Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jan Petráň

Jan Petráň,herec, dramaturg

 

Herecká praxe:
po dokončení studia na střední škole nastoupil do Městského divadla v Kladně. Působil v operetě jako člen sboru s povinností sólových výstupů. Poté přešel do zájezdové skupiny středočeského kulturního střediska, kde působil několik let.

Režisérská a dramaturgická praxe:
Po zrušení souboru působil v Československé televizi kde pracoval v produkci Armádní redakce výhradně na pořadech s motoristickou tématikou.

Dále se věnoval produkci a dramaturgii v KD na Vinohradech a funkci režiséra v Divadle hudby.
V roce 1973 založil divadelní soubor s názvem Divadlo pohádek , které působí po celé naší republice. Pro toto divadlo píše scénáře např. Malé pohádky, Zelená Karkulka, Pohádky Jitky Molavcové, Pohádkový kalendář, Jitka jede na zelenou a celou řadu dalších. Je autorem audiovizuálního pořadu pro dospělé diváky s názvem - Tak nám zpíval Jan Werich, kde jako host vystupuje Ondřej Suchý, Vladimír Hrabánek a Jitka Molavcová.

Spisovatelská praxe:
Je autorem čtyř knížek pro dětské čtenáře. Více než tří stovek pohádek vydávaných v dětském časopise Pohádky z Pastelky. Některé z nich vyšly na CD a MC.

Pro dospělé čtenáře mu vyšla knížka s názvem To přece víte, Molavcová …, připravena k vydání je kniha s názvem Malý černý ptáček.

Ostatní:
Již patnáct let píše scénáře pro pořad ČS rozhlasu (Hajaja, …a ještě něco navíc).

Divadlo Semafor:
S divadlem Semafor začínal externě spolupracovat již před dvaceti lety. V současné době má za sebou desetileté působení stálého člena na pozici asistenta režie a inspicienta. Příležitostně jej můžete vidět na jevišti divadla Semafor v malých rolích - takzvané „štěky“.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář