Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Mach

Jiří Mach,*7.7.1983 - herec

Narozen 1983 ve Valticích, vyrůstal v Charvátské Nové Vsi. Odmalička účinkoval ve folklorním souboru Břeclavan, hrál na klarinet, zpíval ve sboru Polyfonia a hrál v divadle poezie Regina při Gymnáziu v Břeclavi. Má rád svou rodinu, rodný kraj Podluží, víno a babiččin dialekt.
 
Je absolventem muzikálového herectví na JAMU v Brně (2007).
Od r. 2007 je členem MdB.

 

zdroj MdB,cz

Jiří Mach (* 7. 7. 1983)

Jesus Christ SuperstarJirka se narodil roku 1983 ve Valticích. Od mala navštěvuje folklórní soubor a zajímá se o tradice svého rodného kraje Podluží. Spolupracuje s Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici jako lektor mužského tance verbuňku, zúčastnil se již mnoha festivalů a soutěží. V roce 2005 získal na Mezinárodním folklórním festivalu ve Strážnici první místo a cenu diváků v soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku. Právě folklor jej přivedl ke zpěvu, tanci a herectví. Vystudoval gymnázium v Břeclavi, při kterém navštěvoval Divadlo poezie Regina, kde hrál například v inscenaci Záhoř.

Vysokoškolského vzdělání se Jirkovi dostalo na JAMU, kde roku 2007 absolvoval obor Muzikálové herectví (pod pedagogickým vedením Zdeny Herfortové a následně Sylvy Talpové). Na JAMU účinkoval v inscenacích Mistar, Princezna T. (Altoum), Masky (Christoforo) a Cyrano z předměstí (Cyrano a Felix – rolí Cyrana také muzikálové herectví absolvoval).

Jesus Christ Superstar - koncertní verzeJiž na JAMU hostoval v MdB, kde účinkuje (či účinkoval) v inscenacích Jesus Christ Superstar (Jan), Magická flétna (Sluha, zvíře, offstage), Šumař na střeše (Obyvatel městečka), Ferdinand, kd´E ste? (Gavrilo Princip), Cikáni jdou do nebe (Tábor haličských cikánů, Voják), Čarodějky z Eastwicku (Muž v Eastwicku), Markéta Lazarová (Mikoláš), Smrt Pavla I. (Argamakov, Voják), Jánošík aneb Na skle malované (Zbojník Přetrhdílo), Tři mušketýři (Jussac, Lord de Winter, Voják – vrah, Cestář, Mušketýr) a v původním muzikálu Červený a černý mu byla svěřena hlavní role Juliena Sorela. Vyzkoušel si také operetní žánr, když v Mam´zelle Nitouche nazkoušel roli poručíka Fernanda de Champlatreux. Zpíval také v soul company v koncertním představení Jazz Side Story a v koncertní verzi Jesus Christ Superstar zpíval party Šimona Zélótése a I. kněze.

1. července 2007 se stal stálým členem zpěvoherního souboru MdB. Jak sám říká, nejraději má lužní les pod okny, své psy, vinohrad a vinný sklep, kde s otcem dělá víno, otcovo vyprávění o myslivosti, babiččin dialekt, folklórní slavnosti okolo půlnoci a rodinu.

Podle všeho má Jirka velmi slušně našlápnuto k tomu, aby se brzy stal další hvězdou souboru MdB.
 

zdroj Neoficiální stránky MdB,cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář