partnerem Jiřím Lábusem získal obrovskou diváckou oblibu díky zábavným televizním pořadům jako Možná přijde i kouzelník, (později v pořadech Ruská ruleta či Zeměkoule), hrál i v několika televizních seriálech (Dynastie Nováků, Nemocnice na kraji města).

S Jiřím Lábusem se stal hrdinou nekonečného rozhlasového pořadu o rodině Tlučhořových, kde namlouvají všechny postavy. Počátkem 90. let hrál pouze ve dvou filmech – komedii Slunce, seno, erotika (1991) a Amerika (1994). Po několikaleté odmlce se vrátil postavou Machatého ve filmu Tmavomodrý svět (2001), nedávno jsme ho viděli v televizním seriálu Černí baroni. V roce 2005 natočil ve svém tehdejším bytě filmovou one man show Žralok v hlavě. Jeho prozatím poslední rolí je postava lékaře Františka ve filmu Líbáš jako Bůh, který se točil v zimě roku 2008/2009 a který nevylučuje pokračování.

zdroj Osobnosti,cz

Kaiser otevřeně o vztahu s Vokatou: Jak to spolu máme?

„S Dášou tvoříme pár,“ potvrdil Oldřich Kaiser.
26. září 2014 ● 11:54

Nedají bez sebe ani ránu! Na premiéře divadelní komedie Žena za pultem 2, ve které excelují Oldřich Kaiser (59) a Jiří Lábus (64), nemohla chybět ani Oldova nová partnerka, písničkářka Dáša Vokatá (60).

 

„S Dášou nemáme intimní poměr. Tvoříme pár, ale pouze hudební. Skvěle spolu pracujeme a jsme přátelé,“ svěřil Blesku zcela střízlivý Kaiser na popremiérovém večírku v pražském Divadle Kalich.

Dáša mě přivedla k hudbě a za to jsem nesmírně rád,“ dodal. Ona se o něm naopak vyjadřuje jako o osudovém muži. „Je to láska...,“ vzdychla Vokatá. Společné turné Kaiser uspěl jako hudebník natolik, že ho dokonce čeká zahraniční turné.

„S Oldou zanedlouho vyrážíme na turné po Spojených státech, kde budeme mít ve velkých městech čtyři koncerty. A pojede s námi i Jiří Lábus!“ odtajnila společné plány Vokatá.

 

Jenže tahle svérázná trojka nemá nic nazkoušeno. „Zatím žádná zkouška neproběhla, sladíme se nějak přímo před koncertem. A co bude dělat Lábus, se ještě uvidí...,“ smála se Dáša.

 

 

 

Premiéra Ženy za pultem 2 se konala ve stejný den, kdy měl narozeniny další osudový muž Dáši Vokaté, básník Ivan »Magor« Jirous (†67). „Magor by z této hry měl obrovskou radost. Je třeba mladým ukazovat, jaký komunismus byl,“ míní Dáša.

Z čeho by však rozhodně radost neměl, bylo to, že se nechala fotit s pionýrkami v krojích, do kterých na premiéře v pražském Kalichu převlékli uvaděčky.

 
 
 
Autor: David Turek
zdroj Blesk,cz

Oldřich Kaiser jako agent StB: Prošel drsným výcvikem! Vrazili mu šroub do zad!

 
V lidskou bestii se proměnil Oldřich Kaiser (59). Vrazili mu šroub do zad!
V lidskou bestii se proměnil Oldřich Kaiser. Ve filmu Rudý kapitán hraje bývalého agenta StB, který mučil a vraždil lidi. Jeho chování i praktiky, kvůli kterým musel projít kaskadérským tréninkem, děsí.

 „Ta jeho práce spočívala v tom, že byl kapitánem, který mučil lidi. Estébácká svině, která strkala hřebíky pod nehty. Vymýšlel nejrůznější metody, jak z nich vytlouct nějaké informace, a někteří mu umírali pod rukama,“ popsal Kaiser roli bývalého agenta StB s přezdívkou Rudý kapitán, specialistu na »konečné« výslechy. Právě on je hlavním padouchem filmu inspirovaného skutečným příběhem.

Zahrát lidskou bestii ale nebylo pro herce to nejtěžší. Víc než ztělesnění nadpozemského zla mu daly zabrat hodiny v maskérně, kdy mu do zad maskovali obří šroub v krvavé ráně nebo kaskadérsky náročné scény rvaček a scén z hořící chaty. „Kvůli filmu nastoupil do velmi tvrdého tréninku s kaskadéry,“ prozradil producent filmu Viktor Tauš.

 

Příběh se odehrává v horkém létě 1992, půl roku před rozdělením Československa. Na hřbitově byla vykopána mrtvola kostelníka s hřebíkem v hlavě. Mladý detektiv Krauz zjišťuje, že za jeho umučením stojí bývalá StB. Všechny stopy vedou k Rudému kapitánovi. Krauz však není sám, kdo ho hledá...
 
Autor: Hana Zejdová , zrk
zdroj Blesk,cz
 

Nechvalně proslulý alkoholik Oldřich Kaiser: Už zase lítá v chlastu!

21. června 2015 ● 06:58

Na šikmé ploše! Oldřich Kaiser (60) nevydržel abstinovat. Čtyřikrát sice prošel protialkoholní léčebnou, ale pivo má nad ním větší moc než lékaři.

 

Historie se opakuje. Herec a zlatavý mok už jsou zase nerozlučná dvojka.

Důkazem toho jsou černobílé fotografie ze zákulisí hudebního vystoupení s Dášou Vokatou (61) v Chebu, kde společensky unavený Kaiser vesele popíjel před zraky své partnerky.

„Samozřejmě se pohybuje na šikmé ploše,“ okomentoval pro Blesk psycholog Ivan Douda (71). Herec se prý pod vlivem alkoholu ukázal i před měsícem na natáčení pohádky Řachanda, ve které hraje ponocného.

 

„Bylo na něm vidět, že v tom zase lítá,“ prozradil Blesku tajný zdroj ze štábu.

„Ideální je samozřejmě nepít vůbec. Je to ale individuální, jak dlouho se může takový člověk pokoušet to regulovat. Může mít několikadenní excesy a měsíc nebo několik měsíců nepít vůbec,“ řekl Douda.

„Pamatuji si ho i z léčebny. On o tom všechno ví. I to, že by neměl vůbec pít. Doufám, že k tomu dospěje, protože je to výborný herec. Bohužel ten alkohol je jeho prokletí,“ dodal psycholog.

 
 
 
Autor: hana zejdová
zdroj Blesk,cz
Oldřich Kaiser a jeho přítelkyně Dáša Vokatá

Oldřich Kaiser a jeho přítelkyně Dáša Vokatá Herminapress

Pořád jim to klape: Tahle pestrobarevná a usměvavá dáma doprovodila Oldřicha Kaisera na premiéru

3. března 2017 6:00

Premiéru filmu Masaryk s Karlem Rodenem (54) v hlavní roli, který má 14 nominací na Českého lva, si samozřejmě nenechal ujít ani Oldřich Kaiser (61), jenž ve snímku Julia Ševčíka ztvárňuje roli prezidenta Edvarda Beneše.

Kaiser na premiéru snímku o životě politika a diplomata Jana Masaryka v průběhu let 1937-1939 dorazil po boku své hudební i životní přítelkyně Dáši Vokaté, která se smála na celé kolo.

Kaiserovi život s neotřelou umělkyní, která zářila v pestrých barvách jako sluníčko, nadmíru svědčí. Herec, jenž měl v minulosti problémy s alkoholem, se po jejím boku zklidnil a seká dobrotu.

U stolku si s nimi po premiéře poklábosil i bývalý kandidát na prezidenta, výtvarník a skladatel Vladimír Franz. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 

Oldřich Kaiser Super.cz

Při natáčení Masaryka trpěl Oldřich Kaiser jako zvíře: Barevné kontaktní čočky ho řezaly do očí

8. března 2017 9:56

Oldřich Kaiser (61) si z Českých lvů odnesl sošku za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za své ztvárnění prezidenta Edvarda Beneše ve filmu Masaryk. "Mám samozřejmě radost, i za prezidenta Beneše," řekl Super.cz těsně po slavnostním ceremoniálu.

Ve filmu má jako Beneš hnědé vlasy a seknou mu. Své vlastní už má šedivé. Neuvažoval, že by se obarvil? "Zatím je to bezvadné, vlasy mi ještě nevypadaly, drží a moc mi sluší i takhle," žertoval Kaiser.

Horší ovšem bylo, že jako Beneš musel mít kvůli autenticitě postavy hnědé oči. "Olda na toho Beneše dostal hnědé čočky, jestli si toho někdo všiml," upozornila nás Kaiserova partnerka Dáša Vokatá, která přišla na předávání spolu s hercem.

"Čtrnáct dní před natáčením už jsem si to zkoušel, čtrnáct dní při natáčení jsem je denně nasazoval a pak jsem čtrnáct dní slzel," zažil si nepříjemné martyrium kvůli roli Oldřich Kaiser. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
Tatiana Vilhelmová a Oldřich Kaiser ve filmech Andrey Sedláčkové před 14 lety a dnes

Tatiana Vilhelmová a Oldřich Kaiser ve filmech Andrey Sedláčkové před 14 lety a dnesFoto: Super.cz/ Česká televize

Vilhelmová a Kaiser opět jako milenci. Takhle se během 14 let změnili

7. června 2017 5:55

Andrea Sedláčková představuje nový snímek Dívka za zrcadlem, ve kterém se po deseti letech opět potkávají Tatiana Vilhelmová (38) a Oldřich Kaiser (62) coby ústřední dvojice filmů o Renatě Soukupové. Kromě nich se ve snímku objeví i nové postavy jako Eva Josefíková (27) nebo partner Vilhelmové VojtaDyk (31).

 

Diváci Renatu v podání Vilhelmové poprvé potkali před 14 lety ve filmu Můj otec a ostatní muži. Následně se v režii Andrey Sedláčkové objevila ve snímcích Krásný čas (2006) a Opravdová láska (2007). Vrací se tak po desetileté pauze.

„Je to už čtrnáct let, co Renatu známe. Od té doby toho zažila spoustu. Přestěhovala se, vystřídala několik partnerů, narodilo se jí dítě a ukotvila se s Oldou Kaiserem alias Ivanem Holým, ale jak diváci uvidí, není to optimální. Myslím si, že už je to dospělá žena,“ popisuje svou postavu Vilhelmová. „Když mi Andrea zavolala, že by chtěla točit Dívku za zrcadlem, byla jsem zvědavá, kam se Renata posunula. Jsem ráda, že nyní je ta postava vyspělejší a řeší závažnější problémy a všechny příchody a odchody v jejím životě jsou fatálnější,“ dodala.

Kaiser k filmu a své postavě Ivana Holého (s nadsázkou) dodává: „Spolupracuje se nám bezvadně. Díky té sérii se s Tatianou známe dobře a velmi dlouho. Asi mohu prozradit, že mého soka v lásce hraje Vojta Dyk, takže mám pocit, jako bychom ani nehráli a bylo to doopravdy.“

Příběh Renaty Soukupové odstartoval rokem 1988, a od počátku tak série zachycuje osobní vývoj hrdinky, stejně jako vývoj společnosti.

„Hned jak jsem začala psát scénář, věděla jsem, že chci, aby to byl film o natáčení filmu, o lásce, která se rozpadá, a aby to byl příběh, kde bude hodně paralel a zrcadlových situací. Renatu jsme opustili jako spisovatelku a novinářku, která na rozdíl od svého partnera toužila po dítěti. Nyní je z Renaty režisérka a s Ivanem mají desetiletou holčičku a také vážnou partnerskou krizi,“ říká režisérka.

Druhou rovinou scénáře je příběh rodičů hlavní hrdinky. Tu tentokrát tolik nezajímá příběh jejího otce, ale chce zjistit, proč ji jako malou opustila její matka. Chce zjistit pravdu o svých rodičích. Brzy se začne bát, že její život by se až nápadně mohl podobat tomu rodičovskému. V natáčeném filmu brojí proti lži, přitom v realitě sama kupí jednu lež za druhou. 

 

 

Oldřich KaiserSuper.cz

Oldřich Kaiser mění image: Nechává si růst vlasy, už je musí spínat do culíku. Jak se vám líbí?

18. srpna 2017 10:10

Velkou hereckou příležitost dostal ve filmu dua Svěrákových iOldřich Kaiser (62) jako nemluvný a zavržený bratr hlavního hrdiny přezdívaný Vlk. Na premiéře snímku Po strništi bos jsme probrali nejen jeho roli, ale i změnu image. Herec si nechává narůst dlouhé vlasy. Snad nechce dosáhnout stejné délky jako přítelkyně muzikantka Dáša Vokatá.

 

"Jako svoje filmová postava jsem chtěl zachránit rodinu a nikdo to nepochopil. To se takhle na vesnici stává. Znám dokonce jednu obec, kde takové poměry panují. Znám i jednoho takového Vlka z jedné obce. Tenhle skutečný se ale toho filmového bát nemusel, protože tam všichni měli a mají máslo na hlavě a bojí se jeden druhého, včetně starosty," měl inspiraci pro svoji figuru ve skutečném životě herec.

Ve filmu má hodně scén s koňmi, k žádnému problému ale nedošlo. "Jsou sice velcí, ale naštěstí také rozumní, že vědí, že mají navrch. Byli hodní. Všechno to bylo pěkné, Slavonice jsou krásné, i okolí městečka je nádherné, bylo sluníčko. Příjemné natáčení to bylo," nestěžoval si na nic Kaiser.

A proč si od natáčení nechal narůst tak dlouhé vlasy? "Oni rostou. Představte si tu radost, že ještě něco roste. Je to pěkný, ne?" ujišťoval se. Kdybyste ho i s jeho partnerkou chtěli vidět naživo, nejbližší příležitost je už v sobotu. To pár vystupuje na Vysočině, v Polici, blízko Jemnice. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

 
Reklama:
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář