Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karel Dobrý

Karel Dobrý,*2.5.1969 - herec

 

Karel Dobrý se narodil 2. 5. 1969 v Karlových Varech. Vyrůstal v Praze, vychovávali ho prarodiče, část dětství s nimi strávil v Sýrii. Ve čtrnácti byl přihlášen do komparsního rejstříku České televize. Jeden semestr pobyl na Vysoké škole ekonomické, později studoval herectví na pražské DAMU, ale ani tato studia nedokončil.

Přes deset let se věnuje aktivně divadlu. Své první angažmá získal ve spolku Kašpar (tehdy součást Městských divadel pražských). V letech 1993-2002 byl členem pražského Divadla Na zábradlí, kde hrál v celé řadě významných inscenací této neméně významné prestižní scény. Vždy toužil hrát avantgardní divadlo, což se mu především za šéfování Petra Lébla podařilo. Od září 2002 je Karel Dobrý bez stálého angažmá. Hostoval na jiných českých i zahraničních scénách: Divadlo Komedie, Činoherní studio Ústí nad Labem, Divadlo Archa, Divadlo La Fabrika. Nyní ho můžete vidět v Divadle Ta Fantastika, v klubu Roxy a opět v Divadle Komedie.

Hrál velké i malé role v celé řadě filmů především zahraniční produkce. V posledních letech si zahrál také několik výrazných i hlavních rolí v českých filmech i v televizi.

Na podzim roku 2000 měl nehodu, při které ztratil malíček na pravé ruce. Má tři děti, dva psy, devět ptáků, jednu kočku a dva pískomily.
Autor : uživatel Kraken

zdroj Osobnosti,cz

 

 

Karel DobrýSuper.cz

Už hrál ďábla i upíra: Kterou pohádkovou postavu si charismatický český herec střihne nyní?

6. srpna 2017 14:44

Charismatického herce Karla Dobrého jsme už viděli v pohádkové komedii Zdeňka Trošky (64) jako upíra, v další pohádce ztvárnil zase čerta. Nyní natáčí film podle románu Miloše Urbana Hastrman, takže můžete hádat, ale pouze jednou, pro jakou roli byl vybrán.

 

Natáčení je méně náročné v maskování. Nemusí nosit dlouhé špičáky ani si přidělávat rohy. Je jen trochu nazelenalý. Ovšem hodně se točí v exteriérech, a to i ve vodě, která je pro jeho postavu domovem. "Navíc byla zima. Voda nebyl problém, protože mám svoje staré boty, které jsem pořádně namazal a vodu nepropouštěly," smál se herec.

Spokojený byl i s výběrem půvabné Katynky, kterou hraje Simona Zmrzlá. "Dobře se na ni dívá, takže jsem neměl problém vcítit se do role zamilovaného hastrmana," dodal Dobrý, kterého čeká i další natáčení.

"Je to hraný dokument o pražské defenestraci Bůh s námi, to se bude dotáčet i na Baltu," prozradil. A těšit se můžeme i na další pohádku. "Se Zdeňkem Troškou jsme dotočili Čertoviny, kde hraju Lucifera. A ještě předtím jsem natáčel s Lucií Bělohradskou detektivní příběh Případ dvou sester," láká své příznivce k obrazovce i do kina. 

Saša Šeflová , Super.cz

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář