Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michal Pešek

Michal Pešek,*4.5.1959 - 7.5.2012 - herec

 

Michal Pešek se narodil v roce 1959, vystudoval konzervatoř.

Hrál v Městských divadlech pražských, Divadle Na Vinohradech, Národním divadle.

V televizi jsme ho mohli vidět např.: Malý pitaval z velkého města, Zkoušky z dospělosti, Křtiny aj. Od roku 1993 podniká. Na divadelní prkna se rolí Johna v Kachně na pomerančích vrací po 16-ti letech.

zdroj Osobnosti,cz

8. července 2014 • 12:00

Tajné románky českého showbyznysu: Veškrnka ostrouhala, Michala Peška omrzela!

Láska Dagmar a Michala neměla dlouhého trvání. Herec brzy ztratil zájem!
Láska Dagmar a Michala neměla dlouhého trvání. Herec brzy ztratil zájem! (Foto: Aha! - ara, koláž Ahaonline.cz)
 
 

 

Říká se, že v herecké a hudební branži spolu všichni spí… Zkrátka taková sodoma – gomora, jak by poznamenal farář Otík v podání Luďka Kopřivy v komedii Slunce, seno… Posvítili jsme si tedy na milenecké avantýry českých hvězd a nestačili se divit. Inu, nikdo holt není svatý.

Dagmar Havlová (61) – Michal Pešek (†53)

Jiskra přeskočila během natáčení filmu Křtiny (1981), kde oba hráli. „Byla to dokonce láska, i když on ty holky jinak hodně střídal,“ uvedl Peškův velký kamarád Václav Upír Krejčí, který byl i u začátku jejich vztahu. Scházeli se ještě několik měsíců po natáčení. Pak ale Dáša Michala omrzela.


„V době, kdy to doznívalo s Dášou, tak to měla takové malé autíčko. My jsme zrovna někde šli (s Peškem) a ona zrovna jela okolo, tak zastavila a povídá: »Miško, nechceš…?« A on na to: »Já jsem teď s Upírem. Ahoj!«“ zavzpomínal Upír. Havlová byla tehdy víc zamilovaná než Pešek.
 

Autor:  dan, moc

zdroj Aha,cz

  22. července 2014 • 12:00

Tajemství smrti Michala Peška (†53) z Pitavala: Uvěřil šarlatánovi a ODMÍTL LÉČBU RAKOVINY!

Nejvíc se Pešek proslavil rolí nezkušeného kriminalisty Jiříčka v seriálu, který právě reprízuje ČT.
Nejvíc se Pešek proslavil rolí nezkušeného kriminalisty Jiříčka v seriálu, který právě reprízuje ČT. (Foto Aha! – Martin Sekanina, Martin Hurda a archiv ČT)
 
 
 
 

Rakovina plic udeřila jako blesk z čistého nebe. Michal Pešek (†53) alias benjamínek Jiříček ze seriálu Malý pitaval z velkého města doplatil na špatné rozhodnutí! Nechtěl jít pod kudlu, a pak musel trpět. O své nemoci řekl jako prvnímu kamarádovi Václavu Upírovi Krejčímu (58), který celých pět let jeho zdravotní problémy tajil.

První, kdo se o hercově diagnóze dozvěděl, nebyla jeho rodina, ale nejlepší přítel Upír Krejčí. A vrbou pro umírajícího nebyl tento komik a herec poprvé... „Karel Černoch mi jednou na představení řekl: Upíre, já mám rakovinu, ale nikomu to neříkej. Takže jsem to věděl asi dva roky a Michal Pešek mi řekl to samý,“ svěřil se Upír, který jako jeden z mála věděl o tom, že Pešek měl dvě možnosti boje se zákeřnou nemocí.

„Nejdřív mu řekli, že mu plíci vezmou. Ale pak mu jiný doktor poradil, aby si ji nechal, že se to možná zapouzdří, a on se k tomu přiklonil. Po pěti letech se to ale rozjelo. Náhodně to zjistil na preventivní prohlídce, když přijel na návštěvu do Česka,“ zavzpomínal Krejčí a jak dodal, byla to zřejmě osudová chyba.

„Volal mi, že je to špatný: odjíždím do Holandska, budu chodit na chemoterapie a budu ti volat... Taky mám od něho smutný esemesky. Žiju, ale stojí to za h*vno,“ prozradil Krejčí, který byl do poslední chvíle s Peškem v kontaktu.


„Michal měl ke konci života metastázy úplně všude. I na mozku. Bohužel skončil na invalidním vozíku,“ řekla deníku Aha! těsně po hercově smrti v roce 2012 s velkou lítostí v hlase jeho bývalá partnerka a kamarádka Veronika Žilková (52), které herec, už prý slepý, volal pouhých 14 dní před svým skonem. Předpověděl si svou smrt!
„Moje narozeniny už nezažiješ, starej se o můj pohřeb. A ještě mi nadiktoval požadavky. Ty budeš mluvit a lidi se musí třikrát pořádně zasmát. Narozeniny měl čtvrtého května a sedmého umřel. On si to normálně předpovídal,“ zavzpomínal Upír Krejčí na Peškovy věty, ze kterých mrazí.
 

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář