Jdi na obsah Jdi na menu
 


Luděk Sobota

Luděk Sobota,*27.5.1943 - herec, režisér, autor

 

Luděk Sobota se narodil na Žižkově a žije na Smíchově. Vystudoval dopravní průmyslovku, poté absolvoval herectví na pražské DAMU.

Přestože měl schopnost hrát dobře i charakterní role, jeho vlastní parketou se stala komika, především autorská, založená na vlastních textech a improvizaci. Tu nasál v kolektivním tvůrčím duchu souboru Ypsilon pod vedením Jana Schmida, kde hrál od roku 1968.

V letech 1973-90 působil v pražském Semaforu, kde ve scénkách s Miloslavem Šimkem a Petrem Nárožným dovedl k dokonalosti typ svého přitroublého poplety. Bohatě ho zúročil i v řadě filmů (Jáchyme, hoď ho do stroje!, Jen ho nechte, ať se bojí, Zítra to roztočíme, drahoušku, Ještě větší blbec, než jsme doufali, Nebát se nakrást aj.). K filmu Ještě větší blbec než jsme doufali a Nebát se a nakrást dokonce napsal scénář. Je také autorem knihy Facky místo pohádek.

V současnosti vede vlastní Směšné divadlo, kde je hercem, režisérem i autorem a kde hraje i jeho manželka Adriana.

zdroj Osobnosti,cz

Luďkovi Sobotovi je velkou oporou manželka.

Luďkovi Sobotovi je velkou oporou manželka. Herminapress

Zdraví se mu hroutí: Sobota musí na další operaci

20. října 2016 10:20

Neprožívá zrovna šťastné období, minimálně co se zdraví týče. Luděk Sobota (73) na jaře tohoto roku prodělal akutní operaci střeva a nyní ho čeká další operační zákrok. Podle posledních informací by měli lékaři třiasedmdesátiletému komikovi pro změnu operovat kyčel.

Informace vyplula na povrch poté, co hvězda dnes už legendárního filmu Jáchyme, hoď ho do stroje obdržela cenu uměleckého sdružení Artes. Sobota byl oceněn jako bavič roku.

„Všiml jsem si, že ocenění se dávají hercům hodně starým nebo po operaci," žertoval v rozhovoru pro deník Blesk populární herec. „A vidíte, je to pravda. Já jsem po operaci střeva. Lékaři mě navíc upozornili, že mě čeká ještě zákrok kvůli kyčli, tudíž vzniká prostor pro další cenu," uvedl Luděk Sobota. 

Jiří Čeladník , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář