Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hynek Pech

Hynek Pech,*                                       herec

Je narozený ve znamení Štíra. Má rád pořady o zvířatech a přírodě. A film Dva muži ve městě. A svou ženu. A pejska Sárinku. Nechápe lidskou blbost, závist, pomluvy a naše politiky. Štve ho, že neumí zacházet s PC, že neumí žádný cizí jazyk, že už nepíše dopisy, ale esemesky, že hraje špatně na housle a že v posledních letech mizí mezi lidmi porozumění, ohleduplnost a úcta.

Jeho oblíbenou barvou je modrá.

Miluje jaro a počátek léta, protože může odpočívat na chatě, jezdit na kole a pracovat na zahrádce. Umí skoro všecko udělat. Je to zkrátka kutil amatér, jak o sobě s hrdostí říká. Něco jako Ferda Mravenec.

Neví, jestli věří na osud, ale věří, že jeho cestu COSI dozajista určuje.

 

Hynek si už nějakou dobu nemůže po ránu vzpomenout, co se mu vlastně zdálo. Přesto má své sny. Jeho snem je hlediště plné zářících očí spokojených diváků. A taky přítel, který říká: „Nemusíme se vídat každý den, hlavní je, že o sobě víme a že na sebe myslíme.“ Jeho snem je pocit, že dal kousek štěstí a spokojenosti svým nejbližším. A svým divákům samozřejmě taky. Jeho snem je poctivá práce poctivých lidí. A touha moci dále z jeviště sdělovat moudré myšlenky moudrých autorů. 

 

zdroj Klicperovo divadlo Hradec Králové

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář