Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jan Adámek

Jan Adámek,*15.2.1979 - herec, moderátor

 

Jan Adámek se narodil v Brně 15. února 1979. Vystudoval obchodní akademii a v roce 1998 byl přijat na DiFa JAMU, obor činoherní herectví do ateliéru prof. Josefa Karlíka. V roce 2002 ukončil magisterský program a pokračoval v postgraduálním studiu na stejné fakultě. Doktorský program nedokončil.

Od svých sedmi let se věnuje divadlu a herectví.
Herecky hostoval v divadlech po celé republice např. Činoherní klub Praha, Divadlo husa na provázku Brno, Městské divadlo Zlín, Národní divadlo Brno, divadlo Polárka Brno...

V rámci postgraduálního studia začal v roce 2002 učit předmět akrobacie a herecká pohybová tvorba, od roku 2006 byl na DiFa JAMU zaměstnaný zpočátku na extení úvazek a posléze jako interní pedagog. Spolupracoval coby choreograf na několika inscenacích ve Slováckém divadle v Uherském hradišti nebo v divadle Polárka v Brně.

Na obrazovce se objevil v seriálech České televize, Četnické humoresky a Černí baroni. Zahrál si také v sitcomu Helena a v Ordinaci v růžové zahradě 2 na kanálu TV NOVA.
Od roku 2007 působí v ČT jako průvodce pořadu pro děti a mládež: "Záhady Toma Wizarda".
Dále se věnuje moderování různých společenských a sportovních akcí a také produkční činnosti v kultuře a reklamě.

 

Autor: reky

zdroj osobnosti,cz

6. února 2015 • 05:00

Legendární AZ kvíz má nového moderátora! Teď to teprve bude jízda!

 
 
 
 

Dynamická soutěž už takto nabízí strhující podívanou a diváci si své moderátory velmi oblíbili a i oni po těch letech dokážou dokonale odhadnout různé tipy soutěžících. „Protože AZ-kvíz děláme už tak dlouho a mám ho zažitý, vyvinul jsem si vlastní tipovací soutěž. Zadám otázku, sleduji soutěžícího a tipuji si sám pro sebe: Víš nebo nevíš? A čekám, jestli můj tip vyjde. U některých soutěžících se to dá určit po pár otázkách a po úvodním představení a prozrazení profese a zálib,“ říká kupříkladu Aleš Zbořil.

Je vůbec potřeba ještě něco měnit? Nenaruší nový příchozí kolega tak dokonale zajetý systém? Nikoliv! Ačkoliv pyramidová soutěž je otevřená všem věkovým kategoriím, dětem takový prostor nedala. Až doposud. „Po loňském odvysílání repríz AZ-kvízu Junior nás mile překvapil zájem dětských diváků a jejich reakce, a proto jsme se rozhodli k pořadu vrátit a připravili jeho novou podobu,“ říká vedoucí dramaturgyně brněnského studia ČT Svatava Šenková.

 

Nová soutěž s názvem AZ-kvíz Junior potřebuje i novou tvář, a když se Machourková osvědčila jako vynikají průvodkyně dětské kultovní soutěže Hip hap hop, (modří už vědí) tak ČT :D vybrala Honzu Adámka. Malí diváci Déčka ho důvěrně znají ze Záhad Toma Wizarda a on se na nový projekt velmi těší. „Práce ve studiu je pro mě novou výzvou a jsem za ni moc rád. Navíc soutěžící jsou skvělí, překvapilo mě, jak dokážou pod časovým tlakem a před kamerami reagovat a vše zvládnout, smekám před nimi,“ říká Honza.

Takže pokud máte doma školáka z 5. – 7. tříd základních škol nebo z prim a sekund osmiletých gymnázií, můžete své potomky začít směle přihlašovat.

Autor:  mpa

zdroj Aha,cz

 
 

 

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář