Jdi na obsah Jdi na menu
 


Milan Šimáček

Milan Šimáček,*15.2.1973 - bývalý dětský herec

Bývalý dětský herec, Milan Šimáček, se narodil 15. února 1973.
V roce 1980 hledali filmaři chlapce do role Jirky Olivy v připravovaném seriálu My všichni školou povinní. Malý Milan byl doporučen školnicí, protože jí připomínal malého nezbedu, i když už chodil do třetí třídy, roli však dostal. Rodiče s natáčením souhlasili, i když věděli, co herecké řemeslo obnáší, dědeček byl osvětlovačem ve filmových ateliérech, babička pracovala v laboratořích na Barrandově.

Milanovu maminkou se tak na rok natáčení stala Jana Šulcová, tatínkem Jiří Bartoška a učitelku Hajskou, kterou hrála Gabriela Vránová, přivedl na psychiatrii. Než měl seriál premiéru, bylo již Milanovi jedenáct a byl zavedeným talentem.

V roce 1984 se objevil ve filmu Zbyňka Brynycha Poločas štestí, kde odehrál roli Ondry, syna hlavního hrdiny hraného Josefem Vinklářem. Ve stejné době pracoval na sérii Malostranských povídek, kde se objevoval v roli malého Jana Nerudy. Poté přišly na řadu známé Chobotnice z II. patra režiséra Jindřicha Poláka, které se natáčely jako samostatný film a současně seriál. Na ně ještě navazuje samostatný film Veselé vánoce přejí chobotnice od stejného režiséra a se stejnými herci. Chobotničky se staly oblíbeným seriálem, který se pravidelně opakuje, především na vánočních obrazovkách a ve své době animace plastelínových chobotniček platila ke špičkám v oboru.

Milan se ještě objevil v nevýrazném dětském snímku Není sirotek jako sirotek (režie Stanislav Strnad, 1986), jeho kariéra však už moc nepokračovala.
V menší roli si ho můžeme všimnout v pravidelně opakovaném úspěšném filmu Copak je to za vojáka (režie Petr Tuček, 1987) a objevil se v seriálu Dobrodružství kriminalistiky v díle Padělek.

Pro „nedostatek talentu“ nebyl přijat na konzervatoř, a protože většinu školních let trávil na natáčení, šel se učit automechanikem. Zájem filmařů postupně utichal a tak Milan udělal za svou kariérou tlustou čáru. I když ho dodnes  diváci poznávají na ulici, on sám sebe za herce nepovažuje. „Lidi pořád říkají – to je ten herec. Ale já jsem nebyl a nejsem herec. Já jsem jen hrál v pár filmech,“ říká o sobě.

Pracuje jako technik datových sítí, je ženatý a má čtyři děti.

Zpracováno s přispěním knihy Simony Oktábcové – Dětství před kamerou.

Autor: Frolíček
zdroj FDb,cz
 
22. listopadu 2014 • 12:00

»Chobotničky« Šimáček a Fuchsová po 28 letech: Nechtějí se ani vidět!

 

„Vidím totiž ty chyby. Divákovi možná ujdou, ale já bych to dneska dělal úplně jinak. Proto se nekoukám... Možná moje děti,“ svěřil deníku Aha! čtyřnásobný otec Milan. „Já se na sebe taky nekoukám,“ potvrzuje Žaneta. Její dcera prý jako malá měla velký problém pobrat, že maminka je v televizi a zároveň vedle ní v obýváku.

Fuchsová a Šimáček spolu točili před téměř 30 lety a skoro se za ta léta nezměnili. Milan má pořád ta dojemná dětská kukadla a šibalský úsměv. „Pracuju ve firmě, kde se hodně stýkám s lidmi. Většinou mě poznávají,“ přiznal Milan. Zato Žaneta vůbec nemá pocit, že si je podobná se svými dětskými hrdinkami. „Myslím, že jsem se změnila. Že vypadám jinak,“ stojí si za svým. Je ale toho názoru zřejmě jediná. I Aleš Cibulka (37), který obě bývalé dětské hvězdy pozval do svého pořadu na TV Barrandov Sejdeme se na Cibulce, užasl. „Vůbec jste se nezměnili. Jak to děláte?“ prohlásil překvapeně moderátor.

 

Žaneta toho natočila hodně, například Lucie, postrach ulice, Vlak dětství a naděje, Kočičí princ, Pan Tau. Když se přihlásila na DAMU, dozvěděla se, že nemá herecký talent. Sen se rozplynul. Pracovala jako úřednice, a pak se dostala zpět k natáčení aspoň jako asistentka režie.

Podobně jako Žaneta dopadl i Milan, který si zahrál v seriálu My všichni školou povinní. Pro »nedostatek talentu« nebyl přijat na konzervatoř, vyučil se automechanikem a do nástupu na vojenskou službu pracoval u pražského dopravního podniku. Po návratu do civilu vedl s matkou devět let obchod s potravinami a teď spravuje počítačové sítě u soukromé firmy.

Kosa a zánět spojivek

Dojemnou scénu, kdy děti z »chobotniček « udělají ptáky, aby mohli odletět a zachránit se, točili Žanetaa Milan v únoru. „Byla strašná zima, kosa jako blázen,“ vzpomíná Fuchsová. „Mně nakapali do očí nějaký olejíček, aby to vypadalo, že pláču,“ zavzpomínal Milan. „Dostal jsem z toho zánět spojivek a nedobrovolně slzel další dlouhé hodiny,“ postěžoval si Šimáček.

zdroj Aha,cz

 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář