Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Pomeje

Jiří Pomeje,*14.12.1964 - herec, producent

 Jiří Pomeje se narodil 13.12.1964 v Českých Budějovicích rodičům Jiřímu (povoláním inženýr) a Jaroslavě (povoláním porodní asistentka, pracovala také ve školce). Má o 3 a půl roku mladší sestru Petru a neteř Vivien (* 1994).

Po základní škole absolvoval gymnázium v Českých Budějovicích. V této době se také přihlásil do stepařského kroužku. Tanci se věnoval 12 let, z toho 10 let závodně. Účinkoval v baletu českobudějovického divadla, kde nastudoval představení Borise Asafjeva Bachačisarajská fontána, ve kterém dostal dvojroli Poláka a Tatara.

V této době se také seznámil s hercem Petrem Hanusem a díky jeho vlivu se začal zajímat o herectví. Přihlásil se na Damu. Přijímací řízení udělal, ale byl nepřijat z důvodu vyloučení jeho otce z komunistické strany (nesouhlasil se vstupem vojsk v srpnu 1968).

Na poslední kolo přijímacího řízení se přijeli podívat také ředitelé oblastních divadel, kteří potřebovali doplnit soubor novými herci. Jiří Pomeje je zaujal a dostal nabídku z Mostu a Šumperku- rozhodl se pro Šumperk, kde získal nabídku šesti rolí a sto šedesáti představení za rok.

Po roce stráveném v Šumperku, kde účinkoval v místních divadlech se opět přihlásil na DAMU. Tentokrát byl přijat.

Ještě před tím, než nastoupil na DAMU si však zahrál malou roli v pohádce S čerty nejsou žerty (když P. Nárožný přijde do hospody verbovat nové vojáky, Jiří, coby zcela opilý mladík, mu podepíše lejstro).

Během studií na Damu si zahrál v seriálu Všichni dobří vojáci, poté ve filmu Dotyky. Damu absolvoval v roce 1988.

V roce 1989 nastoupil povinnou vojenskou službu v Táboře jako četař. V tom samém roce si zahrál ve filmu Muka obraznosti.

V roce 1992 založil společnost FRONDA film, spol. s.r.o.

V roce 1993 hrál ve filmu Nahota na prodej.

Producentsky se podílel na filmu Princezna ze mlejna v roce 1994.

V roce 1994 se oženil s herečkou Michaelou Kuklovou a v roce 1995 si spolu zahráli ve filmu Playgirls II.

1999 produkoval film Z pekla štěstí.

Rok 2002 byl pro něj zlomový. V tomto roce totiž produkoval a hrál (Filipa) ve filmu Andělská tvář. V době, kdy film vznikal Jiřímu přislíbil spolufinancování filmu František Vondráček z firmy FV Plast. Ve chvíli, kdy byly přípravy v plném proudu, pan Vondráček odstoupil.

Jiří Pomeje však věřil v úspěch filmu a tak se jej rozhodl dotočit. Na jeho financování si musel půjčovat, doufal však, že se mu peníze vrátí.

Bohužel, do kin lidé příliš nechodili a ačkoliv v televizi se film stal velmi úspěšný (získal několik cen v zahraničí a dvakrát ocenění Zlatý lev), z toho už Jiří zisky neměl.
Jiří Pomeje jako producent zkrachoval, byla na něj uvalena exekuce a začal mít problémy s alkoholem.

V roce 2006 dostal nabídku na spolupráci s Františkem Janečkem a Karlem Gottem na jeho turné.

O rok později se podílel na přípravě výstavy v Gottlandu.

V témže roce skončilo jeho manželství s Michaelou Kuklovou.

Roku 2008 se Jirka oženil s Ivetou Bartošovou. Avšak ke konci roku 2009 podala žádost o rozvod sama Iveta Bartošová.

Autor: charmed99

zdroj Osobnosti,cz

Pomejeho mateřská zhuntovala jeho ženu: Živí rodinu a pořádně se to na ní podepsalo

23. července 2014 18:53

Pyšný táta Jiří Pomeje (49) je na mateřské se svou rozkošnou dcerou Aničkou, a mladá krásná maminka Andrea Pomeje (26) musí makat! Aby uživila rodinu, likviduje si svou krásnou tvářičku. „Pracuju jako dýdžejka a odráží se mi to na pleti. A taky na vztahu s dcerou. Jirka ji rozmazluje, když přijdu domů, jsem za tu zlou mámu,“ hudruje.

„Jirka je bezvadný táta, ale s tím rozmazlováním by to neměl přehánět. Anička navíc po něm zdědila výrazný hlasový fond, takže od rána do večera křičí. Někdy je to síla,“ říká Andrea se smíchem.

Ta musela podstoupit kosmetický zákrok, jinak by za chvíli měla snad tvář stařeny. „Pohybuju se po klubech v Praze, tohle prostředí ale mé pleti neprospívá. Takže chodím na hloubkové čištění pleti, které mi dost pomáhá. Hned poprvé jsem poznala zlepšení. Tak snad si na tom nevybuduji závislost,“ usmívá se závěrem pracující mamina Andrea. 

David Zápal, Super.cz

11. září 2014 • 12:00

Teď Rychtář vězení neunikne: Tohle už Pomeje neustál a rozhodl se vdovce zničit.

 
 O svém manželství s Ivetou Bartošovou (†48) mluvil Jiří Pomeje (49) velmi rezervovaně a od její smrti se k tragédii odmítl mediálně vyjadřovat. To dodržel až do té chvíle, kdy se do něj v TV Barrandov navezl Josef Rychtář, když za dvacet tisíc vyprávěl historky o soužití s Ivetou. Jenže koluzubý šedivák z Říčan si tentokrát opravdu neviděl do pusy a to šeredně odskáče!

Josef Rychtář to má spočítané od chvíle, kdy obvinil Jiřího Pomeje z krádeže tři čtvrtě milionu své exmanželce Bartošové. To herece a producenta nadzvedlo ze židle, ačkoli je dosud na zahraniční dovolené. "Tohle už pan Rychtář opravdu přehnal! Udělal ze mě zloděje! To mě uráží a poškozuje jak v profesním, tak osobním životě. Dlouho jsem to zvažoval a nakonec se rozhodl, že ho zažaluju. Tohle si nemohu nechat líbit," svěřil Blesku rozčilený Pomeje.

zdroj Aha,cz

 23. října 2014 • 12:00

Otec na mateřské Jiří Pomeje: V parku učí chodit andělskou tvář Aničku (1)

Jiří Pomeje se o dceru Aničku, která nedávno oslavila rok, vzorně stará.
Jiří Pomeje se o dceru Aničku, která nedávno oslavila rok, vzorně stará. (Aha! - Martin Sekanina)
 
 
 

Pomeje teď s rodinkou bydlí v Praze kousek od Riegrových sadů, takže s Aničkou, která právě zkouší své první krůčky, je v parku co chvilku. A učí jí chodit. „Když ji přidržuji za ručičky, tak jí to šlape už náramně. Sama se ale ještě bojí,“ řekl Blesku šťastný táta s tím, že do Vánoc Anička prostě chodit musí. Má s ní totiž velké plány.

Autor:  ph

zdroj Aha,cz

 

 

Jiří Pomeje s manželkou Andreou a dcerou Aničkou

Jiří Pomeje s manželkou Andreou a dcerou Aničkou Michaela Feuereislová

Bude podruhé otcem? Pomeje s manželkou byli zase v porodnici

5. ledna 2015 11:21

Jiří Pomeje (50) s manželkou Andreou znovu zamířili do Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze-Podolí, kde jim před šestnácti měsíci přišla na svět krásná dcera Anička. Bude Pomeje otcem, jak tvrdí některá média? Super.cz pátral a zná pravdu!

 Zatímco jiným se z odpovědí vykrucovali, nám dvojice řekla, jak to je. Rozhodně prý nic netají kvůli počátečnímu požehnanému stavu.

„Žádný totiž není. Přísahám, těhotenství v tuhle chvíli nepřipadá v úvahu. Andrea druhé dítě nečeká. Vypravili jsme se tam jen kvůli tomu, abychom sestřičkám a panu primáři jako poděkování za jejich příkladnou péči přinesli cédéčka s Pomíkovými pohádkami pro Aničku, které jsem nedávno natočil. K žádnému vyšetření nedošlo, nebyl důvod,“ dušuje se herec a producent, zatímco jeho žena dodala, že i když se do budoucna dalšímu potomkovi nebrání, teď to není na pořadu dne.

„Péče o malou je chvílemi vyčerpávající. Časem se možná naše rodina rozroste, ale teď si to vůbec nedokážu představit. Netuším, jak bych to zvládla. Takže opravdu ani v nejbližší době těhotenství neplánujeme,“ dodala krásná Andrea.

Pro Pomejeho je dcera prvním dítětem, s bývalými manželkami Michaelou Kuklovou a Ivetou Bartošovou potomka nepočal. Proto je jasné, že by možná ani tak nebyl proti. Až kývne i jeho žena, teprve pak se ale bude moci klan Pomejů rozrůst. 

 

David Zápal, Super.cz

  Krize zažehnána, rozvod se nekoná: Jiří Pomeje s manželkou Andreou vrkali jako hrdličky

13. ledna 2017 5:55

Ještě před pár dny a týdny média spekulovala, že krize v manželství Jiřího Pomeje (52) a jeho ženy Andrey se tak vyostřila, že už padlo slovo rozvod. Důvodem bylo Andreino pracovní vytížení, kdy často odjíždí z Česka, a Jirka, který na tom pracovně není nic moc, na ni žárlí. Na premiéru nové komedie Všechno nebo nic ale pár dorazil ruku v ruce a vrkali jako hrdličky.

"Nechci to zakřiknout, ale něco se rýsuje a vypadá to, že bych se mohl po dvanácti letech vrátit v příštím roce jako producent," má teď prý lepší pracovní vyhlídky Jiří Pomeje. Vypadá to tedy, že už v jejich rodině nebude pracovat jenom Andrea, která je velmi úspěšnou a v zahraničí žádanou DJkou.

"Uvidíme, jak to budeme zvládat, protože máme doma dítě, tak budeme možná muset řešit nějakou alternativu. Ale jsem ráda, že Jirka bude zase dělat to, co ho baví," míní Andrea. "Ale hlavně má teď Andrejka takovou nabídku do zahraničí, že musíme zvažovat, jak to udělat, možná lítat tam a zpátky, protože já ji samotnou pustit nechci, protože žárlím," přiznal Jiří.

Svoji ženu ovšem před fotografy na premiéře odhaloval, aby byla ještě víc sexy. "Jsem na svoji ženu pyšný a myslím, že kdybych ji tady svlékl, tak spoustě světových celebrit spadne brada," tvrdí Pomeje.

"Jsem teď spokojená, jsem ráda, že se to rozjelo samo. Nemusím nikoho obvolávat a shánět nějaké agenty. Je to super," řekla nám Andrea o své práci. A jak to tedy mají s péčí o dceru? "Řekl bych, že šedesát procent je na Andree, čtyřicet procent na mně," prozradil její muž. Druhé dítě prý ale v žádném případě neplánují. 

Andrea Pomeje promluvila o krizi manželství: Známe důvody problémů u slavného páru

31. března 2017 11:21

Jiří Pomeje (52) s manželkou Andreou před časem otevřeně mluvili o krizi manželství. A nevypadalo to růžově. Dnes jsou již problémy zažehnány. Společně vyrážejí do Thajska a hned potom také do Chorvatska.

"Každý má ve vztahu krizi, my jsme o ní otevřeně mluvili. Už je to dobrý, srovnali jsme si to. Byl to dlouhodobý stres, který doma dělal dusno, a přístup k životu, který jsme si už sjednotili. Každý musíme mít prostor pro sebe. Jirka víc žil mojí prací než svým životem, a to byla chyba, vadilo mi to. To jsme si ujasnili, mám svůj prostor, on si dělá své věci a je to fajn," řekla Super.cz Andrea Pomeje na pražském festivalu krásy.

Společně se nyní chystají do Thajska, kde dostala opět nabídku jako dýdžejka. "Přišel mi booking do Bangkoku a pak se přesouváme na Koh Samui, kde budu opět hrát na pláži. Jirka mi bude dělat bodyguarda, on je takovej barovej bodyguard. Jsem ráda, že jede se mnou," těší se Andrea, kterou čeká po návratu další cesta, a to do Chorvatska. "Kuchařskou soutěž MasterChef tam vyhrál Čech a já pro něj budu hrát na závěrečném mejdanu," dodala Pomeje. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář