Jdi na obsah Jdi na menu
 


Josef Jurásek

Josef Jurásek,*16.11.1950 - herec

 

Josef Jurásek je český herec.

Studium JAMU ukončil v roce 1975, poté nastoupil do angažmá v Severomoravském divadle Šumperk (1969 – 1971), od 1. srpna 1975 působí v Městském divadle Brno. Vedle své herecké profese, byl členem šermířské skupiny DUEL a šerm rovněž vyučoval na JAMU a konzervatoři. Na svém kontě má řadu pohybových spoluprací v českých a moravských divadlech. Např. s režisérkou Hanou Burešovou spolupracoval na inscenacích " Maškaráda" v Divadle v Dlouhé, "Znamení kříže", " Amfitryon", " Smrt Pavla I." a " Tři mušketýři" v Městském divadle Brno.

zdroj Osobnosti,cz

Josef Jurásek

V komedii Charleyova tetaJosef Jurásek nejdříve hrál v Severomoravském divadle Šumperk (1969-1971), než se dostal na JAMU, kterou ukončil roku 1975. Od 1.8.1975 je v angažmá v Městském divadle Brno.

Mezi rolemi, na které rád vzpomíná, jsou například: Laertes (Hamlet), Švanda (Strakonický dudák), Mlynář (Lucerna), Martin Kabát (Hrátky s čertem), Fidel Castro (Hra o lásce, smrti a věčnosti...), Milonov (Les), Stanley Kowalski (Tramvaj do stanice Touha) či Montek (Romeo a Julie).

Hraje postavy v komediích (např. Chesney - Charleyova teta, Pánek - Ferdinand, kd'E ste?, Seržant Chirino - Vrátila se jednou v noci, Dr. Finache - Brouk v hlavě) i ve vážných hrách a dramatech (např. Frank Strang - Equus, Benigsen - Smrt Pavla I., Janův otec - Svět plný andělů, De Valvert - Cyrano z Bergeracu). Jeho nejnovější rolí je de Tréville ve Třech mušketýrech.

Věnuje se šermu, který také vyučuje. Má na kontě několik pohybových spoluprací na inscenacích, kde se využívá právě šermu.
 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář