Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Novák - herec

Jiří Novák,*25.1.1991 - herec

Jiří Novák se narodil 25. ledna 1991 v Mostě. Své dětství prožil v obci Litvínov na severu Čech. Když bylo Jiřímu 10, odstěhoval se se svou matkou do Prahy.V Praze vystudoval Gymnázium se zaměřením na živé jazyky a po maturitě nastoupil na DAMU, obor herectví činoherního divadla pod vedením pedagogů J. Šiktancové a L. Hlavici. Po roce Jiří přechází na obor Produkce na DAMU pod vedením D. Svobodové a T. Čuříkové.

Již od dětství měl sklony k veřejnému vystupování, hlavně ke zpěvu a poté i k herectví. Na prvním stupni působil ve vyhlášeném regionálním dětském pěveckém souboru Sluníčko při 4. ZŠ Litvínov. Navštěvoval také ZUŠ obor housle. S příchodem do Prahy přišly i nové možnosti. Ve 13 letech účinkuje v anglicko-jazyčném autorském muzikálu Truth Or Courage v KD Solidarita (dnes Strašnické divadlo) a působí ve školním dramatickém kroužku. Ve 14 letech nechává hry na housle a nastupuje v ZUŠ na obor sólový a sborový zpěv pod vedením Šárky a Stanislava Mistrových.

V 17 letech účinkuje v rámci inscenace Ze života hmyzu opět ve Strašnickém divadle (režie V.Štěpánek, J. Chromeček). O rok později ztvárňuje titulní postavu v inscenaci Leona si pospíšila (režie N. Topinková, J. Zýka; Malé vinohradské divadlo) a v den premiéry se dostává na herectví na DAMU. V rámci studia na DAMU stvárňuje pod vedením M. Málkové, J. Šiktancové a L. Hlavici postavy z antických dramat (Oidipus, Kreon), dramat Bertolda Brechta (Galileo - Malý mnich, Kavkazský křídový kruh - Zpěvák) a pakistánského přistěhovalce v rámci autorské scénické klauzury "Nejsme doma".
Ztvárňuje také hlavní roli v krátkém alternativním snímku "The Mirror" (zrcadlo), režie D. Zijlstra.

Po roce studia herectví přechází přes rozdílové zkoušky na obor Produkce na DAMU a současně příjmá nabídku na svou první seriálovou roli a to postavu Honzíka Dvořáka v seriálu Vyprávěj po období střední školy.

V současnosti žije v Praze.

Autor: pixypix

zdroj FDb,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář