Jdi na obsah Jdi na menu
 


Josef Stárek

Josef Stárek,*1950 - 1998 - herec

 

 

Baculatý Josef Stárek (narozen 1950 v Praze) byl neherec, a k filmu se dostal naprostou náhodou. Pracoval v nočním gay klubu "U Voka", kam se chodili bavit známí umělci, a odkud se znal i s kamarádskou Helenou Růžičkovou. Když jednou do klubu dorazil režiser Zdeněk Troška, Josef Stárek pochválil první díl Slunce, seno, jahody s tím, že kdyby tam hrál on, bylo by to určitě ještě o hodně lepší. Taková "drzost" se Z. Troškovi zalíbila, a tak Josefovi byla následně v roce 1988 nabídnuta role doktora Káji ve druhém dílu - Slunce seno a pár facek.

Jeho herecká kariéra tím zdá se končí. Je o něm známo pouze to, že několik let prodával párky v Zoo v Praze, a v roce 1990 přišla znovu další nabídka od Zdeňka Trošky na třetí díl - Slunce, seno, erotika. Poslední jeho menší filmovou rolí byl hostínský v pohádce - Princezně ze mlejna.

V roce 1998 zemřel ve 48 letech na infarkt.


Autor: Lpcko
zdroj FDb,cz
 
25. listopadu 2014 • 12:00

Předčasně zesnulý Josef Stárek (†48) ze Slunce, seno: Setkání v gay klubu!

Josef Stárek
Josef Stárek
 
 
 
Josef Stárek (†48): Nejznámější role: doktor Kája Kroupa (Slunce, seno…)

Nejznámější hláška: „Blaženko, to jsem já, Kája. Blaženko, já jsem vám přišel říct, že vás asi miluju. A že si vás asi vezmu.“

Jak se dostal k filmu: Pracoval v pražském nočním gay klubu, kam se chodili bavit známí umělci. Když tam jednou dorazil režisér Zdeněk Troška, Stárek pochválil jeho tehdy novou komedii Slunce, seno, jahody, ale vzápětí dodal, že kdyby tam hrál on, bylo by to určitě ještě o hodně lepší. Odvážná drzost se Troškovi zalíbila natolik, že mu v dalším pokračování nabídl roli doktora Káji. A posléze i ve třetím díle Slunce, seno, erotika. Menší roli hospodského si pak ještě zahrál v pohádce Princezna ze mlejna. Zemřel v pouhých osmačtyřiceti letech na infarkt.

Kolik natočil filmů: 3

• První roli dostal v 39 letech.

 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář