Jdi na obsah Jdi na menu
 


Igor Ozorovič

Igor Ozorovič,*7.7.1984 - herec

Po maturitě na gymnáziu studoval muzikálové herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté činoherní herectví na DAMU v Praze, kterou absolvoval v roce 2010 titulní rolí Moliérova Tartuffa a rolí Dr. Dorna v Čechovově Rackovi.

V době studií už hostoval ve studiu Saint Germain-Rock Café v Praze (Armin ve Svaté zemi, Ambrož v Kříži u potoka), nebo v Divadle Ta Fantastika (taneční role Želvák v Dámě s kaméliemi), autorsky (hudba i texty písní) se podílel na Cabaretu Calembour v Divadle Čertovka, ve kterém také účinkuje.

Zahrál si na ostravských Shakespearovských slavnostech Tybalta v Romeovi a Julii. V roce 2009 prošel vítězně konkurzem na titulní roli Sofoklova Oidipa v činohře Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Vzápětí byl v tomto divadle angažován a mimo zmíněnou roli si tu zahrál vedle dalších i Mozarta v Shafferově Amadeovi a Orsina v Shelleyově hře Cenci; v současné době ho příznivci divadla mohou vidět v ostravském Divadle J. Myrona jako nezaměstnaného oceláře Jarka Lukavskiho v McNallyho a Yazbekově komediálním muzikálu Donaha!, hraje Števu v Preissové Její pastorkyni (režie M. Františák) nebo Saurela a další menší role v Legrandově a Boublilově muzikálu Marguerite. Tančí, zpívá, hraje na klavír, mluví třemi jazyky.

Aktuálně hraje v Národním divadle převzatou roli Florinda Aretusi v Goldoniho Sluhovi dvou pánů. V režii Jana Antonína Pitínského právě zkouší roli Švandy v Tylově Strakonickém dudákovi.

FILM A TELEVIZE

Filmové zkušenosti získal v několika filmech (mimo jiné Anglické jahody, Bezvětří, Bella Mia).

zdroj ND Praha,cz
 


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář