Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mário Kubec

Mário Kubec,*9.8.1964 - herec

 

Mario Kubec vystudoval herectví na divadelní akademii múzických umění v Praze pod vedením profesorů Leo Spáčila, Františka Němce a dalších.

Po absolvování divadelní fakulty rolí Petrucia (W. Shakespeare – Zkrocení zlé ženy), nastoupil do angažmá Národního divadla v Praze. Zde hrál po boku Josefa Kemra, Barbory Hrzánové, Jiřího Kodeta, Aloise Švehlíka, Josefa Somra, Rudolfa Hrušínského, Jiřího Adamíry, Simony Postlerové, Jany Preisové a dalších.

Působil i na dalších pražských divadelních scénách,jako např. v divadle Na Fidlovačce, kde hrál s Oldřichem Lipským a Ladislavem Trojanem, v divadle Radka Brzobohatého atd. Učinkoval v TV inscenacích, seriálech, filmech a pohádkách (Chlapci a chlapi, O moudré Sorfarině, Světla z pasáže, Osudné dveře, Zdivočelá země, Hříchy pro diváky detektivek, Trapasy, Zvoňte dvakrát, Muž v pozadí ad.). Režisér Juraj Herz si Maria vybral do filmu T.M.A. Ztvárnil také hlavní roli v komedii Westernstory. Režisérka Irena Pavlásková ho obsadila do třídílného TV filmu Bludičky.

Mario Kubec se také věnuje dabingu (Útěky z vězení, Kriminálka New York...).

Tři roky účinkoval v přírodním westernovém divadle v koňských show, kde ztvárnil roli Vinnetoua.

Autor: supermario

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář