Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marian Beník

Marian Beník,*1984 - herec

 

Ten elegantní mladý muž se sebevědomým pohledem by klidně zapadl mezi začínající americké hvězdy "kolem dvaceti". Marián je díky zajímavé tváři typem úspěšného mladíka. Když ale před deseti lety přišel poprvé do ostravského studia H+H na konkurz, byl to dvanáctiletý školák. Hrál například v seriálu "Ranč u zelené sedmy".

"Vyzkoušet si filmování nás napadlo s kamarádem, když jsme viděli plakát na konkurz ve studiu, kde jsme tancovali. Vlastně to byl trochu hec, jenže ono to vyšlo. Sám jsem byl překvapený. A nakonec jsem nedaleko Zlína strávil před kamerou bezvadné prázdniny."

Marián přiznává, že z prvních dílů si příliš nepamatuje, snad jen to, že ani moc nehrál! Spíš si užíval pozornosti, které se dětem při natáčení běžně dostává, a taky bláznivých hrátek v seně (samozřejmě mimo kamery). "Ve druhém pokračování mě dohnala puberta, takže jsem byl trochu nejistý, ale třetí už byla velká pohoda. Až na milostnou erotickou scénu u jezírka... na to jsem fakt připravený nebyl. Naštěstí tam bylo málo lidí, přesto nervozita vítězila. To bylo asi nejhorší. Ale kousek seriálového Štěpána mám v sobě - oba jsme citliví, fixovaní na rodinu, jen já jsem možná větší extrovert."

Herectví po takové zkušenosti samozřejmě Mariána lákalo, ale jen to filmové. Hrát denně v divadle stejnou roli? To ani náhodou. A tak se raději rozhodl po stavební průmyslovce pokračovat ve stejném oboru na Vysoké škole báňské v Ostravě.

Autor: anetka26

zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář