Jdi na obsah Jdi na menu
 


Martin Weinek

Martin Weinek,*30.6.1964 - herec

 

Martin Weinek je rakouský divadelní a filmový herec. Jeho nejznámější rolí je patrně inspektor Kunz v televizní krimisérii Komisař Rex.

Weinek studoval v letech 1983—1986 herectví u prof. Petera P. Josta. Roku 1986 nastoupil ve vídeňském divadle Gruppe 80 dostal svou první drobnou filmovou úlohu ve filmu „Nachsaison“, v němž hrál obsluhu výtahu.

Roku 1987 hrál na porúrském festivalu v Recklinghausenu pod režií Georga Mittendreina ve hře „Der Lechner Edi schaut ins Paradies“ a popeláře ve filmu „Müllomania“ režírovaném Dieterem Bernerem. V letech 1988-1989 působil v Jura Soyfertheater Wien, jakož i v jiných divadlech jako režisér, dramaturg a produkční, v letech 1990 a 1991 byl uměleckým vedoucím v hernalském městském divadle. Čas od času se Weinek objevuje v různých folmových a televizních rolích, např. v roce 1989 v šestidílné minisérii „Calafati Joe“.

Od roku 1993 se se svou ženou Evou, která po hereckých studiích pracuje jako dramaturgyně, ve volném čase zabývá vinařstvím a společně obhospodařují tříhektarovou vinici u Heiligenbrunnu.

Autor: vercaburkhard

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář