Jdi na obsah Jdi na menu
 


Luboš Ondráček

Luboš Ondráček,*15.9.1960 - herec, dabér

 

Luboš Ondráček se narodil 15.9.1960 v Brně. První herecké zkušenosti získával v šestnácti letech v amatérském divadle Svatoboj, kde se setkal při práci s několika režiséry z profesionálních divadel.


Přihlásil se k talentovým zkouškám na JAMU, byl přijat, a v roce 1983 školu absolvoval v inscenaci bratří Čapků, Ze života hmyzu v režii Stanislava Moši.

Prvním angažmá bylo Satirické divadlo Večerní Brno, kde hrál mimo jiné agenta Šipova v Šipovových dobrodružstvích, Champignola ve hře Champignolem proti své vůli. Druhým angažmá bylo Severomoravské divadlo Šumperk a role Sancho Panzy v inscenaci Zmoudření Sancho Panzy, Ponocný v Baladě z hadrů atd.

Následovalo šest let v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a hlavní role v hrách Výrobce bomb aneb útěk srdce, Incident – podle stejnojmenného filmu, Romeo a Julie a další.Zde také započala jeho spolupráce s ČT Ostrava, kde se uvedl rolí v seriálu Ostrov jistoty. Začala tak více než desetiletá spolupráce na řadě inscenací, televizních filmech, zábavných pořadech a moderování pořadu Studio Kontakt.

Ve filmu si poprvé zahrál v r. 1987 ve snímku Sedmé nebe. V roce 1992 se vrátil do Brna a věnoval se především herecké i režijní práci v dabingu a natáčel příspěvky pro pořad Toulavá kamera (ČT).

Zahrál si i v seriálu Četnické humoresky. V roce 2009 natočil jako režisér dokument pro ČT - Per aspera ad astra, o nejlepší světové pilotce na bezmotorových kluzácích Haně Zejdové.

Od roku 2010 je členem hereckého souboru činohry Národního divadla Brno. Jeho manželka Leona Ondráčková je také herečka.

Autor: LO
zdroj FDb,cz


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář