Jdi na obsah Jdi na menu
 


Luboš Veselý

Luboš Veselý,*30.101961 - herec

Dětství prožil v Ostrově nad Ohří, kde také chodil do literárně-dramatického oddělení LŠU. V letech 1977-81 studoval herectví na Pražské konzervatoři (studia však nedokončil). Od konce 70. let až do vojenské služby , kterou si odsloužil v letech 1981-83, hrál v A-studiu v Rubínu (např. Benvolia v Romeovi a Julii). Po návratu z vojny byl angažován v Divadle na okraji (např. titulní Vojcek).

V roce 1989 přesídlil do Brna, kde prošel postupně několika divadelními scénami: krátce působil v HaDivadle, v letech 1990-94 byl členem loutkového divadla Radost, jednu sezonu byl angažován v brněnském Národním divadle (např. Černý myslivec v adaptaci Němcové Babičky), poté se na jednu sezonu vrátil do HaDivadla (např. Knírač v inscenaci Moskva-Petuški), následující tři roky byl členem Divadla v 7 a půl (např. Humbert Humbert v Lolitě) a brněnské působení zakončilo jeho angažmá v Divadle Husa na provázku, kde vytvořil např. Rogožina v Idiotovi.

Od roku 2006 působí ve smíchovském Švandově divadle, kde si mimo jiné zahrál titulní roli Čechovova Strýčka Váni, v současné době je možné ho tam vidět jako Tadeka v Langově hře Dávníci nebo jako Dr. Bracka v Ibsenově Hedě Gablerové.

Spolupracuje i s televizí a filmem (hrál např. v Olmerově snímku Antonyho šance).
 

zdroj ND Praha
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář