Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miroslav Šimůnek

Miroslav Šimůnek,*5.4.1978 - herec, model

 

Miroslav Šimůnek se narodil v Jilemnici, kde vychodil základní školu. Poté studoval Střední průmyslovou školu strojní v nedalekém Vrchlabí. Po maturitě pracoval rok jako obchodní zástupce pojišťovny. Ještě v průběhu studií na střední škole hrál s ochotnickým spolkem v Jilemnici Honzu v lidové české pohádce "Honza a princezna". V roce 1997 složil úspěšně přijímací zkoušky na VOŠ hereckou a moderátorskou v Praze Michli a začal studoval herectví.

Již během studií hrál externě v Národním divadle v Praze v inscenaci J. A. Pitínského "Bloudění", v Divadle Bez zábradlí ve hře Christophera Hamptona "Totální zatmění", v Divadle Na Fidlovačce v Rostandově "Cyranovi z Bergeracu", v Divadle Na Vinohradech ve hře Oldřicha Daňka "Trojhvězdí" a v Divadle Rubín ve hře "U cesty" v režii P. Řezníčka. Moderoval také různé plesy, soutěže krásy, módní přehlídky a sportovní akce. V roce 2000 absolvoval rolí Romea v Shakespearově tragedii "Romeo a Julie" a rolí Rudolfa v komedii W. Kohlhaase a R. Zimmerové "Ryba ve čtyřech".

V září 2000 nastoupil do MDMB a hned převzal roli Pierra v komedii Jeana Giraudouxe "Bláznivá ze Chaillot". Jeho další role Lionato (Stará historie - J. Zeyer), Villy Roškot (Měsíc nad řekou - F. Šrámek - J. Krejčík), Teodor (Zahradníkův pes - Lope de Vega), Kamil (Druhá míza - V. Venclík), Loupežník (Loupežník - Karel Čapek), Tomáš (Strom až do nebe - M. Zinnerová). V pražském divadle Bez zábradlí v současné době alternuje v Gogolových "Hráčích". Od září 2002 přijímá stálé angažmá v pražském divadle Na Vinohradech, kde již na jaře hostuje v roli Dina v Hubačově dramatizaci Clavelova románu "Král krysa" v režii Jana Nováka a v roli Pichalidese v Aristofanově "Lysistratě" v režii Jiřího Menzela.

Mirka znají i návštěvníci kin . Ještě za studií natočil tři filmy . Režisér Zdeněk Troška ho obsadil do hlavní role Honzy ve své pohádce "Z pekla štěstí", s režisérem Vladimírem Drhou natočil film "Početí mého mladšího bratra", kde vytvořil roli Vojtěcha Probošta a zahrál si též v povídkovém filmu režiséru V. Drhy, D. Svátka a P. Melounka "Začátek světa" roli Františka. V roce 2000 dotočil pokračování úspěšné pohádky Zdeňka Trošky "Z pekla štěstí II", které přišlo do kin v únoru 2001.

Televizní diváci mohli vidět Mirka na TV NOVA v pořadech "Snídaně s Novou, Český bodyguard, Čtveráci a Hogo Fogo". V roce 2001 natočil s režisérem Jiřím Krejčíkem televizní film "Svatá noc", kde vytvořil hlavní roli Josefa. (Tato inscenace měla svou premiéru na Štědrý den na programu ČT 1). Vedle filmu a televize dostal Mirek příležitost i v Českém rozhlase, kdy s režisérem Karlem Weinlichem natočil pohádky "Z pekla štěstí", "Zasněžené prázdniny" a "Čertovská růže". Režisér J. Tůma ho přizval ke spolupráci na hře "Kavárna nad Prahou".

Ve volném čase provozuje různé druhy sportů a zajímá se o film, divadlo a hudbu.

 

Autor: guigne

zdroj osobnosti,cz

Poznáte jednoho z největších fešáků Primy? Podle očí možná ano!

9. dubna 2017 20:23

Herec a moderátor TopStaru na Primě Miroslav Šimůnek (39) oslavil ve středu 39. narozeniny. Super.cz ukázal přes třicet let starou fotografii. Zatímco my podobu jen těžko hledáme, kolegové z televize prý říkají, že podle nezaměnitelných očí je to jasný Šimůnek!

 

"Nijak to neprožívám, ale tenhle den si vzpomenu vždycky na rodinu, volám si s rodinou,“ prozradil Mirek, co v narozeninový den pravidelně nesmí vynechat.

Na rok, kdy fotografii u vánočního stromečku doma pořídili, si už přesně nepamatuje. "Ale dobře vím, že vláček, který držím v rukou, je jeden z prvních dárků k Vánocům, který si z dětství pamatuju," dodal se smíchem Šimůnek. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

Miroslav Šimůnek

Miroslav ŠimůnekFoto: archiv KTRC

Krasavec Šimůnek ne a ne najít tu pravou: Dřív asi postaví dům, než zplodí syna

24. srpna 2017 5:55

Moderátor a herec Miroslav Šimůnek je stále sám. Je mu 39 a do čtyřicítky se chystá vkročit se změnami. Chce postavit dům, zasadit strom, najít si ženu a mít potomky. No, má co dělat.

 

A protože mu moc času už nezbývá a životní partnerku zatím nenašel, začíná z druhé strany – jako první si postaví dům. „Mám projekt, vysněný dům, už vybírám pozemek, tak jakmile to bude to pravé ořechové, začnu stavět," svěřil.

"V Praze je to příliš drahá záležitost, ale mít dům kousek od Prahy, to je to, co hledám. Neplánuji bydlet na samotě u lesa daleko od civilizace. Chci si i nadále užívat život v Praze, tak vzdálenost a přístupnost musí být na slušné dojetí. Vyhlížím tedy místo, které je kousek od dálnice," upřesnil Mirek Šimůnek.

„Domek mám už v hlavě, něco i na papíře. Se zahradou mi pak snad již pomůže partnerka. Já na sázení kytiček nejsem. Trávník zvládnu, a to je pro mne maximum. Tak až se najde ta pravá, doufám, že si bude chtít zahradu navrhnout sama,“ plánuje herec. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář