Jdi na obsah Jdi na menu
 


Matouš Ruml

23. 8. 2014

Matouš Ruml,*4.10.1985 - herec

 

Narodil se v Praze ve znamení Vah. K divadlu poprvé přičichl v 6 letech, když ho maminka společně s jeho o dva roky starším bratrem přihlásila do Dětského divadelního studia (DDS) při Praze 5 (v tehdejším divadle Labyrint, dnešním Švandově divadle). Původně maminka hledala nějakou aktivitu pro bratra, protože byl mimořádně aktivní a potřeboval to ze sebe nějak dostat. V DDS Matouše divadlo a herectví začalo bavit, poprvé stál na prknech velkého divadla v dětských rolích ve hře „Job“ a v tříhodinovém představení „Trójánky“, kde jeho divadelní babičku hrála p. Věra Galatíková.

Zahrál si i v několika televizních dětských rolí, například v seriálu „Život na zámku“, v televizní inscenaci „Hodiny od Furniéra“ a v televizní pohádce „Princ z pohádky“. V DDS věrně zůstal až do svých 16 let. Poté se přihlásil na Pražskou konzervatoř, protože si byl jistý, že herectvím se jednou bude živit.

Nepřijali ho a tak šel studovat Střední průmyslovou školu dopravní, obor Provoz a ekonomika dopravy. Po roce tohoto studia se přesvědčil, že nechce řídit provoz na letišti ani v železniční stanici a znovu podal přihlášku na Pražskou konzervatoř. Tentokrát s úspěchem. Jeho ročníkovými profesory se stali František Laurin a Johana Tesařová.

Během studia Matouš hostoval v Divadle konzervatoře (DIK) ve hrách „Škola pro ženy“ (role – Horác), „Ťululum“ (trojrole sluhů) a „Výprodej“. Měl možnost hostovat v Divadle ABC ve hrách „Mam´zelle Nitouche“ a „Veselé paničky Windsdorské“ a také ve Stavovském divadle v představení „Arkádie“.

Zkusil hostování i v mimopražských divadlech. Například v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem si zahrál v muzikálu „West side story“ (role – Prcek), v Klicperově divadle v Hradci Králové v inscenaci „Zdravý nemocný“ (role – notář, Tomáš).

K jeho absolventským představením v DIKu patří „Hodina mezi psem a vlkem“ (role – Filip Sermoy), „Jak se vám líbí“ (role – Orando), „Kytice“ (role – Poutník) a „Hrdina západu“ (role – Christy Mahon).

V roce 2008 školu úspěšně ukončil absolutoriem. V současné době hostuje v Divadle Na prádle ve hře „Pacient doktora Freuda“ (role – Adolf Hitler), ve Švandově divadle na Smíchově v inscenaci „Dorotka“(role – Marek) a v A-studiu Rubín v představení „Obchodník s deštěm“ (role – Bill Starbuck). Od 1. 8. 2008 nastoupil angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Jeho první roli je Lysander ve hře Williama Shakespeara „Sen svatojánské noci“ v režii Jana Kačera.

Během studií na Pražské konzervatoři natáčel televizní pohádku „Tajemství lesní země“ (ČT), seriál „Letiště“ (TV Prima) role Vítka Halase a také spolumoderoval dětský pořad na ČT „Hřiště 7 – To mufíš vidět“ s plyšovým Mufem. V současné době můžete Matouše vidět v původním českém sitcomu „Comeback“ (role – Lexa) na TV Nova.

V roce 2007 se oženil se svou ženou Terezou, která je pro něj hlavní inspirací, oporou, přítelkyní a jsou spolu velmi šťastni, mimo jiné i proto, že čekají prvního potomka.

Mimo divadlo, které Matouše naplňuje a baví, si rád zahraje tenis se svým tátou,hraje hokej a sem tam si upeče nějaký dort, speciálně Tiramisu.

Autor: aliska.k

zdroj Osobnosti,cz

Matouš Ruml nastupuje do Ulice.

Matouš Ruml nastupuje do Ulice. Foto: Archiv TV Nova

Lexa z Comebacku se vrací na obrazovku: Víme, do jakého seriálu nastupuje Matouš Ruml

22. srpna 2014 20:53

Všichni si ho pamatujeme jako Lexu ze sitkomu Comeback, teď se Matouš Ruml vrací na obrazovky. Bude hrát v Ulici.

V seriálu ztvární postavu gymnazijního učitele fyziky a zeměpisu se zálibou v hlavolamech a rébusech Davida Kučery. Vídat ho prý budeme především 've škole', po boku kolegů Terezy (Patricie Solaříková) a Oty (Filip Rajmont).

Matouš Ruml se sice televizním divákům do povědomí zapsal právě rolí podivína Lexy, herec ale klame tělem. Hraje mimo jiné v Městském divadle v Mladé Boleslavi a loni si například stihl na Tháliích převzít ocenění pro nejlepšího činoherce do třiatřiceti let (za rok 2012). A rovnou nám tam ukázal svou manželku Terezu, s níž má navzdory svým osmadvaceti letům už dvě děti. 

Jana Hofmanová, Super.cz

matous-ruml.jpegNěco málo o mně...

Narodil se v Praze ve znamení Vah. K divadlu poprvé přičichl v 6 letech, když ho maminka společně s jeho o dva roky starším bratrem přihlásila do Dětského divadelního studia (DDS) při Praze 5 (v tehdejším divadle Labyrint, dnešním Švandově divadle). Původně maminka hledala nějakou aktivitu pro bratra, protože byl mimořádně aktivní a potřeboval to ze sebe nějak dostat. V DDS Matouše divadlo a herectví začalo bavit, poprvé stál na prknech velkého divadla v dětských rolích ve hře „Job” a v tříhodinovém představení „Trójánky” , kde jeho divadelní babičku hrála p. Věra Galatíková.

Zahrál si i v několika televizních dětských rolí, například v seriálu „Život na zámku” , v televizní inscenaci „Hodiny od Furniéra” a v televizní pohádce „Princ z pohádky” . V DDS věrně zůstal až do svých 16 let. Poté se přihlásil na Pražkou konzervatoř, protože si byl jistý, že herectvím se jednou bude živit.

Nepřijali ho a tak šel studovat Střední průmyslovou školu dopravní, obor Provoz a ekonomika dopravy. Po roce tohoto studia se přesvědčil, že nechce řídit provoz na letišti ani v železniční stanici a znovu podal přihlášku na Pražskou konzervatoř. Tentokrát s úspěchem. Jeho ročníkovými profesory se stali František Laurin a Johana Tesařová.

Během studia Matouš hostoval v Divadle konzervatoře (DIK) ve hrách „Škola pro ženy” (role – Horác), „Ťululum” (trojrole sluhů) a „Výprodej” . Měl možnost hostovat v Divadle ABC ve hrách „Mam´zelle Nitouche” a „Veselé paničky Windsdorské” a také ve Stavovském divadle v představení „Arkádie” .

Zkusil hostování i v mimopražských divadlech. Například v Severočeském divadle opery a baletu v Ústí nad Labem si zahrál v muzikálu „West side story” (role – Prcek), v Klicperově divadle v Hradci Králové v inscenaci „Zdravý nemocný” (role – notář, Tomáš).

K jeho absolventským představením v DIKu patří „Hodina mezi psem a vlkem” (role – Filip Sermoy), „Jak se vám líbí” (role – Orando), „Kytice” (role – Poutník) a „Hrdina západu” (role – Christy Mahon).

V roce 2008 školu úspěšně ukončil absolutoriem. V současné době hostuje v Divadle na prádle ve hře „Pacient doktora Freuda” (role – Adolf Hitler), ve Švandově divadle na Smíchově v inscenaci „Dorotka” (role – Marek) a v A-studiu Rubín v představení „Obchodník s deštěm” (role – Bill Starbuck). 

Od1. 8. 2008 nastoupil angažmá v Městském divadle v Mladé Boleslavi. Jeho první roli je Lysander ve hře Williama Shakespeara „Sen svatojánské noci” v režii Jana Kačera.

Během studií na Pražské konzervatoři natáčel televizní pohádku „Tajemství lesní země” (ČT), seriál „Letiště” (TV Prima) role Vítka Halase a také spolumoderoval dětský pořad na ČT „Hřiště 7 – To mufíš vidět” s plyšovým Mufem. V současné době můžete Matouše vidět v původním českém sitcomu „Comeback” (role – Lexa) na TV Nova.

V roce 2007 se oženil se svou ženou Terezou, která je pro něj hlavní inspirací, oporou, přítelkyní a jsou spolu velmi šťastni, mimo jiné i proto, že mají dvě děti..

Mimo divadlo, které Matouše naplňuje a baví, si rád zahraje tenis se svým tátou a sem tam si upeče nějaký dort, speciálně Tiramisu.

Od září 2013 odešel Matouše ze stálého angažmá v MDMB na "volnou nohu".

DOTAZNÍK:
Kdybych mohl být kýmkoliv na světe, byl bych . . .
Sám sebou.

S kým bych si nejraději popovídal?
Nejraději bych si popovídal s panem Systémem, ale asi by to nebyl přátelský rozhovor.

Co dělám, když se nikdo nedivá?
Občas se dloubu v nose.

Čím bych byl, kdybych nehrál divadlo?
Cukrářem, kavárníkem, domorodcem, možná diktátorem, fakt nevím.

Já ve třech slovech . . .
Radost, dítě, pohyb.

Co bych si pořídil, kdybych vyhrál v loterii?
Zařídil bych, aby voda byla zadarmo, to by ale znamenalo koupit několik firem, které tu vodu vlastní, a to chce vyhrát v mezigalaktické loterii, proto ji u nás nehraju.

Kdybych měl stroj času, vypravil bych se . . .
K Mayům, a konečně zjistil, proč nedopsali ten kalendář.

Moje oblíbená písnička?
Man in the Mirror od Michaela Jacksona.

Knížka?
Muž, který sázel stromy.

Divadelní hra?
Hodina mezi psem a vlkem.

Který herec by mě měl hrát ve filmu?
Robert Downey jr.

Nejslavnější osoba v mém telefonním seznamu?
Bohužel nesmím prozradit její totožnosti, ohrozilo by to bezpečnost této zahraniční celebrity s politickým vlivem na státníky 28 zemí světa.

Co mi nahání strach?
Lidé, ale jenom někdy. Jindy moje myšlenky.

Moje oblíbené jídlo?
Krevety, čokoláda, maso na grilu (medium), červená řepa.

Které město mám nejraději?
To je těžká otázka, mám rád města, která jsou spjata s lidmi nebo věcmi, které mám rád, takže Praha, Boleslav, Tábor i Paříž.

Věřím v lásku na první pohled?
Ano, ale neříkám tomu tak.

Proč se věnuju herectví?
Protože mě to naplňuje a baví. A hlavně i živí.

zdroj Divadlo MB,cz

 

Princeznu Matouši Rumlovi zahrála Monika Timková.

Princeznu Matouši Rumlovi zahrála Monika Timková. Foto: Archiv České televize

Vypadá na 15, ale v reálu je tento ani ne třicetiletý český herec ženáč se dvěma dětmi

21. prosince 2014 5:55

Když jsme se dozvěděli, že je herec Matouš Ruml (29) už otcem, a navíc ne jednoho, ale rovnou dvou dětí, nechtěli jsme tomu věřit. Do mysli se nám totiž vryl jako podivín Lexa z Comebacku nebo třeba Petr z pohádky Škola princů anebo třeba Marek z filmu 10 pravidel jak sbalit holku.

 
Na posledně jmenovaném snímku spolupracoval s režisérem Karlem Janákem, který si ho vybral i pro ústřední mužskou roli Janka do pohádky Princezna a písař. A i když dávno sundal kšiltovku, ani tady s delšími vlasy a strništěm nevypadá jako táta.

S o to větším nadšením jím ale je. Začal na dnešní dobu poměrně brzy, prvního potomka se dočkal ve svých třiadvaceti letech.

Ruml ví, že jej lidé berou hlavně jako komika, na divadle má však mnohem pestřejší záběr. Aktuálně uváděných víc jak deset inscenací, v nichž hraje (například s Kašparem v Divadle v Celetné či v Městském divadle v Mladé Boleslavi) to potvrzuje. 

 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

 

D

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář