Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marek Taclík

Marek Taclík,*9.5.1973 - herec

 

Začínal jako kulisák v Činoherním studiu Ústí nad Labem. Po ukončení studií na DAMU (2000) přijal angažmá v CD 94 v Celetné, příležitostně hrál v mimopražských divadlech a rovněž spolupracoval s Divadelním spolkem Kašpar, dalším ze tří souborů Divadla v Celetné.

V současné době působí v Činoherním klubu, Dejvickém divadle a v Divadle Na Jezerce v Praze. V Činoherním klubu v Praze hraje např. v inscenaci Hrdina západu, která získala Cenu Alfréda Radoka 2002, byla vyhlášena hrou roku a činoherní inscenací roku.

V Divadle Na Jezerce hraje v inscenaci Zahraj to znovu Same. Objevuje se v seriálu Kriminálka Anděl (2008). Z filmů jmenujme Jedna ruka netleská (2003), Milenci a Vrazi (2004) nebo Grandhotel (2006).

Autor: askarinka, wazzup

zdroj Osobnosti

Marek Taclík
* 9. května 1973 v Ústí nad Labem

S divadlem začínal jako kulisák v Činoherním studiu Ústí nad Labem. V roce 2000 ukončil studium herectví na DAMU. Od roku 1998 hrál v CD 94 v Divadle v Celetné a spolupracoval s Divadelním spolkem Kašpar, ve kterém se představil rolí Henryho v dramatizaci novely D. H. Lawrence Lišák. Členem ansámblu Činoherního klubu byl v letech 2001 – 2004. Poté byl členem Dejvického divadla. Od roku 2006 je hercem na volné noze, ovšem v Činoherním klubu hraje bez přestávky dodnes.
Za roli v televizním seriálu Hop nebo trop získal cenu Talent roku na festivalu Novoměstský Hrnec smíchu. V roce 2013 mu zde byla udělena hlavní cena za mužský herecký výkon ve filmu Martin a Venuše.V Činoherním klubu hrál v inscenacích:
William Shakespeare: Zkrocení zlé ženy (režie Michal Lang, 1997 / Vdova)
Bernard-Marie Koltès: Návrat do pouště (režie Roman Polák, 2000 / Eduard, syn Matyldy)
Alexandr Vasiljevič Suchovo-Kobylin: Proces (režie Martin Čičvák, 2001 / Krečinskij)
Zoltán Egressy: Portugálie (režie Ivo Krobot, 2001 / Farář)
Gregory Burke: Gagarinova ulice (režie Ivo Krobot, 2003 / Eddie)
David Mamet: Americký bizon (režie Ondřej Sokol, 2006 / Bob)„Poprvé, když jsem přišel do Činoherního klubu, hned jsem tady spal. Probudil jsem se v cizím bytě, postýlka dobrá, nějaká stěna, a když jsem vstal, zjistil jsem, že přede mnou je hlediště. To jsem byl v prváku na DAMU. Pak jsem se tady stal sexy ženou, když jsem zkoušel s Michalem Langem ve Zkrocení zlé ženy. S Romanem Polákem jsem dělal Návrat do pouště, to byla zajímavá zkušenost, a potom Krečinský s Martinem Čičvákem. Ve slavném českém divadle jsem začínal se dvěma slovenskými režiséry, s jedním moravským, a pak konečně s Ondrou Sokolem ze Šumperka.
Když vyšlo obsazení na Osiřelý západ, šel jsem za Ondrou a řekl jsem mu, ať mě z toho vyndá. Bylo to dole u baru. On říkal: ‘Proč?’ A já, že nemůžu zkoušet s Michalem Pavlatou a s Lálou Dulavou, protože mě nemají rádi a bude to boj a zbytečná pruda. Paradoxně teď vůbec nevím, proč jsem to dělal. Nebál jsme se, spíš to byla taková hrdost. Nebudu přeci s někým soupeřit! Strašně jsem se v tom mýlil.
Začala první čtená, úplně jak jsem předpokládal: Co tenhle chlápek v tomhletom divadle vůbec dělá? Prvních čtrnáct dní bylo napjatých, pak to opadlo, ale futr to bylo takové oťukávání. Všichni čekali, co z té nuly vypadne. Ale to jsem nevěděl ani já. Rozjely se zkoušky a okamžitě jsem začal být nadšenej z McDonaghova textu a z toho, jak Ondra pracoval. Strašně mě učil, to jsem ani tenkrát nevěděl. Jak napětí povolilo, tak samozřejmě zase začalo sílit. Začal vnitřní boj s Lálou Dulavou. Vztahy byly furt napjatý. Ondra připomínkoval Lálu přeze mě, což taky nebylo lehký. Michal Pavlata byl první, kdo začal říkat: ‘Tak s tímhle člověkem jo. Sice mu není rozumět přes první řadu, někdy ani v první řadě a velmi často ani na jevišti, ale budeme s ním zkoušet.’
Zkoušeli jsme s Dulavou na jevišti a najednou jsem zjistil, že je to partner partnerů. Ale zvyknout si na jeho způsob práce, bylo šílený. Až do generálkového týdne bylo velké napětí, lítaly dveře, chodil jsem na připomínky na balkon, abych nemusel sedět dole. Během připomínek Lála odcházel, protože se mu spouštěla krev z nosu. Všechno to byla součást intenzivní práce a nervů. Při generálce jsem naházel sošky do hlediště, trochu mi ruplo v bedně. Nikdy předtím, ani potom se mi to nestalo. Naházel jsem tam ty Sršňovy sošky a všechny rekvizity, ale nikomu jsem neublížil. Ta představa, jak by to dopadlo, kdybych trefil ředitele při generální zkoušce soškou! To bych asi dneska trhal lístky v Ústí nad Labem, nebo sbíral jahody ve Skotsku. Ale jak jsem byl v amoku, nikoho jsem netrefil. No a dneska je Jaromír Dulava nejlepší partner na jevišti ve všech hrách, co po divadlech hraju. To, že jsme tohle ustáli, je jedna věc, další byla ta výjimečná parta, která makala v zákulisí, a nejdůležitější byl Ondrův přístup.
Teď jsem v Dejvickém divadle, ale furt mě tam berou jako z Činoherního klubu a v Činoheráku zase jako z Dejvického divadla. Furt sedím na jedné židli v Činoherním klubu.”
Marek Taclík v knize Činoherní klub 1965 – 2005

zdroj Činoherní klub,cz

7. července 2015 • 05:00

Hvězda Kriminálky Anděl Marek Taclík (42): Konečně! První skutečná láska...

Vedle nové partnerky herec jen září. Dosud se nepodařilo zjistit identitu krásky. Poznáváte ji? Pište na adresu aha@ahaonline. cz
Vedle nové partnerky herec jen září. Dosud se nepodařilo zjistit identitu krásky. Poznáváte ji? Pište na adresu aha@ahaonline. cz (Foto Aha!: Martin Hykl, David Kundrát, herminapress.cz)
 

 
 
 

 

Opět zamilovaný až po uši! Marek Taclík (42) alias vyšetřovatel Oliver Hajn z právě reprízovaného seriálu Kriminálka Anděl předvedl na karlovarském filmovém festivalu svou novou lásku. Jako by z oka vypadla jeho bývalce.

Zatímco ve filmu a televizi jde herec z role do role, v lásce už takové úspěchy nemá. „Nejsem schopen oslovit cizí ženu. Neumím využít těch klasických klišé, kterých využívá spousta mužů. A už se to asi nezmění,“ tvrdí o sobě herec, na kterého se zřejmě konečně usmálo štěstí. Na lázeňské kolonádě v Karlových Varech se totiž v neděli odpoledne objevil v blízkosti sympatické brunetky.

Ta se až nápadně podobá jeho poslední lásce, modelce Kateřině Krňanské, se kterou se poprvé objevil na filmovém festivalu v červenci 2013. Herec má zřejmě slabost pro dlouhonohé štíhlé brunetky. Kvůli bývalce dokonce zhubl dvacet kilo, vztah mu ale s vyhledávanou modelkou nevydržel a ztroskotal po několika měsících. Nyní se však herec evidentně trefil do černého. Taclík po boku nové ženy totiž jen září. Dvojice spolu trávila celé odpoledne procházkami po kolonádě, kdy se Marek od své lásky nehnul ani na krok a neustále se s ní líbal a objímal ji. Zamilovaný pár pak večer vyrazil mezi návštěvníky festivalu na premiéru snímku Domácí péče. Snad brzy založí i rodinu, kterou by si tolik přál.

 

Z bývalky je maminka

Poté, co Kateřině Krňanské nevyšel vztah s Markem Taclíkem, dala se dohromady s klávesistou slovenské skupiny No Name Zoli Sallaiem (40). Tomu už dokonce stihla porodit potomka. Na nedávném benefičním koncertu Kapky naděje se totiž pochlubila dvouměsíčním synem, který nese jméno po tatínkovi.

autor Eliška Vinterová

zdroj Aha,cz

Marek Taclík skončil v Kriminálce Anděl a přestupuje ke konkurenci: Poprvé promluvil i o své nové lásce

9. července 2015 5:25

Herec Marek Taclík (42) přijel do Karlových Varů na festival s novou přítelkyní a také zde má několik pracovních povinností. Představoval hned dva filmy, v nichž hraje - Padesátku, režijní debut Vojty Kotka (27), a Ztraceni v Mnichově režiséra Petra Zelenky.

"O své roli v Padesátce toho moc prozradit nemůžu, protože jakýkoliv náznak by diváka připravil o zážitek v kině. Jediné, co mohu říct, je, že je to člověk, který hledá," byl tajemný herec. Také když jsme z něj tahali podrobnosti o půvabné slečně, která jej na festival doprovází, moc se nerozpovídal.

"Nafotili nás, já jsem o ničem nevěděl. Jestli se vám zdála krásná, tak jsem rád, že se vám líbí. Jsme tady spolu od 3. července a předtím jsme spolu byli v Praze," mlžil. Dodal také, že tentokrát nejde o dívku ze šoubyznysu. "Herečka to není a nebyla v životě na módním molu," uvedl.

Prozradil také, že už jej neuvidíme v seriálu kriminálka Anděl. "Na Primě teď točím seriál Vinaři, další díly Kriminálky Anděl už se netočí, tak jsem přestoupil," uzavřel. 

Gabriela Wolfová, Saša Šeflová, Super.cz

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář