Jdi na obsah Jdi na menu
 


Michal Isteník

Michal Isteník,*11.7.1983 - herec

 

Angažmá - od roku 2008 v Městském divadle Brno 

Stěžejní role - D´Artagnan (Mušketýři), Andrej Prozorov (Tři sestry), Šprýmař (Síla zvyku), Mucha (Muchova Epopej), Dante (Měsíční kámen), Ludvík Grübel (Všemocný pan Krott), Lancelot Gobbo (Benátský kupec), Čičikov (Mrtvé duše)

Hostování - dříve hostování v Divadle U Stolu (inscenace Tragická historie o doktrou Faustovi, Život je sen, Macbeth, Tajbele a její démon), v Hadivadle (inscenace ...a pak už tam nezbyl ani jediný)

Televize, film, rozhlas - televizní Seriál Kancl (Jindřich Vrzal), stálá spolupráce ČR Olomouc a ČR Brno 

Získaná ocenění- Cena Alfréda Radoka - Talent 2011

Stálá spolupráce s divadlem BURANTEATR 

 zdroj Městské divadlo Brno,cz

Michal Isteník (* 11. 7. 1983)

Jánošík aneb Na skle malovanéMichal Isteník je jednou z nejnovějších opor činoherního souboru Městského divadla Brno, v angažmá je od 1. srpna 2008.

Narodil se v Rakovníku, je absolventem činoherního herectví na JAMU (2003 – 2008), kde hrál v různých inscenacích: Story, Rodinná oslava (Strýček Leif), Marie Sabína (Mojše), Tartuffe (Kléant), Ještě jednou o lásce (Tolja) a Pravý inspektor Hound (Paní Drudgeová).

Jeho absolventskou rolí byl Katurian v dramatu Pan polštář, který uvádí divadelní spolek Buranteatr, jehož je Michal členem.

V Buranteatru dále ztvárnil tyto role: Komorous (Žumpa), Tatínek a Medvídek Bedřich (V Podpostelí), Ernest Roma (LINO), Karl Max (Zvěstování aneb Bedřichu, jsi anděl) a Jan Rajter st., Sergej Sušilo, Inspektor Allan Glasworthy (Burani).

Hostuje v inscenacích Divadla U stolu (Tragická historie o doktoru Faustovi, Macbeth, Život je sen, dříve také Tajbele a její démon), v HaDivadle (A pak už tam nezbyl ani jeden) a je členem spolku NoSrtaDivadlo, kde hraje i režíruje (Divadelní román).

Jeho první rolí v MdB byl Zbojník Rozmlátilo v lidovém muzikálu Jánošík aneb Na skle malované. Následně mu byla svěřena hlavní role D´Artagnana v inscenaci Hany Burešové Tři mušketýři.

Michal má podle všeho ve své herecké kariéře velmi slušně nakročeno. Tak mu jen můžeme popřát řadu zajímavých rolí a ať „zlomí vaz“!
 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář