Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michal Kern

Michal Kern,*25.9.1979 - herec

 

Michal Kern se narodil ve Valticích, ale děství prožil v Podivíně. Vystudoval DAMU. Působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem. Znát ho můžete z představení těchto divadel: Národní divadlo, Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo v Celetné, Divadlo Komedie, Teatr Novogo Fronta, Divadlo Letí nebo Divadlo na Vinohradech. Objevil se v americkém filmu Aféra s náhrdelníkem v hlavní roli s Hilary Swank. Na televizní obrazovce se objevil v seriálech Letiště, Ordinace v růžové zahradě, Pojišťovna štěstí nebo Ulice.

zdroj Osobnosti,cz

Herectví na DAMU v Praze studoval v letech 1999-04 (absolvoval rolí Lennyho v Allenově hře Mocná Afrodité). Během studia hostoval v Divadle na Fidlovačce a Národním divadle. Od roku 2004 byl dva roky v angažmá ústeckého Činoherního studia, kde si zahrál mimo jiné Alexe (Uražení a ponížení), Eloise Bernarda (Panika), Seržanta (Hrát oběť), Inspektora a další role (Alois Nebel), Zlatého Sidora (O Zlatém Sidorovi) aj.

Od roku 2006 je ve svobodném povolání. Hostoval v Divadle Komedie (v roli Johna v inscenaci Bash), v Klubu Mlejn, MeetFactory (Bůh v Genesis č. 2) a v Roxy NoD. V současnosti ho mohou diváci vidět v Divadle v Celetné (Hypnotizér v Detektoru lži, Člověk v Labyrintu světa a ráji srdce), ve Vinohradském divadle (Blázen ve Vojckovi a Tubista ve Zkoušce orchestru), v Divadle Letí (Angelo v Bazénu), působí také v Divadle Na prádle (Ententýn v inscenaci Jak šly hračky pryč) a v Teatru Novogo Fronta (několik rolí v inscenaci Zwischenmensch).

V Činohře Národního divadla hostoval už v době svých studií. Hrál Tovaryše v Goethově Faustovi (1999) a Chlapce v Hofmannsthalově Kristinčině návratu (2000). Filmoví diváci měli možnost ho vidět ve filmu (např. Zoufalci, Automatic for the People).
 

zdroj ND Praha
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář