Jdi na obsah Jdi na menu
 


Josef Carda

Josef Carda,*18.1.1956 - herec, dabér

 

Josef Carda se narodil v roce 1956 v Ústí nad Labem. Vystudoval herectví na brněnském JAMU a poté působil v Divadle Husa na provázku.Postupne prošel mnoha divadly, mj. Činoherní studio, Prozatimní divadlo, Rokoko nebo Divadlo Bez zábradlí.

Proslavil se především jako “sporťák“Carda Retarda v pořadu TV Nova Tele Tele, vysílaném od roku 2000, ve kterém se objevuje spolu s R. Genzerem, M. Suchánkem a V. Žilkovou.

V roce 1998 si Josef Carda zahrál jednoho s policistů v seriálu Policajti z předměstí (1998). Objevil se také v několika filmech, např. Milenec lady Chatterleyové (1998), Rebelové (2001), Kameňák 3(2005) atd.

Josef Carda je také dabér. Dabuje např. postavu Alana Harpera v seriálu Dva a půl chlapa.

Josef Carda má syna Adama

Zdroj Osobnosti,cz

Josef Carda

Josef Carda Michaela Feuereislová

Sporťák, co pořád nemá chlapa, spadl ze žebříku: Polámal si čtyři žebra

18. září 2014 10:14

Populární herec Josef Carda, kterého si i po letech po ukončení pořadu Tele Tele diváci pamatují hlavně jako Cardu Retardu či coby sporťáka, který pořád nemá chlapa, je zřejmě pořádný smolař! Při víkendovém česání hrušek na chalupě tak nešťastně upadl ze žebříku, že si zlomil čtyři žebra.

Lékaři měli dokonce strach, že si při pádu propíchl plíci. To se naštěstí nepotvrdilo. Soused Cardy, který má chalupu blízko Ústí nad Labem, tvrdí, že herec trpí.

„Prý to stejně při sebemenším pohybu strašně bolí. Nemůže chodit, stát ani ležet,“ uvedl deník Aha!.

Kvůli pádu si každopádně Carda nyní nějaký ten čas nezahraje paradoxně zbídačeného pacienta po nehodě v Divadle U Hasičů ve hře Nebyla to Pátá, ale Devátá režiséra Jiřího Menzela. 

David Zápal, Super.cz

25. září 2014 • 05:00

Herec Josef Carda překvapuje: O sexu s Halinou Pawlovskou aneb ha*zlů není nikdy dost!

Josef Carda role zmetků miluje.
Josef Carda role zmetků miluje. (Foto Aha! – Petr Novotný, Jan Černohorský )
 

 
 
 

Herec Josef Carda (58) se proslavil hlavně rolí vtipálka Cardy Retardy. Od té doby tolik vidět nebyl a soustředil se spíše na divadlo. Během natáčení Doktorů z Počátků ale zažil natáčení erotické scény s Halinou Pawlowskou. Jak se k tomu postavil?

 

Carda si zahrál záporáka Vaška Paděru v rámci role dokonce sváděl další herečku z Počátků Halinu Pawlowskou. „Lehli jsme si na malý gauč a Halina navrhla tykání. Měla to být komická scéna, takže myslím, že ani já, ani ona jsme s tím neměli problém,“ prozradil Carda magazínu Sedmička.

Kromě takové peprné scénky měl i jiné důvody k radostem během natáčení. Mohl si totiž zahrát přesně takovou postavu, jakou chtěl. „V Doktorech z Počátků hraju zmetka a jde to samo. Byl jsem tak záporný, že mě celá ves nenáviděla, až mě vyhnali. Ale hajzlů není nikdy dost, tak doufám, že se vrátím,“ uzavírá komik.

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

   26. dubna 2015 • 05:00

Josef Carda (59): Manželce říkají paní Retardová! Ale může si za to sama…

Josef Carda
Josef Carda (Foto Aha! – Petr Novotný, Jan Černohorský )
 

 
 
 

Dlouhé roky jsme ho vídali jako přihřátého sporťáka v populárním pořadu Tele Tele, pak se po něm na čas v televizi slehla zem. Herec Josef Carda (59) však dlouhodobě působí v pražském Divadle Bez zábradlí a v poslední době si například zahrál roli padoucha Vaška Paděry v seriálu Doktoři z Počátků, kde měl dokonce milostnou scénu s Halinou Pawlowskou.

 

Josefe, poté, co jste hrál sporťáka Retardu v seriálu Tele Tele, projevili o vás zájem gayové?

„Kupodivu, pokud si dobře vzpomínám, tak ne. Jednu pozvánku do gay klubu jsem sice obdržel, ale když jsem zjistil, že v pozadí akce stojí Geňa se Suchánkem, včas jsem zareagoval.“

Jste populární herec, a přesto se úspěšně vyhýbáte mediálním skandálům. Navíc jste stále ženatý s jednou ženou. Jak jste to dokázal?

„Je to asi tím, že nikam moc nechodím, a tudíž mě není nikde vidět. Když už někdy někam přijdu, tak většinou sám, s manželkou minimálně. Známe se už tak dlouho, že si občas připadáme jak bratr se sestrou. Brali jsme se před téměř pětatřiceti lety, dlouho jsme spolu chodili, takže už jsme spolu přes čtyřicet let. Poznali jsme se na gymplu.“

Byla tolerantní i v okamžiku, když jste v televizním přenosu vylezl na jeviště, kde právě Petr Kotvald zpíval píseň Mumuland, a nečekaně jste tančil společně s ním?

„Tenkrát jsem tam byl se synem, manželka tou dobou ležela v nemocnici a bylo jí dost špatně. Později mi říkala, že měla puštěnou televizi, a když mě tam viděla tančit do půl těla, v první chvíli si myslela, že se zbláznila. Samozřejmě mi potom, když se částečně vzpamatovala, hned volala.“

To vás asi zaskočilo...

„Nevěděl jsem, že se to vysílá, tak jsem se ptal, jak to ví. Zkrátka, kdyby tam tenkrát byla s námi, tak by se ten můj taneční výstup vůbec neuskutečnil. Držela by mě za nohu a na jeviště by mě nepustila.“

V Počátkách jste měl i milostnou scénu s Halinou Pawlowskou. Jak na ten okamžik vzpomínáte?

„Bylo to docela komické. Když jsme si spolu lehli do postele, řekla, že když tady už spolu ležíme, tak bychom si mohli tykat. Tak jsme si potykali.“

Ještě o Retardovi. Říká vám tak ještě někdo?

„Někdy tak na mě na ulici ještě pořvávají. Dokonce mou ženu kdysi u doktora volali do ordinace jako paní Retardovou. Ale to má za to: Vymyslela si to, tak to má! Ano, ta přezdívka je její práce. Měli jsme v Tele Tele mít každý nějakou přezdívku, nějaký dodatek ke jménu, a ona přišla s Retardou.“

autor Jaroslav Benda

zdroj Aha,cz

Sporťák, co pořád nemá chlapa, se pochlubil rodinkou: Takhle vypadá syn Josefa Cardy

31. května 2015 9:03

Herec a moderátor Josef Carda (59), jenž je neodmyslitelně spjat s baviči Richardem Genzerem (48) a Michalem Suchánkem (49), kteří si z něj neustále utahovali otázkou ‚Sporťáku, už máš chlapa?‘ se pochlubil svou rodinkou.

 

S manželkou Radkou a synem Adamem vyrazil na premiéru divadelní hry Smolíkovi a jejich podivuhodné dobrodružství, kterou uvedlo pražské divadlo Studio DVA.

Zatímco s manželkou Radkou, s níž je už téměř jednačtyřicet let, ho ve společnosti vídáme často, s Adamem, jemuž táhne na třicítku, tak často do divadla nechodí. Spokojená rodina z představení rozhodně nebyla zklamaná.

„U mě naprostá spokojenost. Kdyby mi nabídli roli taťky Smolíka, určitě bych ji bral. Jsem sice trošku jiné tělesné konstituce než Bob Klepl a museli by mě vycpat mnohem víc než jeho a víc bych si tedy v kostýmu i máknul, ale určitě bych neváhal. Prostě je to příjemné představení, které zaujalo i syna. On velice dobře zná seriál a tahle divadelní komedie, jak mi řekl, byla minimálně stejně dobrá,“ prozradil Carda. 

Anna Veškrnová, Super.cz

 
Josef Carda a Martina Hudečková

Josef Carda a Martina Hudečková Foto: foto pro Glanc Pavel Horák

Sporťák, co pořád nemá chlapa, to pořádně rozjel: Mrkněte, jak laškoval s partnerkou slavného českého režiséra

28. října 2015 16:01

Herec a moderátor Josef Carda (59), jenž je neodmyslitelně spjat s baviči Richardem Genzerem a Michalem Suchánkem, kteří si z něj neustále utahovali otázkou ‚Sporťáku, už máš chlapa?‘, tvoří v seriálu Cesty domů pár s herečkou Martinou Hudečkovou (51).

On hraje vozíčkáře, který si neváhá dělat legraci i ze svého zranění, ona zase ráznou ženu, která se s ničím nepáře. O tom, že jsou Carda s Hudečkovou vtipný pár nejen před kamerou, ale i v civilu, svědčí i nové snímky, které nafotili pro časopis Glanc.

Oba nejprve tvrdili, jak se neradi fotí, ale následně vymýšleli jednu vtipnou pózu za druhou. Carda se s Hudečkovou zná z dabingu, ale před kamerou s ní také nestál poprvé.

„Nejdřív hrál Pepa šéfa a já jeho podřízenou. Pak jsme hráli sourozence a v Cestách domů jsme se dopracovali až k partnerům,“ vysvětluje Martina. Oba si vtipně nahrávají, čímž dokazují, že mají stejný smysl pro humor.

Mohli by snad tvořit pár i ve skutečnosti? „Myslím si, že ano,“ odpovídá okamžitě Josef. „To je tak hezké slyšet. Ale i já jsem přesvědčená o tom, že nemít každý svého partnera, my dva bychom si rozuměli. Občas stačí, když na sebe hodíme jen pohled, a hned víme, co si ten druhý myslí. Na Pepovi obdivuju klid. Zatímco já bych kolikrát už dávno vybouchla, Pepa mi pohledem vysílá signál, ať vydržím,“ směje se Martina.

„Na Martině mě baví, že si sama ze sebe umí udělat legraci, umí se shodit,“ říká Josef. „Než aby mě urazil někdo jiný, raději to udělám sama,“ vysvětluje svou taktiku Martina.

Stejně sarkasticky herečka glosuje i své zkušenosti s focením. „Momentka mi málokdy sluší, a když udělám nějakou pózu, je vidět, že je naaranžovaná. Takže mně není pomoci. Znám spoustu žen, které mají osobně obrovský šarm, ale fotografie ho zdaleka nevystihne. Což je určitě i můj případ,“ vtipkuje Martina.

Anna Veškrnová, Super.cz

 

 

 


 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář