Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michal Kavalčík

Michal Kavalčík,*13.6.1975 - herec, zpěvák, moderátor

 

Michal Kavalčík narozený 13. června 1975, v Českém Těšíně, je známý pod přezdívkou Ruda z Ostravy nebo Ostravak je český herec, zpěvák a moderátor.

Ruda z OstravyVystudoval Ostravskou konzervatoř, obor hudebně-dramatický, v letech 1992–1998 vystupoval v divadlech v Ostravě, Českém Těšíně a v Liberci.

Účinkoval v muzikálech Dracula, Evita, Hamlet a Krysař, v současnosti hraje v muzikálech Cikáni jdou do nebe (titulní role Lojko Zobara) a je reportérem KnorTime na TV Barrandov.

Od 18 let pracuje jako rozhlasový moderátor (stanice Morava, Hrad, Euro-K, City, Blaník a Bonton
Do povědomí široké veřejnosti se dostal pomocí pořadů Na stojáka a X Factor pod přezdívkou Ruda z Ostravy. S pomocí Noisebrothers vytvořil hudební klip „Markéta“ – parodie na píseň „Falling Slowly“, s Martinou Pártlovou a s pomocí Janka Rubeše a United labels, SE, zase klip „Ostrava“, který paroduje píseň „Empire State of Mind“ od Jay-Zho a Aliciy Keys.
Tento videoklip se stal během 2 týdnů s 1 750 000 zhlédnutími nejsledovanějším videoklipem všech dob českého internetu.
20. září 2010 se uskutečnila premiéra nového klipu nazvaného „Veřejný nepřítel“ , jež je parodií na klip slovenského rappera Rytmuse. Původní klip odehrávající se v Bratislavě byl nazván „Verejný nepriateľ“. Klip byl natočen pod produkcí United Labels.

V listopadu 2010 obdržel Ruda z Ostravy Cenu Óčka v nové kategorii nejlepší zakázaný klip.

20. prosince 2010 si tento fenomén českého internetu připsal na svůj účet další prvenství a umístil na Youtube první český hudební klip ve 3D. Happy brzdej, Natašo ! je parodií na Birthday song kanadského písničkáře Jona Lajoie a Ruda z Ostravy jej natočil opět v produkci United labels.
 

 

Autor: sedivka

zdroj Osobnosti,cz

Ruda se zastal Ládi Hrušky: Gastronomický debil je Pohlreich!

 
(Archiv Blesku)
 
25. listopadu 2014 ● 10:17
 
Zdeněk Pohlreich na střední gastronomické škole minulý týden odpověděl na dotaz jednoho ze studentů, co si myslí o Láďovi Hruškovi. Podle Blesku řekl: „To pro mě není žádný kuchař, je to televizní klaun. Gastronomickej analfabet... nebo debil.“
 
 
Autor: Frekvence 1
 
Autor: komerční prezentace
zdroj Blesk,cz
 

Drama před premiérou Mýdlového prince: Vojtka musel nahradit Ruda z Ostravy. Stihne se naučit text?

Josefa Vojtka nahradí v muzikálu Mýdlový princ Ruda z Ostravy.
11. března 2015 ● 13:04

Dlouho očekávaný muzikál Mýdlový princ má premiéru už ve čtvrtek, jenže jedna z hlavních postav stále ještě neumí text. Pepa Vojtek (49) roli pustil kvůli novému CD a turné Kabátů. Narychlo ho zastoupil Michal Kavalčík (39) alias Ruda z Ostravy.

 

Až nyní mu vyšli na Frekvenci 1 vstříc. „Jsem nadšený. Vzal jsem to všema deseti, myslím, že by se z toho mohl stát fenomén,“ doufá Kavalčík, který denně pilně trénuje v divadle Broadway.

Zatímco Ruda z Ostravy skáče radostí do nebe, Pepa Vojtek si trhá kštici. „Mrzí mě to, ale nabral jsem si toho moc. Odmítl jsem nakonec i Draculu. Novou desku i turné jsme pořád odkládali, až už to prostě odkládat nešlo. Jsem pořád zalezlej na Barrandově. Už máme nahraných 8 písniček z 12,“ prozradil Blesku rocker. Turné skupiny Kabát začne 19. května, v Praze vystoupí 23. června.

 
 
 
Autor: kl
zdroj Blesk,cz
 

Druhá tvář Rudy z Ostravy: Michal Kavalčík je i muzikálový herec, nahradil Pepu Vojtka

15. března 2015 18:04

Bez rozmazaných stop konturovací tužky kolem očí a přízvuku "kratkych zobaku" bychom ho skoro nepoznali. Když ale Michal Kavalčík (39) nevytváří své alter ego Rudu z Ostravy, je z něj talentovaný muzikálový herec.

Skoro jsme na to zapomněli, protože se čtyři roky na pódiu neobjevil. "Nevycházelo mi to s rádiem, kde vysílám denně, takže by byl problém se zkoušením. Tady v Divadle Broadway mi ale vyšli vstříc," vysvětlil Michal, který naskočil do muzikálu Mýdlový princ pozdě, protože nahrazoval  Pepu Vojtka (49), jenž kvůli nahrávání nové desky s kapelou Kabát zkoušky nezvládal.

"Počkal jsem si navíc na to nejlepší, co se v roce 2015 vyprodukovalo. Jsem rád, že ta nabídka přišla a volba přišla na mne. Chtěl bych poděkovat producentovi Oldřichu Lichtenbergovi a režisérovi Radku Balašovi, že mohu být součástí, myslím si, muzikálového hitu," je nadšený zpěvák.

Tvrdí také, že nemá problém oddělit své vystupování od fiktivní postavy Rudy z Ostravy. "Hlavně za pomoci režiséra, který má ten cit a dokáže mi říct, kdy mám přidat anebo naopak ubrat. Setkali jsme se po desetileté pauze, už jsme spolupracovali na Cikáni jdou do nebe. A vyšlo to nádherně," uzavřel spokojeně. 

Saša Šeflová, Super.cz

 

Potomek Rudy z Ostravy je bavič po tátovi: Dvanáctiletý syn Michalu Kavalčíkovi skákal vtipně do řeči

20. ledna 2017 5:55

Když jsme si před premiérou animovaného filmu o tučňácích domlouvali v pražské surfové aréně rozhovor s bavičem Michalem Kavalčíkem (41), ptal se: "A chcete se synem, nebo bez?" Šlo totiž o to, že dvanáctiletý Alex zatoužil stanout před kamerou po tátově boku. Nebyl důvod mu nevyhovět.

Když si Michal, bývalý Ruda z Ostravy, vymyslel, že jezdí se synem pravidelně každé léto trénovat na Miami, kam je zve Karel Gott (77) a surfují s jeho ženou Ivanou Gottovou, synek vážně přikývl a potvrdil to. Pak už ale byli oba trochu vážnější a vylíčili, jak byli ze surfování, byť v hale na umělých vlnách, nadšení. "Je to ale trochu drahý koníček," připustil Michal.

"Zase ale člověk zapojuje celé tělo, občas, jak říká Alex, hodí držku, ale ke každému sportu, než se to člověk naučí, pády patří," mínil Michal, jenž šel loni do sebe a začal hubnout. Alex se věnuje atletice a tenisu. "Já ještě nedávno posiloval bicepsy a tricepsy zvedáním škopku s pivem. Občas, když Alexovi vypadne trenér v tenisu, tak zaskočím, můj syn ale říká, že je to nedostatečná kvalita. Občas v létě dělám wake s kamarády a v zimě lyže," vypočítal.

Co se ale stalo s posilovnou, kterou navštěvoval, anebo to aspoň říkal? "Slíbil jsem si, že začnu chodit do fitka od Nového roku, ale nějak bylo hodně práce, tak jsem to posunul na únor," vymlouval se. A jeho dietu nám osvětlil Alex. "Držel hrstkovou, to znamená, že jedl všechno, co se mu vešlo do hrsti. A teď je u ďobací - všechno, co vidí, tak zďobne," řekl nám s vážnou tváří.

"Hrstková byla, že člověk sní jen to, co se mu vejde do hrsti dlaně, ale jeden z našich kolegů Miloš Knor to vytrénoval až tak, že se mu do hrstky vejde tyčka salámu, dva lahváče a čtyři kila sýra," uzavřel Michal. 

Saša Šeflová , Super.cz

Michal Kavalčík

Michal KavalčíkFoto: Lafi Foto

Diváci se mají na co těšit: Ruda z Ostravy přijal velkou výzvu a míří na televizní obrazovky

29. května 2017 13:45

Moderátor, herec, zpěvák a režisér Michal Kavalčík (41) známý jako Ruda z Ostravy, míří do televize. Od 1. června se stane novou posilou Diváckých zpráv na Primě, které moderují Lucie Šilhánová a Tomáš Kraus.

 

Na Kavalčíka nyní čeká role břitkého glosátora diváckých videí. Sám Michal, pro kterého je prý tahle pozice jako stvořená, tento svůj další kariérní milník hned ze startu glosuje.

„Moje věčně mladá maminka nad tou nesmírnou odvahou televize Prima jen kroutila hlavou. Tohle beru jako barometr, který signalizuje, že vše je na dobré cestě. Vždycky, když se maminka nad nějakou mou vylomeninou takto tváří, mívá to úspěch (klepu na dřevo). Takže díky, mami, slibuji ti, že občas si vzpomenu na všechna tvá slova a z obrazovky ti zamávám. Hlavně ale sleduj večerní prime time, protože tam se budu tobě a všem srandychtivým divákům pravidelně zjevovat,“ těší na své první televizní zážitky Michal Kavalčík. 

Anna Veškrnová , Super.cz

Michal Kavalčík

Michal KavalčíkFoto: archiv FTV Prima

Nová hvězda Primy šokuje: Má stejně velký biceps jako Roman Šebrle. Místo svalů má ale tuk!

1. června 2017 14:57

Michal Kavalčík (41) má už ve čtvrtek 1. června svou velkou televizní premiéru v Diváckých zprávách na Primě. Jenže na poslední chvíli zjistil, že do televize nemá co na sebe! Ještě předtím, než vyrazil se stylistou na nákupy, si ho na Primě pořádně přeměřili. Jeho biceps má 40 centimetrů!

 

Kdo má větší biceps, Michal, nebo jeho kolega ze Zpráv Roman Šebrle (42)? "Podle toho, co mi stačila tajně prásknout Romanova kolegyně Gabča včera v newsroomu, tak to tipuji, že v "páce" by to asi Roman projel. Teda kdybych ještě tak asi 2 roky trénoval. Ale zase v tukových polštářcích bych ho jistě porazil hned," směje se Michal.

Když moderuje v rádiu, oblečení neřeší. "Většinou do rádia Kiss volím ležérní styl jako kraťasy a volné tričko. V tom se člověk cítí svobodně a skvěle. Pak se moderuje jedna báseň," libuje si Michal.

Přiznává, že doma má nejraději tepláky! "Nejraději mám fakt džíny všeho stylu, to je prostě nesmrtelný nápad všech dob, a volné tričko či košile, a nedávno jsem objevil i kouzlo tepláků. V nich bych byl schopen chodit klidně i každý den, jen do té společnosti se bohužel moc nehodí. Takže tepláky zatím jen doma a na sport," vysvětluje.

Jenže v televizi se jen za svůj hlas neschová a je potřeba, aby se pořádně vytunil za dohledu stylisty. "Nabízel jsem televizi Prima šatník ještě po Rudovi, co mi zbylo, ale tričko AC/DC nějak neprošlo. A zase proč nebýt po dlouhé době za fešáka, a dokonce od odborníků? To se prostě hodí," těší se Michal. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

Michal Kavalčík, známý také jako Ruda z Ostravy, s přítelkyní

Michal Kavalčík, známý také jako Ruda z Ostravy, s přítelkyníFoto: archiv Michala Kavalčíka

Pohoda v kempu u moře: Ruda z Ostravy se na dovolené pochlubil přítelkyní v plavkách

21. července 2017 5:55

Moderátor Michal Kavalčík (42), známý z rádia jako Ruda z Ostravy, vyrazil společně s přítelkyní Zuzanou na dovolenou do Chorvatska, kde se oběma dlouhodobě moc líbí.

 

„V Chorvatsku jsme byli se Zuzkou na společné dovolené již loni. Letos jsme však vzali i mého syna Alexe a děti mé partnerky Lucku a Jonáše, takže by se to dalo nazvat rodinnou dovolenou,“ sdělil nám moderátor, který nedávno doplnil tým Diváckých zpráv na Primě, kde moderuje společně s Lucií Šilhánovou a Tomášem Krausem.

Rodinná dovolená však neprobíhala v luxusním hotelu. „Byli jsme ubytováni v kempu, moc jsme si to užívali, bydleli jsme pouhých sto metrů od krásné pláže v Novigradu,“ dodal nadšený Michal.

Na dovolené došlo i na práci. „Na dovolené jsem samozřejmě točil videa, jak jinak, když nyní moderuji Divošky, ale také jsem studoval texty Šaška do muzikálu Muž se železnou maskou, hned po návratu začínám zkoušet v Divadle Broadway,“ prozradil.

S přítelkyní Zuzanou randí oblíbený moderátor už dva a půl roku. A kdy bude svatba? „Samozřejmě na to myslím, ale musím vychytat tu správnou chvíli, kdy to Zuzanka vůbec nebude ani trochu tušit, potom k tomu určitě dojde,“ uzavřel s úsměvem Kavalčík. 

Anna Veškrnová , Super.cz

Michal Kavalčík s přítelkyní

Michal Kavalčík s přítelkyníFoto: archiv Michala Kavalčíka

Michal Kavalčík s přítelkyní mají zkaženou dovolenou: Můžou si za to sami!

25. července 2017 14:59

Herec a moderátor Michal Kavalčík (42), známý například jako Pepan v muzikálu Mýdlový princ v Divadle Broadway, už byl tohle léto na dovolené v Chorvatsku. Pak ale odletěl na další, na týden do Itálie.

 

Tato dovolená měla být pro Michala překvapením, neboť vše pro něj do posledního puntíku naplánovala jeho přítelkyně Zuzana. Hned po příletu do Itálie však zamilovaný pár zjistil, že vše nebude tak idylické.

„Hned po příletu jsme si šli vyzvednout objednané auto. Ale byli jsme nemile překvapeni, protože nám bylo sděleno, že je možné platit pouze kreditními kartami a ne debetními, kterou má moje Zuzka. Telefonovali jsme asi hodinu s operátorem, řešili jsme novou smlouvu a čekali jsme dvě hodiny, než jsme se dostali k novému autu,“ svěřil Michal.

Všechno se zdálo být v pořádku, než se herec a jeho partnerka dozvěděli další nemilou zprávu. Zjistilo se, že Zuzana má od března propadlý řidičský průkaz. Pracovník půjčovny tedy vyzval Kavalčíka, aby doklady předložil on. A došlo k další skandální situaci, moderátor totiž již dva měsíce funguje bez dokladů.

„Už dva měsíce jsem bez občanky, řidičáku i bez platební karty. Doklady jsem ztratil, když jsme natáčeli Pevnost Boyard ve Francii. Fakt vůbec netuším, kde jsem je mohl vytrousit, možná na pláži nebo v letadle, zjistil jsem to až po příletu do Prahy. Zůstal mi jen cestovní pas,“ posteskl si Kavalčík.

Zamilovaný pár tak strávil tři hodiny své vytoužené dovolené na letišti, ze kterého nakonec odjel taxíkem. „Už nyní si troufáme říct, že tato dovolená bude opravdu za všechny peníze,“ dodal herec, kterého již za týden opět čeká zkoušení role šaška v muzikálu Michala Davida Muž se železnou maskou v Divadle Broadway.

Za nás můžeme prohlásit, že si všechno způsobili sami, takže je snad ani nejde litovat, jen si poklepat na hlavu. Za dva měsíce mohl mít Michal doklady dávno hotové a jeho holka si stav platnosti řidičského průkazu také mohla zkontrolovat předem. 

Saša Šeflová , Super.cz


 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář