Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jiří Bartoška

Jiří Bartoška,*24.3.1947 - herec

128907.jpg

jiri-bartoska.jpg

V roce 1972 absolvoval brněnskou JAMU, krátce působil v Divadle na Provázku v Brně, 1973 – 76 v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a poté v Městských divadlech pražských. V letech 1978 – 1991 byl členem Divadla Na zábradlí a 1991-94 Divadla Bez zábradlí. Herecké zkušenosti získával nejprve ve studiových divadlech, záhy se prosadil svým výrazným zjevem a provokativním projevem, který uplatnil v rolích na divadle, ve filmu i v televizi.

Z divadelních rolí: Jakub v Příbězích Jakuba Fatalisty a jeho Pána (1975), Ivan v Bratrech Karamazových (1979), Moliérův Don Juan (1989), Jindřich v Havlově Largu desolatu (1990). Popularitu mu přinesly úlohy mužských hrdinů v řadě českých filmů, mj. Hřiště (1975), Příběh lásky a cti (1977), Stíny horkého léta (1977), Je třeba zabít Sekala (1998) a televizních seriálech, např. Sanitka (1985).

Do jeho filmografie patří také Helimadoe (Jaromil Jireš, 1993), Krvavý román (Jaroslav Brabec, 1993), Stůj, nebo se netrefím (Jiří Chlumský, 1998), Všichni moji blízcí (Matěj Mináč, 1998), Početí mého mladšího bratra (Vladimír Drha, 1999), Ideální manžel (TV, Zdeněk Zelenka, 2001), Podzimní návrat (George Agathonikiadis, 2001), Bolero (F.A. Brabec, 2004), Anděl Páně (Jiří Strach, 2005) a další. V letech 1994-98 působil jako prezident Nadace Film-Festival Karlovy Vary a od roku 1998 zakladatel a poté prezident a.s. Film Servis, která se podílí na organizaci Mezinárodního festivalu v Karlových Varech.

Ve zkratce:

Dabing:
Misery nechce zemřít (1990) (USA) - Paul Sheldon
Vražedná modř (1988) (GW) - Carstens
Černá vdova (1987) (USA) - Paul Nuytten
Číslo 5 žije (1985) (USA) - Ben Jabituya
Terminátor (1984) (USA) - Kyle Reese

Producent:
Babí léto (2001)
Všichni moji blízcí (1998)

Český lev:
Všichni moji blízcí (1999) - nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli - vítěz
Je třeba zabít Sekala (1998) - nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli - nominace

zdroj Osobnosti,cz

14. července 2014 • 05:00

Bartoška si koleduje: Šokující spotřeba cigaret!

8. 7. 2014 Herec jako jediný kouřil i na tiskové konferenci v Domě České televize.
8. 7. 2014 Herec jako jediný kouřil i na tiskové konferenci v Domě České televize. (Foto Aha! – Jan Tůma, Pavel Machan, Marek Pátek, Jiří Pitrof, herminapress.cz)
 
Rakovina plic ho neděsí! Prezident filmového festivalu Jiří Bartoška (67) je tak vášnivý kuřák, že odfukuje dým na každém kroku. A kouří i na místech a v situacích, kde je to zakázané nebo nevhodné.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„V posledních dobách kouřím šedesát až osmdesát cigaret denně, ale nikdy mi to nevadilo,“ svěřil se před časem Bartoška, který ve Varech kouřil snad úplně na každém místě. Za 9 dní festivalu tedy vykouřil 720 cigaret, což je neuvěřitelných 36 krabiček.

Autor:  zej

zdroj Aha,cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jiří Bartoška se synem Jankem

Jiří Bartoška se synem Jankem Foto: Jaroslav Urban pro Brudra team (5x)

Vyhodili žiletky i holicí strojky? Jiří Bartoška i jeho syn jsou zarostlí jako neandrtálci

22. srpna 2014 15:56

Takhle ještě na začátku července jako prezident karlovarského filmového festivalu Jiří Bartoška (67) nevypadal. Když jsme herce potkali na golfovém turnaji, byl zarostlý jako biblický Ezau. A jeho syn Janek nezůstal pozadu. Proč se zbavili žiletek a holicích strojků?

"To je kvůli filmové roli, tedy aspoň co se mne týče," prozradil Bartoška na hřišti ve Vysokém Újezdě, kde se za amatéry účastnil turnaje v rámci Czech Masters evropské túry, a jeho syn Janek, který přijel na prázdniny z Los Angeles, kde studuje, mu dělal caddyho. Protože syn hulí jako fabrika stejně jako táta, na hřišti bylo vykouřeno dvojnásobné množství cigaret. Oba Bartoškové si totiž zapálili před každým odpalem i jamkou.

 

Saša Šeflová, Super.cz

Jiří Bartoška nebyl snad nikdy viděn bez cigarety.

Jiří Bartoška nebyl snad nikdy viděn bez cigarety. Michaela Feuereislová

Jiří Bartoška skončil v nemocnici: Po operaci leží na chirurgii. Je to kvůli 80 cigaretám denně?

24. října 2014 8:41

Tři až čtyři krabičky cigaret denně. Taková byla poslední roky bilance prezidenta karlovarského filmového festivalu, herce Jiřího Bartošky (67). Sám to přiznával s tím, že žádné zdravotní potíže kvůli vykouření šedesáti až sedmdesáti cigaret denně nepociťuje. Teď ale zřejmě padla kosa na kámen.

Podle informací deníku Blesk včera dopoledne Jiří Bartoška prodělal operaci na chirurgii pražské motolské nemocnice. Nyní herec leží na oddělení III. chirurgické kliniky, která se specializuje na zákroky v oblasti hrudníku a břicha.

"Ano, pan Bartoška už je po zákroku," prozradil zdroj z nemocnice. Zda šlo o operaci hrudních anebo břišních uzlin, zatím není jisté, stejně jako to, jestli odebrané tkáně byly odeslány na histologii. 

Saša Šeflová, Super.cz

 

Zpráva z nemocnice
Jiří Bartoška má podezření na rakovinu slinivky břišní

25.10.2014 12:15

Hlavní příčinou nemoci je kouření. Bartoška se ho ale nevzdá.

Jiří miluje golf. Je to jediný sport, který provozuje.

Největší oporou je herci manželka Andrea.

Foto: Herminapress

Autor: - zuz -

zdroj TÝDEN,CZ

Jiří Bartoška musel náhle na operaci: Strach z nálezu na slinivce!

25. října 2014 ● 05:03

Už je sice doma, ale to nejhorší má ještě před sebou. Jiřímu Bartoškovi (67) kvůli nálezu na slinivce lékaři odebrali vzorek tkáně z dutiny břišní. Teď bude se strachem čekat na výsledky.

 

Prezident karlovarského filmového festivalu podstoupil podle informací Blesku ve čtvrtek dopoledne biopsii. „Pan Jiří Bartoška je po zákroku,“ potvrdili ve čtvrtek informaci Blesku zaměstnanci pražské motolské nemocnice.

Lékaři budou nyní v laboratoři zkoumat, co herci je. Nejtěžší období – čekání na ortel – charismatickému herci teprve nastává. Podle náročnosti úkonu mohou jeho muka trvat týden a déle.

Nebudou to lehké chvíle, než se dozví, co mu vlastně je. Určitě ho mučí strach z rakoviny – zvlášť jde-li o slinivku břišní. Vyhlídky nemocných pak nejsou vůbec dobré...

 

Nezbytná cigareta

V pátek Bartošku propustili z III. oddělení chirurgické kliniky hned po ranní vizitě. Do Motola si pro něj přijela manželka Andrea. A Jiří, který denně vykouří až 80 cigaret, si ani po pobytu v nemocnici neodpustil svou oblíbenou cigaretku. Oknem auta bylo také vidět, že si přikládá na obličej kapesník. Inu, kuřácký kašel...

Blesk Víte, že?

Bartoška bojoval o život v roce 1985, kdy mu lékaři vpíchli do žíly železo, na které je alergický?

Co je biopsie?

Důležitá diagnostická metoda spočívající v odběru vzorku tkáně potřebné k následnému vyšetření. Bioptické vyšetření hraje klíčovou roli v onkologii, ale i v dalších medicínských specializacích.

 

 
 
 
Autor: Hana Höschlová

zdroj Blesk,cz

Jiřímu Bartoškovi údajně zjistili neoperovatelný nádor


Bartoškovy zdravotní problémy prý nakonec se slinivkou břišní nesouvisí. Diagnóza ovšem příznivá není…

 
 
 
zdroj: Profimedia.cz

Nejmenovaný, ale dobře informovaný zdroj prozradil serveru Super.cz, že sedmašedesátiletý herec má neoperovatelný nádor v oblasti pod hrudní kostí. „Nyní ho čeká chemoterapie,“ dodal.

Představitel doktora Skalky z úspěšného seriálu Sanitka tak k zármutku svých fanoušků musel zrušit další plánované přestavení.

Jiří Bartoška

„Ano, zrušili jsme představení Jakub a jeho pán, které se mělo odehrát 18. prosince. Nikdo totiž nemůže dnes odhadnout, zda Jiří Bartoška v tu dobu bude nemocný, či nebude,“ potvrdila Blesku tisková mluvčí Divadla Bez Zábradlí.

O Bartoškových potížích jsme vás poprvé informovali koncem října, kdy ve FN Motol podstoupil chirurgický zákrok. Od té doby se tam už dvakrát vrátil na různá vyšetření. A jak to vypadá, jeho utrpení jen tak neskončí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

měl by se nad sebou zamyslet

(Dexter, 24. 2. 2016 22:48)

To že si bere neskutečné honoráře za festival, dobrá, ale to že nezaplatí svým spolupracovníkům , kteří na tom festivalu pro něj makali, ještě v únoru následujícího roku, a přitom si staví luxusní vilu s bazénem...to ho staví do role lháře, podvodníka a zloděje