Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Dvořák

Jiří Dvořák,*4.2.1967 - herec

:

Jiří Dvořák si v devatenácti letech vyzkoušel první profesionální scénu v Severomoravském divadle Šumperk jako elév a to v sezóně 1985-86. Rok poté složil přijímací zkoušky na JAMU, kterou zakončil absolutoriem v roce 1990. Během studia hostoval v Mahenově činohře tehdy Státního, dnes Národního divadla v Brně.

Od čtvrtého ročníku tam získal angažmá, v kterém působil do roku 1992. Pak přešel do Městského divadla v Brně, dříve Divadlo bří Mrštíků, kde vydržel do roku 1999, kdy mu Jiřina Jirásková nabídla angažmá v Divadle na Vinohradech. A tam je Jiří Dvořák dodnes.

V roce 2005 si zahrál v pohádce Anděl páně (režie Jiří Strach), kde se objevil jako poťouchlý čert Uriáš, který se náramně dobře baví na účet Anděla Petronela (Ivan Trojan).

Taktéž hraje v seriálu Světla pasáže v roli Jana Justice.

Z divadelních rolí:
Radúz, Romeo,Segismundo (Národní divadlo v Brně)
Cyrano, Salieri, Dorian Grey,Brouk v hlavě (Divadlo bří Mrštíků)
Macbeth, Angelo (Tango solo)
Aram (Měsíční běs), Figaro(Figarova svatba) Trofimov, student(Višňový sad), Šmeral(Adina), Vikomt Goring, jeho syn(Ideální manžel) Divadlo na Vinohradech

Autor: jansovka, petal76

zdroj Osobnosti,cz

Jiří Dvořák v seriálu Svatby v Benátkách

Jiří Dvořák v seriálu Svatby v Benátkách Foto: Archiv FTV Prima

V Sanitce měl pletky s Havlovou, teď si zahraje sedlákova syna: Tenhle charizmatický muž je hvězdou nového seriálu

4. června 2014 8:59

Charizmatický herec Jiří Dvořák, který naposledy oslňoval divačky v seriálu Sanitka, kde měl milostné pletky s Dagmar Havlovou, je další hereckou posilou chystaného seriálu Svatby v Benátkách.

V něm se zhostí role herce Ivana Drozda, kterému se v profesi moc nedaří. Jeho seriálovou matkou bude Hana Gregorová a otcem Ladislav Potměšil, jenž tentokrát nehraje doktora, ale sedláka. Dvořák ztvární nezodpovědného chlapa, zvyklého si užívat a neřešit, kdo platí účty.

„Ivan ne že by neměl talent, jen se mu momentálně v profesi moc nedaří. A pokud se mu náhodou dařit začne, vždycky se stane něco, kvůli čemu o práci přijde. Matka mu tajně nadržuje, protože má také ráda divadlo, tak pečlivě dokumentuje jeho kariéru. Neřekl bych, že Ivan je prevít, spíš smolař, trochu nezodpovědný a nevyzrálý, prostě umělecká duše, ale v podstatě sympaťák,“ rozpovídal se o své roli Dvořák, který je idolem žen.

„Ve snaze získat peníze pro svou rodinu se dostává do nejrůznějších potíží, takže začne mít problémy i doma. Ve své ženě Marice má oporu, ale dcera jím bohužel jako správná puberťačka opovrhuje. Musím říct, že ztvárnit herce, navíc neúspěšného, je pro mě poměrně lákavé téma, protože takovou roli jsem ještě nehrál. A byl to jeden z důvodů, proč jsem ji přijal,“ dodal s úsměvem Dvořák.

Zmiňovanou manželku Mariku mu v seriálu hraje Miroslava Pleštilová, která je známá i z dabingu, kde propůjčila svůj hlas slavné Audrey Hepburn. 

Anna Veškrnová, Super.cz

Jiří Dvořák

Jiří Dvořák Foto: Bugsys bar (4x)

Propůjčil Bondovi hlas, míchá jeho koktejl: Teď už jen do posilovny, aby měl český herec i takové tělo

30. října 2015 14:04

Herec Jiří Dvořák v posledních dílech Jamese Bonda propůjčuje agentovi 007 svůj hlas, a aby měl k Danielu Craigovi ještě blíž, udělal si kurz mixování koktejlů.

„Po tolika letech ve společnosti Jamese Bonda asi nikoho nepřekvapí, že mám pro něj slabost. No a agentův oblíbený martini koktejl je zatraceně sexy pití! Tohle všechno dohromady je styl, kterému já neodolám. A konečně jsem se dozvěděl, jaký je rozdíl mezi třepáním a mícháním,“ vysvětluje Jiří Dvořák, proč se rozhodl kurz 007 Mixology absolvovat.

Tak teď ještě vyrazit do posilovny, aby se mu podařilo vyrýsovat tělo, jako má Daniel Craig. Pravdou ale je, že na to mu rychlokurz stačit nebude. Craig má pekáč buchet na břiše a jeho bicepsy vznikaly pěknou řádku let. 

Gabriela Wolfová, Super.cz

Dívá se na něj jak na svatý obrázek: Podívejte se, jak to sluší o 21 let mladší přítelkyni charizmatického herce ze Sanitky

11. prosince 2015 21:09

Oblíbený divadelní a seriálový herec Jiří Dvořák je pořád až po uši zamilovaný do své mladičké přítelkyně Jitky Randárové (24). O mnoho let starší herec vedle atraktivní modelky a studentky viditelně mládne a vztah s ní mu prospívá.

Přestože mu pomalu táhne na padesátku, vypadá svěže a čile. A šťastně vypadá i ona. S hercem ochotně pózovala, rozdávala úsměvy a tiskla se k němu. Dvořák byl dříve ženatý s herečkou Bárou Munzarovou, s níž má dceru Aničku.

A kdo ví, zda s ním nebude chtít mít potomka i jeho mladá kráska... Páreček se společně ukázal na křtu audioknihy Michala Viewegha Zpátky ve hře. Dvořák audioknize propůjčil svůj charizmatický hlas. A připustil, že práce na audioknize pro něj byla složitá.

„Když jsem si to přečetl, vůbec jsem nevěděl, kudy do toho. Dokonce jsem si sehnal číslo na pana autora. Zavolal jsem mu a nic moc jsem se nedozvěděl. Pořád jsem hledal způsob, jak k tomu přistoupit. Je to složité, protože jsou to povídky. Ale moc mě to bavilo,“ prozradil Dvořák. Práce se liší od klasického herectví nebo dabingu.

„Vyžaduje to hlavně trpělivost, protože snad nikdo by to nenačetl z jedné vody na čisto. Rozsahem časovým i textovým je to náročné,“ uzavřel herec. 

Anna Veškrnová , Super.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář