Jdi na obsah Jdi na menu
 


Joseph Dielle

Joseph Dielle,*

Legendární Mireček z Básníků pochází z velké rodiny. Má devatenáct sourozenců, devět bratrů a deset sester. Jeho otec měl dvě manželky a dožil se velmi požehnaného věku 104 let. S některými svými sourozenci se Joseph vídá pravidelně. Další jsou v JAR a Austrálii. Jeden jeho bratr a setra pracují jako novináři.

Československý velvyslanec v Kongu si Josepha všiml v místní televizi, kde pracoval jako novinář. Nabídl mu jestli by nechtěl jet do Prahy studovat. Joseph přikývl. Od roku 1982 studoval na pražské FAMU režii. Studoval v Praze dva roky.

 

Když byl na FAMU v posledním ročníku, prošel castingem k filmu Dušana Kleina JAK BÁSNÍCI PŘICHÁZEJÍ O ILUZE. Hrál zde medika Mirečka. Aby Mirečkovi šlo učení, potřeboval ženu (Vendulku). Do rodného konga se vrátil hned po natočení snímku. V roce 1987 se vrátil na natáčení filmu JAK BÁSNÍKŮM CHUTNÁ ŽIVOT. Od té doby se v Čechách už neobjevil.

Joseph žije na břehu Atlantského oceánu v konžském městě Point Nore. Má ženu Josefínu. Ta pracuje u firmy AGIP. Poznal ji už před odjezdem do Československa. Se svou ženou má pět dětí.

Joseph je v Kongu úspěšným podnikatelem. Vlastní soukromou televizi DVS plus. Pracuje zde i jako ředitel.

Markéta "blackrain" Rejzková

zdroj ČSFD,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář