Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jan Čenský

Jan Čenský,*1.5.1961 - herec, moderátor, dabér

128906.jpg

Jan Čenský se narodil 1.května roku 1961 v Praze. Vystudoval hudebně dramatickou konzervatoř. Už na škole byl obsazován do celé řady televizních rolí - první dostal v seriálu Zkoušky z dospělosti, potom následoval cyklus Tak se ptám, pohádky Princezny na trvalou, O princezně, která ráčkovala, Princové jsou na draka, filmové role Když rozvod, tak rozvod, Dva na koni, jeden na oslu...

Po konzervatoři nastoupil do Divadla pod Palmovkou, hostoval v Národním divadle a v roce 1990 se stal členem černého Divadla Ta Fantastika, se kterým projel skoro celý svět.

Vždycky byl vášnivým sportovcem a zlákal ho téměř každý sport - windsurfing, lyžování, jachting, cyklistika...Má syna Matyáše.

Autor: dalmatinka

zdroj Osobnosti,cz

5. prosince 2013 • 05:00

Andrlová a Čenský prozradili: Proč nikdy nemohli být spolu?

Ivana Andrlová a Jan Čenský se nikdy nesetkali v ten správný moment.
Ivana Andrlová a Jan Čenský se nikdy nesetkali v ten správný moment. (Foto Aha! – Marek Pátek, ara, koláž Ahaonline.cz )
 
Ivana Andrlová (51) se poprvé seznámila s Janem Čenským (52) v roce 1980 při natáčení pohádky Princové jsou na draka. Už tehdy se do ní tehdy třiadvacetiletý »princ« zamiloval. Proč to pohádkovému páru nikdy nevyšlo?

 

Zatímco Jan Čenský svoje mladické city k Andrlové přiznal už několikrát, herečka se drž zpátky. „Znali jsme se od školy, i když jsme nebyli spolužáci, ale to bylo asi tak všechno. Oba jsme pak byli zaháčkovaní někde jinde a nehrozilo, že by mezi námi vzniklo nějaké milostné pouto. Ovšem neustále se o tom spekulovalo a lidé nás léta dávali dohromady,“ vzpomíná Andrlová v magazínu Glanc.

Nakonec se jejich cesty rozdělily a každý si našel partnera.Zatímco Ivaně Andrlové manželství s Ivanem Vyskočilem nevydrželo, Jan Čenský je se svou manželkou Danou už téměř 25 let.

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

20. listopadu 2014 • 12:00

Princ Jan Čenský (53): Trapas v metru! V hlavní roli odpadky…

Ani Janu Čenskému se trapasy nevyhýbají.
Ani Janu Čenskému se trapasy nevyhýbají. (TV Nova, ara)
 
 

Že se Jan Český žil s rolí prince opravdu dokonale, vyprávěl při natáčení pořadu Sejdeme se na Cibulce, který vysílá TV Barrandov. "Na horách jsem si myslel, že na mě volají princi. Tak jsem se ohlédl a tam byla paní, která sice princi volala, ale ne na mne. Hulákala na svého psa," řekl se smíchem.

autor ph

zdroj Aha,cz

  16. prosince 2014 • 05:00

Čenský má problémy se zdravím: Jde o jeho oči!

Jana Čenského trápí problémy se zrakem.
Jana Čenského trápí problémy se zrakem. (Foto Aha! - Tomáš Vrbenský)
 
 

Už minulý měsíc se herec v pořadu Sejdeme se na Cibulce prozradil nějaké svoje trapasy pramenící z nepozornosti. „Jednou se mi stalo, že jsem se smetím odešel až do metra a teprve tam jsem si uvědomil, že jsem to zapomněl vyhodit,“ řekl například. Pak pobavil diváky i historkou z hor. „Na horách jsem si myslel, že na mě volají princi. Tak jsem se ohlédl a tam byla paní, která sice princi volala, ale ne na mne. Hulákala na svého psa.“

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

 
Jan Čenský podpořil dobrou věc.

Jan Čenský podpořil dobrou věc. Foto: archiv FTV Prima

Stále má vychování galantního pohádkového prince: Jan Čenský v nemocnici roznášel obědy

15. února 2017 16:36

Divačky mají Jana Čenského stále spojeného s rolemi pohádkových princů, z nichž nevyrostl ani jako padesátník. Když jde o dobrou věc, známý herec ochotně přidá ruku k dílu.

Oblíbenec dámského publika loni přijal výzvu v podobě účasti v adrenalinové soutěži Pevnost Boyard, jejíž nástrahy zdolal společně s Evou Decastelo, Lukášem Langmajerem, Karlem Hynkem a Dušanem Chrástkem. Společnými silami otce Furu obrali o 127 200 korun, jimiž podpořili Nadační fond Kolečko.

Jan Čenský společně s Evou, Lukášem a Karlem finanční podporu symbolicky předali ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, kde návštěva známých tváří potěšila nejen dětské pacienty, ale také personál. Zdravotní sestřičky byly z pohádkového prince, který společně s Langmajerem ochotně roznášel obědy, u vytržení.

Do francouzské pevnosti loni zavítaly i známé osobnosti, jež diváci prozatím v televizi neviděli. Adrenalinová zábava se na Primu vrátí 4. března. 

Adam Chromý , Super.cz

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář