Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaroslav Šmíd

Jaroslav Šmíd,*  25.9,1970 - herec 

Narodil se v Třebíči

Na výkon povolání se připravoval opravdu důkladně, kromě brněnské konzervatoře (1985–1989) vystudoval i pražskou DAMU (1989–1993). Po absolutoriu působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v divadle Labyrint Praha, kam se po rekonstrukci a návratu k původnímu jménu divadla (Švandovo divadlo) v roce 2002 vrátil. Diváci jej mohou znát zejména z reklam, hrál však i v několika filmech. Jednu z nejvýznamnějších filmových rolí dostal v roce 1988, kdy v hlavní úloze ztvárnil mladíka Vojtu ve slovenském filmu Vlakári. Zatím poslední filmovou příležitost dostal v Troškově komedii Doktor od jezera hrochů. Jako vůbec první v České republice založil speedating, tedy rychloseznamku založenou na osobním setkání.

 

Divadlo (výběr):

Divadlo Artur: Hledám milence, zn. spěchá, Můžu k tobě?, Dívčí válka

Divadlo v Řeznické: Kráska z Leenane

CD 94: V zajetí filmu

 

Film:

Doktor od jezera hrochů, Kousek nebe, Cesta do Benátek, Smíchov pláče Brooklyn spí (film Švandova divadla), O zapomnětlivém černokněžníkovi, Vlakári

 

Televize:

Ulice (TV seriál), Vítr na konci léta (TV film), Operace Noah (TV film), Zdivočelá země (TV seriál), Místo nahoře (TV seriál), Nemocnice na kraji města po dvaceti letech (TV seriál), Život na zámku (TV seriál), Přítelkyně z domu smutku (TV seriál), Uctivá poklona, pane Kohn (TV seriál), Černí andělé (TV seriál), Dřevěná Marika (TV film), Vlci ve městě (TV film)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář