Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milan Šteindler

Milan Šteindler,*12.4.1957 - herec, režisér, moderátor, scénárista

 

 

Milan Šteindler absolvoval v roce 1985 režii na FAMU. Spolupracoval s ČST, jako asistent režie pracoval několik let ve Filmovém studiu Barrandov a zároveň působil v divadle Sklep, které spoluzaložil. V letech 1986 - 1988 byl členem herecké skupiny Ctibora Turby.

Působí jako režisér, scénárista a herec. V roce 1994 obdržel Českého lva v kategorii nejlepší český film roku a dále Český lev 1994 za nejlepší režii, scénář a nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

V roce 1990 si zahrál hlavní roli ve svém vlastním filmu Vrať se do hrobu, kde se objevil jako sociolog Víťa Jakoubek,obyčejný člověk, manžel a otec dvou dětí. Své profesionální znalosti se snaží uplatnit v továrně mezi dělníky u výrobního pásu, ale nesetkává se s pochopením. Ředitel ho vzápětí pověří úkolem prozkoumat hodnotový systém maturující mládeže. Víťův vstup na gymnázium však není zrovna nejšťastnější.

Mezi jeho další režijní kousky patří např. filmy Gen - galerie elity národa (1993), Díky za každé nové ráno (1994), nebo Perníková věž (2002).

Z filmů, ve kterých hrál jmenujme např. Kopytem sem, kopytem tam 1988), Pražská pětka (1989), Příliš hlučná samota (1994), Dívka od vedle, Vyhnání z ráje (2001) atd.

V roce 2004 se objevil na obrazovce TV Nova jako redaktor novin, Lubor v seriálu Redakce. Následující rok si zahrál roli vrátného na jatkách v celovečerní filmové grotesce režiséra Tomáše Vorla, Skřítek. Roku 2006 se objevil jako otec Danyho (Vojta Kotek) ve filmu režiséra Karla Janáka Rafťáci. Od roku 2006 moderuje pořad Clever.

zdroj Osobnosti,cz

Milan Šteindler -
Zdroj: Archiv Story
Redakce Story.cz, 05. 10. 2014

Milan Šteindler - od soudu k soudu

Oblíbený komik Milan Šteindler nemá už několik let příliš důvodů k smíchu. I ta poslední lapálie, která jej potkala, je spíš k pláči...

 

Herec je často přetřásán v médiích kvůli svému složitému rozvodu, který probíhá už šest let, což je doba trvání pro tento úkon vskutku rekordní. Se svou bývalou partnerkou se totiž nejsou schopni dohodnout v podstatě vůbec na ničem.

A jako by nestačily soudní tahanice spojené s ukončením manželství, přibyl Milanovi další problém, který bude možná nutné řešit za pomoci ruky zákona. Herci byla totiž ukradena identita. Na Facebooku. Jakási osoba se za něj vydávala tak přesvědčivě, že se Milan musel nakonec provozovatelům této sociální sítě prokazovat občanským průkazem na důkaz toho, že ten herec Šteindler je skutečně on.

zdroj Story,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář