Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kamil Halbich

Kamil Halbich,*30.9.1966 - herec, dabér

 

Kamil Halbich se narodil v Liberci, kde vystudoval gymnázium – na něm prožil divadelní křest roku 1984 ve hře Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho – a začal statovat v Divadle F. X. Šaldy. Ve studiích pokračoval na DAMU v Praze, kde ho herectví vyučovala Daniela Kolářová. Během studia hrál v Divadle Na Zábradlí a v Národním divadle, DAMU absolvoval v roce 1990. Od té doby hrál v Divadle Pod Palmovkou ve hrách Hamlet, Idiot, Jakub a jeho pán, v Divadle v Řeznické (například v Hello, Dolly), v Divadle Rokoko (Nic svatého) a v CD 94 (v Bouři). Mohli jsme ho vidět i na Letních shakespearovských slavnostech v představeních Večer tříkrálový, Zkrocení zlé ženy, Romeo a Julie.

Od roku 1992 je členem souboru Švandova divadla na Smíchově, kde hraje například v inscenacích Brýle Eltona Johna, Ženitba, Žebrácká opera nebo Mobile Horror. Hrál Hamleta, knížete Myškina v Idiotovi, Dona Juana, Pána v představení Jakub a jeho pán nebo ošklivého výrostka a chlapce č. 2 v Peer Gyntovi.

Z filmů uveďme Učitele tance, TV seriál Ďábel v Praze, Četnické humoresky, Dobrodružství kriminalistiky nebo TV inscenaci Zapomenuté tváře.

Kamil Halbich se věnuje také dabingu. Mj. propůjčil svůj hlas postavě Arnolda Jidáše Rimmera ve velice úspěšném britském seriálu Červený trpaslík (Red Dwarf)

Autor: mecontente
zdroj Osobnosti,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář