Do chaloupky se nechal zavřít, aby se pro svou knihu inspiroval tmou a myšlenkami, které člověka při pobytu ve tmě napadají. „Prohlédnete si prostor, uložíte věci a sami zhasnete světlo, které můžete kdykoli rozsvítit. Pobyt ve tmě je dobrovolný. Pak dostáváte jednou denně jídlo a užíváte a prožíváte pobyt,“ vysvětlil Dušek, který přišel na vlastní křest bos.
„Úplně bez bot nechodím, nosím takový platfusy-sandály, a ty si, když jsem uvnitř sundavám,“ svěřil se vyznavač a propagátor učení toltéckých šamanů. Na nohou se mu dokonce udělaly malé boláky z omrzlin. Ani to ho však nezastaví a běhá bez ponožek dál.

Herec v indiánských botách Hermína
Tipujte, který slavný český herec chodí po Praze v těchto indiánských botách, ale nejradši úplně bos
Svobodu bosých nohou vyznává herec Jaroslav Dušek kdykoli mu to počasí dovolí. Boty si zul i na křtu audioknihy Dědeček Oge, již namluvil. Nejradši by přišel bez nich, ale zranění na noze mu to nedovolilo.
„Dnes jsem se na to necítil, proto mám boty s sebou. Jsou speciální, indiánské, ve kterých běhají i maraton. Ale rád chodím po Praze bos, jen mám zrovna na noze malé zranění. Chodil jsem takhle několik dní a asi jsem na něco šlápnul. Co je teplo, jinak než bos skoro nechodím,“ osvětlil Dušek své návyky.
Ale zpět k audioknize. Ta vypráví o národu Evenků a Dušek na ní za doprovodu hudby
interpretuje text Pavlíny Brzákové. Nahrávalo se tři dny a vznikl devítihodinový záznam. „Nahrávka je trochu hypnotická, má halucinogenní účinky,“ lákal Dušek, ovšem s varováním, že tedy raději neposlouchat v autě. ■
Fotogalerie
Jaroslav Dušek dorazil v indiánských botách, které ovšem vzápětí zul. ■
Hermína
Jaroslav Dušek s autorkou textu Pavlínou Brzákovou ■
Hermína