Jdi na obsah Jdi na menu
 


Marek Němec

Marek Němec,*24.4.1981 - herec

 

Vystudoval střední průmyslovou školu stavební v Chebu a poté DAMU, katedru činoherního divadla, obor herectví.
Působí také v Divadle v Celetné a ve Švandově divadle.
Do ČS přišel v sezóně 2005/2006.

ROLE V ČS
Kníže /Uražení a ponížení - Miroslav Bambušek/
Syn - /Hrát oběť - Oleg a Vladimír Presňakovové/
Muž /Krev ? S. Belbel/

 

zdroj osobnosti,cz

Zrodí se nová seriálová hvězda? Tenhle fešák doktora jen hraje. Kamarádí se s lékaři, aby ho dobře operovali

14. března 2017 5:55

Herce Marka Němce jsme mohli vidět v seriálech Zdivočelá země, Expozitura nebo Vraždy v kruhu, velkou příležitost mu ale dala až Prima v seriálu Modrý kód, kde bude patřit k pěti hlavním hrdinům. Jeho lékař z urgentního příjmu je ale pořádný drsňák.

"Přišla nabídka a tahle role má velkou plochu a dá se v ní zablbnout," řekl Super.cz. To nás trochu zarazilo, protože prostředí urgentního příjmu nám zas tak vtipné nepřijde. "To není pravda a doktoři by to asi sami nepřežili, kdyby neměli smysl pro černý humor, a ten já mám taky," vysvětlil.

Němec se chtěl stát původně architektem, ale volby profese nelituje. "Kompenzovat si to můžu díky tomu, že režíruju v divadle a zablbnu si s prostorem," mínil.

Díky tomu, že seriál se zčásti natáčel v reálném prostředí motolské nemocnice a s mnoha doktory se také seznámil, těší se, že bude mít v nemocnici protekci. "Zatím mám s doktory dobré i nepříjemnější zkušenosti. Teď tam chodím s dětmi, to je člověk ještě citlivější, zatím jsem měl ale štěstí," vyprávěl.

"Tak se snažím se přátelit s doktory na natáčení, přinese to aspoň vnitřní klid, a doufám, že to k něčemu bude. My prý ty operace točíme hezky, tak snad nám to ti skuteční doktoři taky udělají dobře," uzavřel. 

Saša Šeflová , Super.cz

Klučina na fotce je oblíbeným seriálovým hercem.

Klučina na fotce je oblíbeným seriálovým hercem.Foto: archiv FTV Prima

Co je to za roztomilého klučinu? Z rozesmátého chlapce vyrostl seriálový fešák, který hraje drsného chirurga

24. dubna 2017 7:58

Usměvavý klučina na fotce je herecký fešák Marek Němec, který dnes slaví šestatřicáté narozeniny.

 

Diváci tohoto charizmatického sympaťáka momentálně vídají v seriálu Modrý kód, kde hraje lékaře z urgentního příjmu Davida Hofbauera.

Marek si podle svých slov na narozeninové oslavy moc nepotrpí. „Teď už obvykle neslavím, většinou mám divadlo, a tak hraju. Ale slavíme tak, že dostanu dort a obrázek od syna Matěje. S příchodem dětí už jdou oslavy trochu stranou, ale doufám, že pořádně oslavím padesátiny. A pak až pohřeb,“ vtipkoval herec.

A jaký nejoriginálnější nebo nezapomenutelný dárek dostal k narozeninám? „Bylo mi patnáct a strašně jsem si přál motorku. A tehdy Jawa vyrobila krásný stroj, byl drahý a skoro nikdo ho neměl. A mně to táta dal jako překvapení. Přišel jsem do garáže, ta motorka tam byla a já měl něco jako poúrazový šok, rozklepal jsem se a brečel štěstím, to byl nejkrásnější dárek, co si pamatuji. A taky jsem měl pocit, že mi rodiče dávají možnost zmizet z hnízda,“ prozradil Němec, jenž si zahrál také v seriálech Zdivočelá země, Expozitura nebo Vraždy v kruhu. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář