Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lukáš Vlček

Lukáš Vlček,*30.9.1981 - herec

 

Po úspěšném absolvování všeobecného gymnázia studoval v letech 2000 - 2004 obor Muzikálové herectví na Janáčkově Akademii Múzických Umění (JAMU).

Od roku 2001 spolupracuje s Městským divadlem Brno, kam v roce 2005 nastoupil do angažmá.

 Divadelní hry ze studentských let, na které rád vzpomíná - Semaforská Kytice nebo autorský muzikál Fanfán Tulipán, kde ztvárnil roli Ludvíka XVI.

Mohli jste ho též spatřit v muzikálové show uváděné v G-studiu, Viva Muzikal!

Čas od času hostuje v pořadu L.X.Veselého – Hvězdy nad Brnem.

zdroj MdB,cz

Lukáš Vlček (* 30. 9. 1981)

Brněnské běhy 2008Lukáš Vlček, talentovaný muzikálový herec a zpěvák s nádherným basem, pochází z Brna. Již od dětství působil v dětském sboru Antea při gymnáziu Komín, osm let účinkoval v divadelním studiu „V“ při Umělecké škole Veveří.

Roku 2004 absolvoval DiFa JAMU, obor muzikálové herectví, jeho ročníkovým vedoucím byl Radek Balaš a následně Sylva Talpová. V Divadelním studiu Marta hrál v několika inscenacích: Kytice, Fanfán Tulipán, kde ztvárnil Ludvíka XV., a Muzikály od A do Z, kde si zazpíval mimo jiné píseň Hlava mazaná z muzikálu Les Misérables nebo Teď přišla má chvíle z muzikálu Jekyll a Hyde. Právě v tomto koncertním představení také JAMU absolvoval.

V Městském divadle Brno Lukáš hostoval už od roku 2001, kdy si zahrál Žida v Koločavě. Ve stálém angažmá je od 1. ledna 2006. Na obou scénách MdB jsme jej mohli vidět v těchto rolích: Atamanův člověk (Dvě gorily proti mafii), Cikán, Četník (Máj), Tony (Hair), Skřet (Zahrada divů), Syn starého Vojty, Vesničan (Romance pro křídlovku), Nápadník, Novinář, Policajt (Nana), Voják (Kdyby tisíc klarinetů), company (Oliver!), Terorista (Ferdinand kd´E ste?), Lévi, Číšník (Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť), Talimon (Cikáni jdou do nebe), Jiří (Markéta Lazarová), Poltorackij, Voják (Smrt Pavla I.), Voják (Červený a černý), Pandur Strašpytel (Jánošík aneb Na skle malované), Robert (Mam´zelle Nitouche), Rochefort (Tři mušketýři), Stín, Herec, Baletní mistr, Kněz, Host (Peklo) a hraje také v koncertních představeních Muzikály z Broadwaye, Magical Broadway a The Stars of Musical. Rád vzpomíná na inscenaci Řek Zorba, která se hrála na scéně Mahenova divadla.

Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášťMá za sebou evropské turné s muzikálem Hair. V minulosti účinkoval v pořadu Hvězdy nad Brnem L. X. Veselého, v jehož talk show bývá pravidelným hostem i dnes, nebo v G-studiu v koncertním pořadu Viva Musical. Byl také jedním z hostů na recitálech muzikálových písní Roberta Jíchy.

Do budoucna si můžeme jen přát, abychom Lukáše nadále vídali na jevišti MdB, nejlépe ve stále větších rolích.
 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář