Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miloslav König

Miloslav König,*15.4.1984 - herec, zpěvák

Miloslav König, absolvent herectví na DAMU, rozděluje svůj čas mezi herectví a hudbu.

Vystupuje v různých divadelních rolích v mnoha především pražských divadlech. K vidění byl a je například v Divadle v Dlouhé (představení "Maškaráda", "Fajdra" a "Vějíř s broskvovými květy"), v Divadle na Zábradlí ("Platonov je darebák"), Divadle Disk ("Konec masopustu") ad.

Aby uplatnil nejen svůj herecký, ale také pěvecký talent, září v hlavních rolích v muzikálech Michala Pavlíčka, a to Obraz Doriana Graye (2006) a Dáma s kaméliemi (2007).

Míla je členem seskupení Sestry sBorovy. Smíšené vokální těleso vzniklo v roce 2004 a počet jeho členů se ustálil na dvanácti. Zpívají především lidové písně a spirituály.

Je znám také jako zpěvák kapely Velmi krátké vlny, která se prezentuje jazzovými rytmy. Kvůli časové tísni Míla v roce 2008 v kapele skončil. (Ta však funguje dál, v novém složení.)

V roce 2007 ztvárnil postavu mladíka ve filmu režisérky Alice Nellis, Tajnosti.

zdroj Osobnosti,cz

Vystudoval herectví na pražské DAMU (absolv. v roce 2007, v roli Davida ve hře Království (L. Lagronová) v režii Štěpána Pácla). Už během studií hostoval na pražských scénách – např. v Divadle Na zábradlí (Chasník v Gazdině robě, Glagoljev ve hře Platonov je darebák, Tomáš v Záplavách, Diomédes v Troilovi a Kressidě), ve Viole (Století zázraků), v Divadle Ta Fantastika (Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi) a v Divadle v Dlouhé (Chiron v Titu Andronicovi, Hyppolytus ve Faidře, Zacharias Moirron v Molierovi), ve kterém byl od roku 2007 v trvalém angažmá (od r. 2010 na volné noze) a převzal tu další menší role v inscenacích Soudné sestry a Maškaráda čili Fantom opery; v současné době je možné ho v Divadle v Dlouhé vidět ještě ve zmíněné Faidře a dále v roli Choua (Kchung Šang-žen: Vějíř s broskvovými květy), jako Infanta (Calderón: Lékař své cti), jako Gigiho (Ende: Momo a zloději času), jako Rosse (Shakespeare: Macbeth) a jako Horáce a Adriána v úpravě Feydeauových frašek Dáváme děťátku klystýr! a „Kašlu na to“, řekla Hortensie.

S Divadlem Masopust nazkoušel roli Rafaela ze hry Konec masopustu (J. Topol) a roli Branda ze hry Brand – Oheň (H. Ibsen) uváděnou v Divadle v Celetné. V nekonvenčním prostoru RARACH nazkoušel roli Operátora ve hře Miroslava Bambuška Do židů (režie J. Pokorný).

FILM A TELEVIZE

Zahrál si také ve filmu Tajnosti (2007) v režii Alice Nellis a ve filmu Piko (2010) v režii Tomáše Řehořka. Vedle herecké profese se uplatňuje i v hudební oblasti – zpíval s jazzrockovou kapelou Velmi krátké vlny nebo ve volkálním tělese Sestry sBorovy. S činohrou Národního divadla už spolupracoval – ještě v době svých studií zde hostoval ve vedlejší roli Petrušky v inscenaci Havlova Pokoušení (2004).


zdroj ND Praha

  

Miloslav König (*1985, Postřelmůvek)
už v závěru studia na pražské DAMU získal angažmá v hereckém souboru Divadla v Dlouhé, kde působil do roku 2010. Pravidelně hostuje v Národním divadle v Praze. Od roku 2013 je také členem souboru Divadla Na zábradlí. V roce natočil s Alicí Nellis film Tajnosti. S Pavolem Smolárikem založil kapelu ZrN.
Studium na DAMU absolvoval inscenací hry Lenky Lagronové Království. Ztvárnil roli Rafaela v inscenaci Konec masopustu. V současné době hraje v inscenacích El Príncipe Constante (jako představitel hlavní role Fernanda, za kterou byl nominová na Cenu Thálie 2012), Čupakabra a Magor v Betlémě.
Za rok 2013 se opět objevil v užší nominaci na Cenu Thálie za roli Osvalda z kladenské inscenace Ibsenových Přízraků v režii Jana Friče
 

zdroj Divadelní společnost Masopust,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář