Jdi na obsah Jdi na menu
 


Martin Dejdar

Martin Dejdar,*11.3.1965 - herec, producent, moderátor

 

Martin Dejdar se narodil v roce 1965 ve Vysokém Mýtě. Vystudoval pražské DAMU. Po studiich nastoupil do studia Ypsilon (např. hry : Praha stověžatá, Horror band, Amerika nebo Vosková figurína) Hostoval i v jiných divadlech, mj. v Realistickém divadle, kde se představil např. ve hrách Sluha dvou pánů, Othello nebo Anna Karenina.

Do diváckého podvědomí se dostal především díky mnoha filmovým rolím. Snad nejlepší výkon podal ve filmovém muzikálu Šakalí léta (1993), kde ztvárnil hlavní roli výstředně oblečeného mladíka Bejbyho který je úplně posedlý rokenrolovou muzikou. Neméně přesvědčivý výkon podal ve filmu Učitel tance (1994).

Dále se objevil např. ve filmech Amerika (1993), Slunce, seno, erotika (1991), Proč (1987), nebo Příliš hlučná samota (1994).

Kromě herectví se věnuje dabingu. Svůj hlas propůjčil postavičce Bárta Simpsona v americkém animovaném seriálu The Simpsons a dále např. Myšákovi ve filmu Myšák Stuart Little nebo postavě baby Jagy v nesmrtelné ruské pohádce Mrazík.

Martin Dejdar je také známým moderátorem. V letech 1992 – 1994 uváděl na ČT1 pořad Šance a od roku 1997 pořad Ptákoviny vysílaný na TV Nova. S dalších pořadů můžeme mj. jmenovat Silvestr 1999 (ČT1) nebo Miss České republiky 2000 (TV Nova)

V poslední době se objevil i v seriálech např. Poslední sezóna ( 2006 ) nebo Comeback ( 2008 ).

V roce 1998 se Martinu Dejdarovi narodil syn Matěj.

Autor: gregory7475

zdroj Osobnosti,cz

Martin Dejdar je v Praze bez rodiny.

Martin Dejdar je v Praze bez rodiny. Michaela Feuereislová

To je šok: Martin Dejdar odvezl manželku a děti z Česka. Už jsou pryč tři roky!

16. prosince 2014 11:43

S hercem Martinem Dejdarem (49) jsme se potkali, když spolu s kamarády z divadla Ypsilon a hokejového klubu HC Olymp popíjel irskou whisky z lahve, která měla etiketu s jeho jménem. Dlouho před tím jsme ho ale neviděli, a už vůbec ne s jeho rodinou. Kde se všichni skrývají?

"Pořád hraju v Ypsilonce, ale snažím se kumulovat představení tak, abych měl co nejvíce volna a mohl být s rodinou na Floridě. "Děti tam chodí do školy a manželka je tam s nimi, takže tam za nimi jezdím. Musím čas organizovat tak, abych tady pracoval, a tam mohl být s nimi," vysvětlil Super.cz.

Co ho napadlo rodinu přestěhovat? "Chtěl jsem, aby si děti zažily něco jiného, aby se naučily jazyk a změnily prostředí. Zcela upřímně i kvůli médiím a všemu kolem jsem nechtěl, aby trpěly, že jejich táta je herec. Ať je radši nikdo nezná. Jsou tam už tři roky, Sárka chodí na základní školu, Matěj se věnuje hodně hokeji a studuje střední školu," vysvětlil.

Sám má prý práce až nad hlavu. Kromě divadla nyní začíná hrát jako každý konec roku i muzikál Janka Ledeckého (52) Vánoční zázrak v Divadle Broadway, připravuje i tři filmové projekty, které by se měly realizovat na jaře. "A od 5. ledna jsou zkoušky na muzikál Mýdlový princ s písničkami Václava Neckáře (71) také v Divadle Broadway, kde hraju hlavního hrdinu, hereckého zkrachovalce, kterého alternujeme se Sagvanem Tofim," vypočítal. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

  9. února 2015 • 05:00

O čem Dejdar nemluví: Už tři roky nežije s manželkou a dětmi!

 

 „Dali jsme možnost našim dětem poznat něco jiného než Čechy a Evropu! Málo platné, nikde jinde se člověk pořádně anglicky nenaučí. Je tam dobré počasí, celý rok,“ prozradil Martin Dejdar. Jeho rodina už bydlí za oceánem tři roky.

 

Krize středního věku? Dejdar oslaví padesátiny a obíhá kosmetické procedury. Zbavuje se srsti i břicha

25. února 2015 9:16

13. března oslaví Martin Dejdar (49) padesáté narozeniny. A něco to s ním evidentně dělá. Herce jsme potkali ve zkrášlovacím salonu, kde se snaží omládnout. Což o to, v muzikálu Mýdlový princ se bude alternovat také s čerstvým padesátníkem Sagvanem Tofim (50), který prý nepodceňuje ani služby plastické chirurgie.

 
 "Já se nejdřív soustředil na takové viditelné věci, jako jsou fibromy nebo pihy. Na levém spánku se mi jedna velká piha pořád zvětšovala, což může být i nebezpečné, tak jsem si to nechal odstranit, včetně nějakých znamének na zádech. Paní doktorka říkala, že je mám pořádně hnusné," řekl nám Dejdar.

"Pak jsem byl, hlavně z hygienických důvodů, na odstranění chlupů. Jsem citlivý na pachy, i na vlastní, třeba při hraní hokeje se člověk dost zapotí. A když ta možnost, abych sám sobě nesmrděl, je, tak proč ji nevyužít?" míní herec, který podstoupil i omlazení tváře radiofrekvenčním laserem.

A to ještě nebylo všechno. Poslední zastávkou v kolečku po přístrojích na klinice byl ten hubnoucí. "Proč to nevyzkoušet? Prý budu po půl hodině vleže moct utáhnout pásek o jednu až dvě dírky. Pořád tomu nechci věřit, ale zkouším to," uzavřel Dejdar. 

 

Saša Šeflová, Super.cz

 
Martin Dejdar

Martin Dejdar Foto: Archiv České televize

Martin Dejdar má šílené dluhy: Je na něj uvalena exekuce na 750 tisíc!

14. března 2015 9:55

Martin Dejdar (50) má vážný problém. Svoji muzikálovou roli prožívá i v reálném životě. Dejdar s obrovským úspěchem odehrál ve čtvrtek premiéru nového muzikálu Mýdlový princ, kde hraje neúspěšného herce Martina, který se potýká s nedostatkem financí a je na něj uvalena exekuce.

A exekuci nyní čelí i Martin Dejdar „Podle veřejně přístupné Centrální evidence exekucí čelí dlužník jednomu řízení, které zahájil Obvodní soud pro Prahu 4 v červnu 2014, a to pro jistinu ve výši 750 000 Kč,“ řekla Blesku mluvčí Exekutorské komory Petra Báčová.

Dejdar se potýkal s exekucemi už v minulosti, kdy splácel dluhy za nepříliš úspěšný film Panství, který produkoval. Po dobu deseti let pak splácel téměř 8 miliónů. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 

Už to není oteklý puclík. Držitel Českého lva zhubl přes šest kilo a omládl

21. března 2015 18:57

Martin Dejdar (50) si je dobře vědom toho, že letní postavička do plavek vzniká v zimě. Proto poslední týdny a měsíce nastavil speciální dietu. Díky změně stravovacího režimu shodil už šest a půl kila a dalších čtyř by se rád zbavil.

„Pokud přede mě postavíte velkou hromadu jídla, tak spořádám cokoli. Zároveň ale nemám problém se omezovat,” říká Dejdar, který speciální stravovací režim odpovědně dodržuje. Díky němu nejen zhubl, ale viditelně pookřál.

V čem kouzlo jeho hubnutí spočívá? „Moje dieta je postavena na bázi konzumace speciální potravy. Konzumuju tyčinky, polívky, popíjím koktejly, nebo si dělám speciální omelety ze speciálních směsí. Je možné toto různě kombinovat a důležité je jíst čtyřikrát denně,” vysvětluje Dejdar.

„Jsem už ve věku, kdy začínám obecně řešit své zdraví. Zároveň jsem chtěl mít lepší pohyblivost a taky je pro mě tahle dieta určitou zkouškou vůle,” říká herec, který se touží dostat na svou ideální váhu osmdesát tři kilogramů. 

Jiří Čeladník, Super.cz

 

Martin Dejdar musí pod kudlu: Má vážné zdravotní problémy, o kterých neměl tušení

26. března 2015 11:59

Herec Martin Dejdar (50) musí v nejbližších dnech na operaci. I s tříselnou kýlou odehrál premiéru muzikálu Mýdlový princ a neměl o tom ani tušení.

"Nevěděl jsem, že ji mám. Odehrál jsem s ní opravdu i premiéru Mýdlového prince. A to už jsem měl tříselnou kýlu asi deset dní. Vůbec jsem to nevěděl, jen mě to bolelo. Dokonce jsem měl i hokejový trénink. Po dvou týdnech jsem šel k doktorovi a tam mi řekli, že bych neměl blbnout a že musím na operaci," řekl Super.cz Dejdar.

V divadle za něj zaskakoval Sagvan Tofi, s nímž se alternuje. "Sagi teď za mě dvakrát hrál, v neděli jsem to zkusil, byl jsem obvázaný leukoplastmi, aby mi to drželo pohromadě. V nejbližším termínu musím do nemocnice," dodal Dejdar, který se ukázal na konkurzu muzikálu Děti ráje, jenž se v novém kabátě vrací a v září ho čeká premiéra v Brně. A to s novým režisérem Radkem Balašem, novými kostýmy, scénou a také řadou nových hvězd. Hrát se po Praze bude ve zrekonstruovaných prostorách brněnského Bobycentra.

Jednou z hvězd je právě Dejdar, který se bude opět alternovat se Sagvanem. "Vybral si mě jako parťáka, osvědčilo se to v Mýdlovém princi, tak to do smrti asi bude takhle," dodal se smíchem Dejdar. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

 
Martin Dejdar

Martin Dejdar Foto: archiv M. Dejdara

Foto: Bledý, ale šťastný, že je to za ním: Martin Dejdar má po operaci

23. dubna 2015 9:59

Herec Martin Dejdar (50) je po operaci tříselné kýly. V nemocnici na pražské Homolce si poležel jediný den, a nyní už se dokonce vrátil do pracovního procesu. "Po operaci mě hned druhý den pustili a já teď nastoupil šest týdnů lehký a odpočinkový režim. Bude pro mě hodně těžké a náročné omezit pracovní tempo, na které jsem za ty desítky let zvyklý. Alespoň budu mít čas sledovat mistrovství světa v hokeji," řekl Martin, který už znovu hrál v Ypsilonce.

 
 
 
"Měl jsem sice už představení, ale ve hře Pánská šatna aneb Improvizace, kde pouze sedím u stolu a ani se nehnu, takže to je v pohodě. To ještě dám," vysvětluje Dejdar.

Operaci absolvoval jen pár dní po svém návratu z Ameriky, kde byl navštívit rodinu. Zanedlouho ho už čeká začátek zkoušení muzikálu Děti ráje, který bude mít premiéru v září v brněnském Bobycentru. I kvůli zkoušení byl objednán na operaci ihned po návratu z Miami.

"Mám hodně pracovních povinností, které teď jdou stranou. Naštěstí se v muzikálu Mýdlový princ alternuju se svým dlouholetým kamarádem Sagvanem Tofim, který za mě teď bude muset nějakou dobu zaskakovat. A začnu zkoušet i trošku později Děti ráje. Jeho vstřícnosti si vážím, takže až v příští sezoně zase začnu hrát se Sagim v HC Olympu hokej, budu na něj hodnej," dodal se smíchem Dejdar. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

15. června 2015 • 05:00

Dejdar slavil 50: Některé hosty byste u něj asi nečekali!

Dejdara museli podpírat kamarádi.
Dejdara museli podpírat kamarádi. (Foto Aha!: Marek Pátek)
 
 
 Pořádným večírkem byla opožděná oslava 50. narozenin Martina Dejdara. Tu herec v sobotu uspořádal v restauraci v centru Prahy.

„Zatím se cítím dobře a žádné nemoci mě netíží, tudíž stárnutí ještě nějak ovlivním. Věk však musím akceptovat, ale depresi z toho nemám,“ řekl Martin ke svému jubileu. K půl století jeho života mu přály desítky kolegů z divadla i televize. Nechyběl parťák z Ypsilonky Jiří Lábus (65), dorazila také herečka Tereza Kostková (39) s manželem Petrem Kracíkem (57). Po koncertě v Berouně přijel na skok Karel Gott (75) a objevil se také bývalý premiér Mirek Topolánek (59).

Autor Ibp

zdroj Aha,cz

Martin Dejdar po letech ukázal syna: Vidíte tam podobu?

22. června 2015 10:52

Herec Martin Dejdar (50) odstěhoval manželku s oběma dětmi na americkou Floridu, prý proto, aby si syn a dcera užili dětství bez pozornosti médií. Syn tam navíc trénuje hokej. Teď mu ale rodina přiletěla na léto do Prahy, a protože s ní chce trávit co nejvíce času, syna vzal i na adrenalinovou soutěž, které se účastnil.

"Je to zdravý adrenalin, který neohrožuje váš život, tohle jsem ještě ochoten podstoupit," řekl nám poté, co na střeše obchodního centra zastavoval auto smykem tak, aby shodil co nejvíce nafukovacích kuželek. Během různých natáčení si ale užil mnohem nebezpečnější situace.

"Bylo toho víc. Běhal jsem po jedoucím vlaku, jezdili jsme dost šílené a rychlé trasy na koních, z koně jsem také spadnul a zavalil mě. Také jsme jezdili autem, na motorkách, dělali různé věci pod vodou. Žádný velký úraz jsem naštěstí neměl, nejhorší to bylo s tím koněm, ale on za to nemohl. Bylo to na velké zamrzlé louži a on chudák upadl. Ale ty nejnebezpečnější scény za herce dělá vždycky kaskadér, protože žádný producent si nedovolí ohrozit natáčení a investice tím, že by se něco stalo," vysvětlil.

Martin je teď hlavně rád, že si přes léto užije rodinu, za kterou během roku létá na Miami. "Je to pecka. Jsme spolu pořád. Teď jsme byli s Matějem na tréninku na ledě, teď jsme přišli sem, za chvíli máme zase další program," řekl Super.cz Dejdar, který se chce přes léto věnovat rodině co nejvíce, jak mu pracovní povinnosti dovolí.

"Začínám točit nový seriál pro Primu, který se jmenuje Přístav, takže jsme museli přeházet a překombinovat celé léto. Ale pojedeme všichni na čtrnáct dní k moři. A oni se pak kolem 10. srpna zase vracejí do Ameriky a já si tady budu užívat," smál se herec. 

Saša Šeflová, Super.cz

 

Martin Dejdar a Tereza Kostková na oslavě narozenin

Martin Dejdar a Tereza Kostková na oslavě narozenin Foto: archiv divadla Broadway

Pořád má energii jako puberťák: Takhle Martin Dejdar oslavil 52. narozeniny

12. března 2017 17:03

Místo bujarého večírku slavil své narozeniny Martin Dejdar (52) prací. V den D hrál rovnou dvě představení muzikálu Mýdlový princ s hity Václava Neckáře. Kolegové z muzikálu mu v sobotu připravili po odpoledním představení překvapení přímo na jevišti.

"Dostal jsem pařížský dort a všichni kolegové mi zazpívali Happy Birthday, byl jsem v tu chvíli vlastně překvapený a zároveň dojatý," svěřil se nám herec.

Předloni oslavil herec kulaté padesátiny a zároveň odstartoval etapu další padesátky. "Jsou to přesně dva roky od premiéry Mýdlového prince a od té doby vždy v březnu víme, že Martin Dejdar slaví narozeniny a slaví i Mýdlový princ, a jsou to nádherné dvě mouchy jednou ranou," prozradila Tereza Kostková, která byla jednou z gratulantek.

"Do Marťase stačí ťuknout a on už se nezastaví. Šlape mu to a ta jeho energie mě nikdy nepřestane bavit. Vše nej chlape a hodně zdraví," popřál Michal Kavalčík. Další gratulace přijímal herec například od Vlastimila Zavřela, Václava Kopty, Vlasty Peterkové, Karoliny Gudasové nebo Josefa Vágnera.

"Dnes jsem oslavil své narozeniny téměř s dvěma tisícovkami diváků na Broadwayi, každé představení je na konci vlastně jeden velký mejdan," dodal Martin. 

Gabriela Wolfová , Super.cz

 
Martin Dejdar jako Věra Špinarová

Martin Dejdar jako Věra Špinarová Foto: Archiv TV Nova

Další chlap se přeměnil v českou pěnici: Takhle vypadá Martin Dejdar jako Věra Špinarová

20. března 2017 9:45

Imitace velkých českých zpěvaček ve Tváři pokračuje! Poté, co Aleš Háma minulý týden zazářil jako Hana Zagorová s Ondřejem Sokolem coby Drupim po boku v písni Setkání, se do další české zpěvačky pustil Martin Dejdar.

A úkol tentokrát neměl vůbec jednoduchý! Losovací zařízení mu minulý týden vybralo majitelku jednoho z největších hlasů tuzemské pop music Věru Špinarovou. A logicky došlo na její největší hit Jednoho dne se vrátíš z filmu Tenkrát na Západě.

„To je roztomilý,“ dojímal se porotce Jakub Kohák ještě před začátkem pěveckého výkonu Dejdara. A studenou sprchu kritiky si zpěvák nevyslechl ani po skončení písně. Naopak. „Já si myslím, že to bylo krásný. Vyhnul jste se parodii. Bylo to usebraný zevnitř,“ chválila Iva Pazderková. „Klobouk dolů, jak jsi to dal. Úplně krásná ženská nejseš, ale dal jsi to na sto padesát procent,“ podržela Dejdara zase hostující porotkyně Marta Jandová. 

Jiří Nedvídek , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář