Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lukáš Pavlásek

Lukáš Pavlásek,*24.7.1978 - herec

 

Je absolventem Střední knihovnické školy v Praze, poté vystřídal několik zaměstnání. Lukáš Pavlásek debutoval v roce 2005 v pořadu „Na stojáka“ televize HBO. Patří mezi přední české představitele stand-up comedy. Od té doby do konce roku 2012 natočil cca kolem osmdesáti výstupů a scének, ve kterých byl k vidění v různých druzích, stylu a polohách humoru. Ke shlédnutí na internetu na YouTube. Vystupuje v pořadech, které zabezpečuje umělecká agentura KOMICI s.r.o. Proslavil se postavou "Tydýta" v televizní reklamě společnosti T-Mobile, ve kterých hraje společně s hercem Vojtou Kotkem.

Autor: Veronika238

zdroj Osobnosti,cz

Aneta Vignerová a Lukáš Pavlásek

Aneta Vignerová a Lukáš Pavlásek Foto: Milka (3x)

To by byl páreček! Největší tydýt republiky vypadá vedle dlouhonohé krásky jako retardovaný motýl

4. listopadu 2014 6:01

Jako by každou chvilku očekával výhru v loterii. Nebo aspoň infarkt z návalu štěstí… Nejsrandovnější mužská bytost naší vlasti, Lukáš Pavlásek, osoba, která jistě musí být mimozemského původu, dostala příležitost vyfotit se s nádhernou Anetou Vignerovou (27). Ta je momentálně zadaná, ale týpkovi ze show Na stojáka nebo z reklam na mobily to vůbec nevadilo. Vypadal, jako by v její přítomnosti znovu chtěl vyslyšet volání Vojty Kotka: „Pojď mi hop!“

Dvojice se potkala při hodně netradiční a nepříliš romantické příležitosti – na food festivalu Jakože, cože?, kde o různý hmyz nebyla nouze. A zrovna komik Pavlásek se na místě přiznal, že radši než moravského vrabce zdlábne pečeného mola nebo pěkně křupavého červa. Omrkl ale i molekulární kuchyni, v níž byl štrúdl v kostce nebo alkohol v pevném skupenství.

Pavlásek se však nejvíc vyřádil na hmyzožraní. „Já to jím i doma. Třeba ráno k snídani jsem měl pečené moly, to je moje specialita. Kvůli tomu pěstuji i šatní moly ve skříni. Z nich pak dělám různé dorty. Dobře se dají i opéct na pánvičce s vajíčky,“ svěřil se s vážnou tváří (jestli vůbec nějakou takovou má ve výbavě).

A zatímco Lukáš se olizoval až za třetí řadou svých uší, Aneta tak nadšená nebyla. „Lezlo mi to do zubů. Mám radši tradiční kuchyni,“ otřásla se. 

David Zápal, Super.cz

19. února 2015 • 12:00

Tydýt z reklamy Lukáš Pavlásek: Prodělal "infarkt"!

 

 O zdravotních útrapách v dětském věku se svěřil deníku Blesk. „Já jsem měl dokonce v devíti letech infarkt. Zaznamenal jsem všechny příznaky, chtěl jsem po mamince, aby mi okamžitě zavolala záchranku. Druhý den mě vzali k doktorovi a ten mě poslal k psychologovi, tam mi řekli, že to infarkt nebyl,“ svěřil Blesku Pavlásek.

Tehdy lékařům řekl, že to infarkt nebyl, ovšem pocitu nebezpečí se nezbavil. „Tak jsem si ho doléčil sám a v klidu,“ dodal, jak to s jeho infarktem dopadlo. „Do deseti let jsem si prošel všemi nemocemi, takže jsem už vlastně všechno měl,“ přiznal se herec k tomu, že další nemoci si psychicky vyvolával a následně léčil.

 

Jeho velkým vzorem byl Prof. MUDr. Zdeněk Kunc, který byl předobrazem doktora z knihy Skalpel prosím.  

autor mel

zdroj Aha,cz

Už jako dítě vypadal jako E. T. mimozemšťan: Tydýt Pavlásek dramaticky zavzpomínal na své zrození

29. března 2015 18:30

Proslavil se v pořadu Na stojáka, v němž svým ulítlým humorem rozesmával statisíce diváků. Pak přišly reklamy na mobilního operátora a rázem se stal velkou celebritou. Super.cz se nyní podařilo získat fotografii z dětství baviče Lukáše Pavláska, který vzbuzuje úsměv už svým vzhledem a nejinak tomu bylo, když byl batole!

Zkusili jsme se Lukáše zeptat na jeho vzpomínky na dětství, to jsme ale asi neměli dělat. Smysl pro humor neztrácí za žádných okolností a docela by nás zajímalo, jak by asi vypadal protokol, kdyby tohohle neobvyklého humoristu vyslýchala policie.

„Pamatuju si, jak jsem ležel v místnosti, tam byly další děti a měly na sobě napsaná různá čísla. Brečely, já taky brečel. Ale to je až druhá vzpomínka, ta úplně první je, že jsem ležel v takové komůrce, okolo mě byla všude voda. Byl jsem překvapený, že tam ležím, nevěděl jsem, proč jsem tam v té jeskyňce. A měl jsem taky plovací blány mezi prsty. Z pupíku mi vedla taková šňůrka, kterou jsem dostával všechny živiny, které jsem potřeboval,“ odzbrojil nás vzpomínkou na porodnici a svůj porod Pavlásek.

„Pak si vybavuju, že se najednou všechna ta voda vyvalila ven a já s ní. Tam venku byla hezká sestřička, měla velká prsa, stál tam i doktor a drželi mě. Z toho šoku, že mě vytáhli z toho klidu, který jsem měl v té jeskyňce, jsem začal překvapeně brečet,“ dodal vážně. 

David Zápal, Super.cz

 
O srandu nebude v nadcházející řadě StarDance nouze. Tančit tam totiž bude Lukáš Pavlásek.

O srandu nebude v nadcházející řadě StarDance nouze. Tančit tam totiž bude Lukáš Pavlásek. Profimedia.cz

Má kila navíc a do krasavce daleko: Letos své faldíky ve StarDance rozvlní tenhle vtipálek

29. června 2015 17:17

Teď už je nad slunce jasné, že v sedmé řadě StarDance nebude o srandu nouze! S Leonou Machálkovou (48), jež má taneční zkušenosti z muzikálů, a Leošem Marešem (39), který nám sám přiznal, že je lepší zpěvák než tanečník, si taneční botky začíná zkoušet herec Lukáš Pavlásek (36).

Jak to na parketě půjde známému herci a vtipálkovi s pár kily navíc, uvidíme sice až na podzim, trénovat se svou taneční partnerkou začíná Lukáš už během prázdnin.

„Lukáš se na tanec těší a doufá, že při tancování i nějaké to kilo shodí,“ práskla Super.cz hercova kamarádka. V minulých řadách byli na parketě při boji s tancem za komiky například Míra Bosák nebo Jiří Schmitzer a diváci si je zamilovali. Letos by jím mohl být právě Lukáš. 

Jana Hofmanová, Super.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lucie Hunčárová a Lukáš Pavlásek

Lucie Hunčárová a Lukáš Pavlásek Foto: Česká televize

Soutěž StarDance se otřásla v základech: Tydýt Pavlásek vystoupil jako mažoretka a všichni prskali smíchy

26. října 2015 7:54

Že komik Lukáš Pavlásek nepřišel do sedmé řady taneční šou StarDance kvůli tomu, aby ukázal nějaké kroky a dokonalé rytmické vlnění boků, to bylo nadmíru jasné všem. Ale že bude předvádět tak neuvěřitelné výkony, z kterých některým vyhrkly smíchy slzy do očí, to asi nikdo nečekal. V druhém kole pochodoval na parketě jako mažoretka a smáli se i největší suchaři!

Lukáš s Lucií Hunčárovou „tančili“ paso doble. „Ke Španělsku mám velice blízký a intimní vztah, protože jsem tam nikdy nebyl,“ dostal diváky vtipálek už v úvodním medailonku. A pak už začala jeho zatím největší šou.

„Bylo to paso pro lidi s velkou fantazií. Mohou si domyslet další kroky,“ vymlouval se po výkonu Lukáš, který se považuje za tanečního inovátora.

„U vás je chybou uvažovat o tom jako o taneční záležitosti. Člověk se musí povýšit nad to a vnímat to jako souborné umělecké dílo,“ tvrdil moderátor Marek Eben, který si myslí, že vystoupení vejde do dějin soutěže.

Porota ale byla nekompromisní.

„Spousta vtipu a málo tance. Fatální problém s rytmem. Nezbývá než spoléhat se na to, že diváci mají rádi klauny,“ prohlásil Radek Balaš.

„Mám problém, jak se vylhat z hodnocení. Komika super, ale měl byste začít tancovat,“ kritizoval zase Jan Révai.

„Ten tanec trvá minutu a půl. My jsme ho poctivě trénovali dva měsíce. Spočítal jsem si, že kdybychom tuhle soutěž měli vyhrát, tak jsme měli začít trénovat v období první řady,“ uzemnil je na závěr Lukáš. Diváci ho ale zamilovali a místo něj nakonec z parketu vyhnali DJ Luccu. 

David Zápal, Super.cz

Lukáš Pavlásek nejlépe tančí, když stojí.

Lukáš Pavlásek nejlépe tančí, když stojí. Foto: Česká televize

Jaký je chlap milenec, se prý pozná podle tance: Co na to asi říká krásná přítelkyně Tydýta, který šlape ve StarDance zelí?

8. listopadu 2015 11:35

Moderátor Leoš Mareš (39) během poslední StarDance, kde jej porota ohodnotila nejvyšším počtem bodů, vyjádřil jisté pochyby ohledně své mužnosti. Jeho táta totiž říkával, že to, jaký je muž milenec, se pozná při tanci, a jemu dosud porotci nejvíce pochválili jeho sólový výstup.

Co by měl ovšem říkat outsider soutěže, komik Lukáš Pavlásek, a zejména jeho krásná přítekyně Denisa, která mu chodí na přenosy fandit. Pro něj totiž zněl verdikt tak, že nejlépe tančí, když stojí. Zlé jazyky by dodaly, že i to raději ve tmě. Vypadá ale, že o sobě nepochybuje v žádném ohledu, což udivilo i choreografku včerejší show.

Proč by také měl pochybovat, když jej televizní diváci z bůhvíjakých důvodů stále posílají dál, i když jeho kreace mají daleko k jakémukoliv typu tance.

Tentokrát mu možná pomohl Marek Eben (57), když zarecitoval romantickou báseň, jíž je komik, ale i spisovatel, autorem. Jeho parketou ovšem parket, na rozdíl od stand up comedy nebo literatury, rozhodně není. A že není žádný krasavec tedy ví i on, aspoň podle sebekritické poznámky, že vypadá jako Kurt Cobain s dvaceti kily navíc. Pavlásek přežil i čtvrté kolo StarDance. Diváci totiž poslali domů Kateřinu Cajthamlovou s Petrem Čadkem. 

Myslíte si, že měl ve čtvrtém kole StarDance skončit místo Kateřiny Cajthamlové spíše Lukáš Pavlásek?

Saša Šeflová , Super.cz

Lukáš Pavlásek s rodinou

Lukáš Pavlásek s rodinou Foto: Česká televize

Tydýt Pavlásek má ve StarDance velkou podporu: Parodii na tanec fandí i jeho devadesátiletá babička

17. listopadu 2015 10:55

Zdá se to až neuvěřitelné, ale komik Lukáš Pavlásek si zatančí i v dalším kole StarDance. Hlasy diváků posílají, toto na první pohled taneční nemehlo, pořád dál, což znamená, že bude muset jeho taneční partnerka Lucie Hunčárová opět projevit velkou dávku trpělivosti.

Pavlásek totiž vůbec nepočítal s tím, že postoupí tak daleko, a tak se bude muset učit další nový tanec (rumbu), pokud se jeho pohyb po parketu dá vůbec nazvat tancem.

Diváci komikovi pořád posílají hlasy a porota se každý týden děsí toho, co zas Pavlásek na parketu předvede. Přesto má Pavlásek v hledišti obrovskou podporu rodiny.

V neděli mu dokonce přišla fandit nejen jeho maminka, ale i devadesátiletá babička! A už jen kvůli ní se i Pavlásek kolo od kola zlepšuje, byť ani zlepšení u něj neznamená, že umí tančit. V hledišti samozřejmě nechyběla ani Pavláskova přítelkyně Denisa, která svému příteli fandí, seč může, už od začátku soutěže. 

Anna Veškrnová , Super.cz

Pavlásku, ven! Diváci se na komika zlobí kvůli vypadnutí favorita Mareše.

Pavlásku, ven! Diváci se na komika zlobí kvůli vypadnutí favorita Mareše. Michaela Feuereislová

Nepřítel lidu číslo jedna! Proti Lukáši Pavláskovi se po vypadnutí Mareše zvedla obří vlna odporu

6. prosince 2015 15:20

Je to absolutní taneční antitalent, snadněji by se patrně naučil za týden všechny jazyky světa, než aby za století zvládl alespoň obstojně základy společenského tance. A to je důvod, proč mu zvlášť po sobotním šokujícím vypadnutí moderátora Leoše Mareše (39) ještě větší řada diváků nemůže přijít na jméno!

Mareš totiž kolem sebe před soutěží vypouštěl kouřovou clonu ve stylu, že je hrozný netanečník a že bude dělat téměř ostudu, aby pak všechny velmi příjemně překvapil tím, jak makal a dával do tance všechno. Jeho výkon i poslední večer v soutěži byl asi miliónkrát lepší, než ten Pavláskův, takže není divu, že byl zdrcený, zklamaný a leskly se mu oči.

„Strašně jsem toužil ty tance natrénovat lépe, ale nepodařilo se mi to. Dal jsem tomu všechno, bohužel to nestačilo. Ostatní byli prostě lepší,“ svěřil se nám Leoš druhý den po vyřazení.

Pavlásek je rázem pro mnoho lidí ještě víc nepochopitelnou postavou. On sám se brání tím, že jde stále o zábavnou soutěž a ne odbornou taneční, a že by rozhodnutí diváků neposlat ho domů měli jeho odpůrci respektovat.

Leoš neúspěch řádně zapil.

„Po přenosu jsem šel s týmem a štábem na pivo. Byli na mě všichni moc hodní. Poděkoval jsem jim a ve tři čtvrtě na dvě ráno jsme šli spát,“ prozradil, jak se vyrovnával s koncem v taneční soutěži.

Že neměl končit, si myslí i naši čtenáři. V hlasování, jehož se v době uzávěrky článku zúčastnilo přes 113 tisíc lidí, jich 83 procent jeho vyřazení odmítlo jako nespravedlivé.

„To je neuvěřitelné, co se děje, moc si toho vážím,“ dodal Mareš. Ten sám ale rozhodně bude proti vlně odporu vůči nemotornému kolegovi. „Lukáš Pavlásek byl vtipnější,“ řekl smířeně po osmém finálovém večeru. 

Jak podle vás Pavlásek ve StarDance VII dopadne?

David Zápal , Super.cz

Lukáš Pavlásek

Lukáš Pavlásek Foto: Česká televize

Překvapení StarDance Pavlásek? Na výhru nemá šanci, věří sázkaři

18. prosince 2015 12:10

Rytmus v tanci trefí asi jednou za padesát pokusů, prkenný je jak středověký plot a víc pochoduje, než tančí! Finalista sedmé řady StarDance Lukáš Pavlásek (37) se prostě pro trsání na parketu nenarodil. Někteří mu za to brutálně spílají, jenže o titul nejlepšího tanečníka stejně bojuje. U sázkových kanceláří však přesto nemá šanci.

Ti totiž pro sobotní finále věří spíš Saše z Comebacku Marii Doležalové (28), na niž je kurs 1,3:1, na Jitku Schneiderovou (42) překvapivě sází dvakrát méně: 2,75:1.

Věřit v Pavláskovo vítězství by patrně brali jako sebevražednou misi: kursy na něj jsou totiž od 4,5 po 6,6 k jedné. To znamená, že kdyby na Tydýta někdo vsadil tisícikorunu a trefil by se, bere od čtyř a půl do šesti tisíc a šesti set korun.

Paradoxem je, že po prvním kole byl úplně největším favoritem Leoš Mareš. Zatančil tak skvěle, že byl na něj kurs 3,5:1, později dokonce i 2,1:1. Na finále se přesto bude dívat z hlediště. 

Kdo podle vás vyhraje StarDance VII?

 

Lukáš Pavlásek a Iva Pazderková

Lukáš Pavlásek a Iva Pazderková Foto: Archiv TV Nova

Lukáš Pavlásek v seriálu jako ženáč: O tuhle manželku stál dlouho

15. ledna 2016 18:00

Herec, komik, spisovatel a donedávna účastník StarDance Lukáš Pavlásek (37) se na televizní obrazovky zanedlouho vrátí. Zahraje si v seriálu televize Nova Na vodě.

Jeho hlavním hrdinou je Hugo v podání Lukáše Langmajera. Opustí jej žena, tak za podpory kamaráda začíná nanovo v hausbótové zátoce na Vltavě v Praze. Zmíněného přítele, další důležitou postavu v ději, hraje Tomáš Klus.

Pavlásek ztvární jednu z postav, které patří ke skupince starousedlíků v zátoce - Stanislava, jeho manželku pak rovněž komička Iva Pazderková (35). „Zahrát si s Ivou Pazderkovou manželský pár bylo naším snem už dlouho. A najednou ta nabídka přišla! Oba nás to potěšilo a věřím, že to bude bavit i diváky,“ uvedl ke své roli Pavlásek. 

Lucie Sieglová , Super.cz

Lukáš Pavlásek

Lukáš Pavlásek Foto: 2media/Richard Klíčník

Tydýt ze StarDance klame tělem. Ve skutečnosti je úplně jiný, než si všichni myslí

2. března 2017 19:01

Známe ho především jako komika z pořadu Na Stojáka, tanečníka ze StarDance a herce z reklam. Lukáš Pavlásek se ale věnuje i hodnotnějšímu umění, píše prózu i poezii, a dokonce maluje. Když dorazil na vernisáž výstavy Warhol Warhola - Příběh o tom, jak se Andrew Warhola stal Andy Warholem, byl ve svém živlu.

„Já mám moc rád období šedesátých let, poslouchám taky The Velvet Underground. Líbí se mi, jak se umění propojovala s populární kulturou,” říká Lukáš a jedním dechem dodává: „Mám rád vlastně všechno okolo pop artu,” nechal se slyšet Pavlásek, který na akci dorazil s přítelkyní, která se nechtěla fotit.

Asi byste to do něj neřekli, ale „tydýt ze StarDance“ dokonce sám maluje. „Kreslím obrázky, vydal jsem už tři knížky pro děti, které jsem všechny ilustroval.“

Pavlásek brzy vydá v pořadí již pátou knihu. Kromě toho, že hodně vystupuje jako komik, tak píše druhý díl své knihy Z deníku ajťáka, ajťák vrací úder. „Chtěl bych ji vydat na podzim,” plánuje Lukáš Pavlásek. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

 

Lukáš Pavlásek Super.cz

Tanec nepověsil na hřebík: Lukáš Pavlásek se opět rozvlní v sále

27. února 2017 15:14

Pracovní název charitativního tanečního večera Díky tanci, který pořádá Jitka Schneiderová (43) s Markem Dědíkem (33), zní Slet tanečních bohů. A připadá si aspoň jako poloviční taneční bůh Lukáš Pavlásek (38), jenž na předminulé StarDance skončil na neuvěřitelné bronzové příčce a bude mezi účinkujícími?

"Připadám si jako taneční božíček, takový malinký. Ale ta akce je samozřejmě dobrá v tom, že člověk tancem získá spoustu věcí. Třeba ho bolí ruce a nohy, je unavený, musí pak půl dne ležet. Tak tohle všechno, co mi tanec dal, chci předat někomu dalšímu," mínil Pavlásek, jenž to, že se tak nějak naučil tančit, bere v životě jako přínos.

"To určitě. Například končetiny se lépe prokrvují. A čtenářky se mohou podívat, jak jsem si vylepšil kondici, jak jsem ohebný. Díky tanci jsem se stal takovou hadí ženou, tedy zatím jen hadím mužem, hadí ženou možná jednou. Hlavně přijďte 5. dubna do Lucerny, to si to užijete v plné parádě," řekl nám a předvedl na kameru, jak se umí ohýbat do všech stran. 

Saša Šeflová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář