Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lukáš Bech

Lukáš Bech,*27.11.1972 - herec

 

Lukáš Bech se narodil 27.11. 1972 v Československu, je to filmový manažer a dětský filmový herec.

K filmování se dostal v pěti letech zcela náhodou, když si jeho fotografie, kterou měla jeho teta, filmová skriptka, v kanceláři pod sklem pracovního stolu, povšimla režisérka Věra Chytilová. Úloha malého zlobivého záškoláka Pepíka Nováka z její satirické komedie Panelstory aneb Jak se rodí sídliště odstartovala plejádu jeho postav baculatých kluků s typickým nakřáplým hlasem, který hrál ve filmech pro děti a mládež: Brontosaurus, Kaňka do pohádky, Zakázaný výlet, Lucie, postrach ulice, ..a zase ta Lucie, Rumburak, i pro dospělé: Zelená vlna, Putování Jana Amose, v tv. inscenacích: Počítání oveček, Zahrada dětí a také na jevišti Divadlo S.K.Neumanna a Národní divadlo.

Největší popularitu mu však přinesla titulní role školáka Čestmíra Trnky v rodinném fantastickém seriálu Létající Čestmír.

Od gymnazijních studií kvůli postiženým hlasivkám nepokračoval v herecké dráze. Přes různé životní peripetie - nedokončená studia na pražské pedagogické a právnické fakultě, pobyt v Holandsku (1991 - 1997), obchodní ředitel firmy na distribuci a prodej film. surocin Film 16:35 (1994 - 1999), hraní divadla a v reklamách - se stal lokačním manažerem. Před kamerou se objevil ještě jednou, v epizodce filmu Šeptej (1996).

Autor: matejhruska

zdroj osobnosti,cz

  4. července 2015 • 05:00

Vzpomínáte na Létajícího Čestmíra? Vydělává statisíce! Jak se mu to podařilo...

Bývalá dětská hvězda Lukáš Bech (42)
Bývalá dětská hvězda Lukáš Bech (42) (Foto archiv Kofoly, ara)
 
 
 
 

Nikdo mu neřekne jinak než Létající Čestmír. I když se bývalý dětský herec Lukáš Bech (42) z populárního dětského seriálu ze showbyznysu vytratil, už brzy znovu »přiletí« na obrazovky po 32 letech od natáčení!

Nejvíc legrace si užil se svým seriálovým tátou Vladimírem Menšíkem (†58), i když už herec trpěl těžkým astmatem. Během natáčení seriálu si nerozuměl s Ivanou Andrlovou (54), dnes mezi nimi prý žádná nevraživost nepanuje. Tentokrát však nebude létat, ale čepovat limonádu na letní pláži. „Reklamní spot nasazujeme do televizí už sedmého července,“ řekla deníku Aha! Jana Ptačinská Jirátová, PR specialistka společnosti Kofola. „Na internetu je ale k vidění už dnes,“ dodala. Bech už dříve natočil reklamu na pivo či pojišťovnu. I když měl díky Čestmírovi našlápnuto k hvězdné kariéře, hercem se nestal.

Lékaři mu to nedoporučili kvůli nemocným hlasivkách. Lukáše to prý nemrzí... „Je hodně herců, kteří to vystudovali. A já jim nechci brát práci. Občas se někde objevím, když jim vyhovuje můj typ. Ale jinak se kolem natáčení motám z té druhé strany,“ vysvětlil Bech s tím, že se věnuje výběru lokací pro filmy či klipy. „Člověk se musí dobře vyznat v dané oblasti. Něco jako londýnský taxikář. Musím vědět i o dopravě a logistickém řešení. Vědět, jak tam přesuneme štáb, techniku, lidi a rekvizity,“ dodal.

200 000 Kč za 30 vteřin
Hraní v reklamních spotech je pro manažera lokací dobrým přivýdělkem. Ta poslední na limonádu trvá pouhých 30 vteřin! „Honoráře se pohybují v řádech desetitísíců až statisíců, záleží na produktu a zvučném jménu daného herce. Tato značka je na trhu silným hráčem, tudíž si dovoluji odhadovat, že herec mohl zinkasovat i okolo dvou set tisíc korun,“ řekla deníku Aha! marketingová specialistka.

autor kl

zdroj Aha,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář