Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milan Žďárský

Milan Žďárský,*21.11.1977 - herec

 

Herec, hudebník a zpěvák Milan Žďárský jako správný patriot Hradce Králového svoje město miluje a jeho krásami poměřuje všechny zahraniční metropole, které během hostování v cizině s divadlem i jinak navštívil.


Divadlo: Milan Žďárský chtěl být hercem už od dětství a kromě Divadla Jesličky a Divadla Václava Matěje Klimenta Klicpery Hradec Králové jej můžeme znát z jeho působení v Divadle Drak Hradec Králové, jehož členem je i v současnosti. Právě jako člen tohoto divadla M. Žďárský diváky přesvědčuje o tom, že je nejenom hercem, ale také zdatným hudebníkem a zpěvákem, o čemž svědčí jeho pěvecké a hudebnické výkony ve hře na foukací harmoniku a na akordeon, jak tomu je v představení Čekání na sedmou vlnu.

Divadlografie - umělecká (výběr): ? – Jan Antonín Pitínský: Betlém aneb Komedie o narození; Jan Antonín Pitínský: Buldočina aneb Nakopnutá kára (syn); Whilliam Shakespeare: Hamlet; Nostra Dea; Josef Kajetán Tyl: Strakonický dudák; Anton Pavlovič Čechov: Tři sestry; 1997 – Zima; 2ooo – Jé, kdo to je? (syn); Václav, řečený Bajaja (dvojrole otec Vaška / tlumočník); Jakub Krofta & Marek Zákostelecký: Všechno lítá, co peří má (miminko Gaga); 2oo1 – Zora Vondráčková & Jakub Krofta & Marek Zákostelecký: Hopla! Kukla pukla! (rošťák z nádraží); 2oo2 – Leoš Janáček & Rudolf Těsnohlídek: Liška Bystrouška (dvojrole pytlák Harašta / pes Lapák); 2oo3 – Zora Vondráčková & Jakub Krofta & Marek Zákostelecký: Andílci (zlobivý kluk); 2oo4 – Zora Vondráčková & Jakub Krofta: Alenka zamilovaná (Karlík); 2oo5 – Josef Krofta: Jak si hrají tatínkové (tatínek); 2oo6 – Sue Townsend: Tajný deník Adriana Molea (Bert Baxter); 2oo7 – Georges Bizet & Jan Kašpar & Jiří Vyšohlíd: Carmen 2o:o7 (nádražák); 2oo7 – Komediantské báchorky aneb jak se kdy o draku zpívávalo (principál); 2oo9 – Henri Charriére: Čekání na sedmou vlnu; …

Autor: řepešínský
zdroj FDb,cz


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář