Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miroslav Etzler

Miroslav Etzler,*22.12.1964 - herec

 

Miroslav Etzler se narodil v Ostravě v roce 1964. Nejdříve působil ve Státním divadle v Ostravě (1983-1984) a potom v Severomoravském divadle v Šumperku.

Po studiu herectví na JAMU (1986-1990) vytvořil několik rolí ve Státním divadle v Brně. Mimo jiné zde ztvárnil postavu Jakuba ve Zvěstování Panně Marii nebo postavu Běsi ve hře Stavrogin. Mohli jsme ho také vidět v Národním divadle v Praze (1992-2000) jako Antoše v Roku na vsi, Aigeuse v Médei, Lopachina ve Višňovém sadu nebo třeba jako Hrabě Vetera z Hvězdy v Katynce z Heilbronnu.

Na televizní obrazovce vytvořil téměř 50 rolí. Miroslav Etzler se objevil i v některých českých filmech, jako např. Díky za každé nové ráno (1994), Čas sluhů (1989), Mazaný Filip (2003) atd. Hostuje také v divadle Ungelt.

V roce 2004 se dostal do podvědomí diváků především díky jedné z hlavních rolí ve velice úspěšném seriálu TV Nova Pojišťovna štěstí. Zahrál si zde ředitele pojišťovny a manžela Dagmar Krausové (Kateřina Brožová), Tomáše Krause.

zdroj Osobnosti,cz

25. října 2015 • 12:00
Hustý! Miroslav Etzler (50): Nejdřív hádka s policajty a pak exekuce! Kvůli blbý tisícovce!

Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/113314/husty-miroslav-etzler-50-nejdriv-hadka-s-policajty-a-pak-exekuce-kvuli-blby-tisicovce.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
Miroslav Etzler

Miroslav Etzler Foto: Archiv TV Nova

Hvězda Tváře a Ordinace otevřeně o soukromí a životním bolu: Nikdy se nesrovnala se smrtí otce

1. března 2017 11:09

Herce Miroslava Etzlera diváci znají z mnoha českých filmů, např. Díky za každé nové ráno nebo Dvojníci, i seriálů jako Pojišťovna štěstí, Rapl nebo Ordinace v růžové zahradě. Zaujal ale i svou nedávnou účastí  v show Tvoje tvář má známý, kde platil víc než za zpěváka za šoumena.

Už jako malému mu prý doma říkali, že zpěv nebude jeho doménou. „Třeba v dětství, když vám rodič řekne: ‚Nezpívej, nedá se to poslouchat.‘ To je strašná věta pro dítě,“ řekl Etzler ve Volejte Novu. Na téma ran, které mu život uštědřil, pak vážně přiznal: „Můj největší karambol byl, když mi velmi brzy zemřel táta. Do dnešního okamžiku jsem se s tím nesrovnal.“

Život má ale rád, po všech stránkách. „Myslím si, že se neumím nudit, jsem někdy konfliktní, jsem spolehlivý a vůbec jsem normální chlap, kterému je 52 let, takže se snažím být seriózní,“ smál se herec, jenž se scénáře nejraději učí v noci ve vaně a jehož koníčkem je vaření. „Werich říkal, že čas strávený na rybách se nezapočítává do života, já si myslím, že čas strávený u pánve taky ne.“ 

Lucie Sieglová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář